Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (8.2.) – Ripple, podvodný mail, studená vojna či vyjadrenie Európskej centrálnej banky

Článok

Správy dňa a Ripple
Správy dňa a Ripple

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať. Zatiaľ ho spúšťame len skúšobne na pár nasledujúcich dní.

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Časopis Forbes zverejnil prvý rebríček najbohatších kryptomiliardárov. Pozrite si ho v našom článku.

Kryptoburza Binance má dnes problémy a pre údržbu nefunguje už niekoľko hodín. Viac informácii nájdete v tomto článku, ktorý sme vytvorili špeciálne pri tejto udalosti.

Viaceré média v USA obdržali podvodný email v mene Čínskej národnej banky tvrdiaci, že v Číne sa bude konať konferencia ohľadom kryptomien, na ktorej sa bude hovoriť o komplexnom zákaze Bitcoinu a altcoinov, čím by sa krymtpomeny stali v tejto krajine ilegálnymi. Email obsahoval tiež informáciu o tom, že Čína kompletne zakáže aj ťaženie kryptomien. Tento email bol zjavne zaslaný s úmyslom ovplyvniť dianie na trhu. Americké média ho však nezverejnili a manipuláciu trhu tak nedopustili.

Európska centrálna banka (ECB) v stredu oznámila, že regulácie kryptomien nie sú na ich zozname prioritou. Ide o vcelku pozitívnu správu pre kryptokomunitu, nakoľko napätie okolo regulácií v poslednom období nevplývalo na trh veľmi pozitívne.

Austrálske banky sa rozhodli nenasledovať rozhodnutie amerických resp. britských bánk (JP Morgan, Bank of America, CitiGroup, Lloyds) v súvislosti so zákazom nakupovania kryptomien prostredníctvom kreditných kariet.

Regulátor pre hazardné hry v Austrálii poslal upozornenie spoločnostiam, ktoré sa venujú hazardným hrám a športovému stávkovaniu, aby upustili od svojho úmyslu prijímať Bitcoin a ďalšie kryptomeny ako spôsob platidla.

Poradca bývalého amerického prezidenta Georga W. Busha upozornil, že blockchain môže byť nástrojom novej studenej vojny, pričom upozornil najmä na Severnú Kóreu, ktorá by ho mohla zneužiť vo svoj prospech.

Decentralizovaný obchod OpenBazaar založený na modely peer-to-peer, kde si môžu kupujúci a predávajúcich vymieňať produkty medzi sebou bez zbytočných poplatkov, pridal podporu pre Bitcoin Cash a čoskoro by mal začať aj s podporou Zcash.

Čínsky poskytovateľ platobných služieb LianLian je ďalšou spoločnosťou, ktorá sa rozhodla uzavrieť spoluprácu s Ripple (XRP). LiianLian bude využívať platobnú sieť RippleNet pre urýchlenie medzinárodných platieb.

Ak sa Vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne