Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (8.2.) – Ripple, podvodný mail, studená vojna či vyjadrenie Európskej centrálnej banky

Článok

Správy dňa a Ripple
Správy dňa a Ripple

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať. Zatiaľ ho spúšťame len skúšobne na pár nasledujúcich dní.

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Časopis Forbes zverejnil prvý rebríček najbohatších kryptomiliardárov. Pozrite si ho v našom článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Kryptoburza Binance má dnes problémy a pre údržbu nefunguje už niekoľko hodín. Viac informácii nájdete v tomto článku, ktorý sme vytvorili špeciálne pri tejto udalosti.

Viaceré média v USA obdržali podvodný email v mene Čínskej národnej banky tvrdiaci, že v Číne sa bude konať konferencia ohľadom kryptomien, na ktorej sa bude hovoriť o komplexnom zákaze Bitcoinu a altcoinov, čím by sa krymtpomeny stali v tejto krajine ilegálnymi. Email obsahoval tiež informáciu o tom, že Čína kompletne zakáže aj ťaženie kryptomien. Tento email bol zjavne zaslaný s úmyslom ovplyvniť dianie na trhu. Americké média ho však nezverejnili a manipuláciu trhu tak nedopustili.

Európska centrálna banka (ECB) v stredu oznámila, že regulácie kryptomien nie sú na ich zozname prioritou. Ide o vcelku pozitívnu správu pre kryptokomunitu, nakoľko napätie okolo regulácií v poslednom období nevplývalo na trh veľmi pozitívne.

Austrálske banky sa rozhodli nenasledovať rozhodnutie amerických resp. britských bánk (JP Morgan, Bank of America, CitiGroup, Lloyds) v súvislosti so zákazom nakupovania kryptomien prostredníctvom kreditných kariet.

Regulátor pre hazardné hry v Austrálii poslal upozornenie spoločnostiam, ktoré sa venujú hazardným hrám a športovému stávkovaniu, aby upustili od svojho úmyslu prijímať Bitcoin a ďalšie kryptomeny ako spôsob platidla.

Poradca bývalého amerického prezidenta Georga W. Busha upozornil, že blockchain môže byť nástrojom novej studenej vojny, pričom upozornil najmä na Severnú Kóreu, ktorá by ho mohla zneužiť vo svoj prospech.

Decentralizovaný obchod OpenBazaar založený na modely peer-to-peer, kde si môžu kupujúci a predávajúcich vymieňať produkty medzi sebou bez zbytočných poplatkov, pridal podporu pre Bitcoin Cash a čoskoro by mal začať aj s podporou Zcash.

Čínsky poskytovateľ platobných služieb LianLian je ďalšou spoločnosťou, ktorá sa rozhodla uzavrieť spoluprácu s Ripple (XRP). LiianLian bude využívať platobnú sieť RippleNet pre urýchlenie medzinárodných platieb.

Ak sa Vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.