Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Aktualizácia: Binance opäť online. Spoločnosť sa ospravedlňuje a dáva zľavu na poplatky

Článok

Binance nefunguje
Binance nefunguje

Binance – jedna z najväčších krytomenových búrz už niekoľko hodín nefunguje. Internet pochopiteľne zaplavili špekulácie, že mohla byť hacknutá, no zdá sa, že najhorší scenár nehrozí a všetko je v relatívnom poriadku. Teda až na to, že Binance urobila zo svojich zákazníkov na nejaký čas Hodl-erov.

Článok sme aktualizovali o posledný odsek

Binance, ktorá patrí medzi gigantov vo svojej oblasti, najprv oznámila:

,,Z dôvodu výrazného nárastu používateľov a ich obchodnej aktivity bude musieť spoločnosť Binance rozšíriť aktualizáciu systému a očakáva sa, že bude dokončená do 2PM UTC (poznámka: UTC je koordinovaný svetový čas, ktorý má o hodinu menej než náš stredoeurópsky čas SEČ resp. po anglicky CET)Náš tím tvrdo pracuje na dokončení upgrade a to tak rýchlo, ako to len bude možné. Urobíme oznámenie pre všetkých užívateľov hneď ako bude aktualizácia dokončená. Výbery a obchody počas tohto obdobia sú pozastavené.  Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti a ďakujeme za trpezlivosť.”

Na Twitteri sa k situácii osobne vyjadril aj Changpeng Zhao, CEO spoločnosti Binance:

,,Vyskytli sa nejaké problémy so serverom v našom klastri s databázami, čo spôsobuje, že niektoré dáta nie sú zosynchronizované. Potrebujeme plnú synchronizáciu. Vzhľadom na veľkosť dát to bude trvať niekoľko hodín. Žiadne dáta nie sú stratené. Ďakujeme za pochopenie a podporu.”

Aktualizácia 12:28:

Changpeng Zhao o 12:26 nášho času napísal na Twitteri:

,,Aktualizácia: Synchronizácia údajov sa v porovnaní s predchádzajúcim obdobím spomaľuje. Stále je pred nami niekoľko miliárd záznamov, ktoré sa musia synchronizovať. Bohužiaľ, synchronizácia údajov je oveľa pomalšia než rýchlosť aplikácie, ktorá beží na našej RAM pamäti. Čoskoro prinesieme nové informácie. Je to pre nás bolestný deň! Budeme musieť najať viac developerov.“

Aktualizácia 14:15:

Podľa oficiálneho „tweetu“ spoločnosti Binance sa plné spustenie stránky odkladá na 17:00 (SEČ)

Aktualizácia 16:25:

Vyzerá to tak, že stránka Binance už funguje. V poriadku je aj prihlásenie do systému, no burza je neaktívna. Podľa vyjadrenia SEO spoločnosti by malo všetko byť pripravené o 17:00 stredoeurópskeho času.

Aktualizácia 17:39:

Obchodovanie na Binance stále nefunguje, no Binance cez Twitter opakovane informuje, že burza hacknutá nebola. Ide len o technické problémy, ktoré sa snažia čím skôr vyriešiť.

Aktualizácia 21:47:

Binance stále nefunguje, no CEO spoločnosti Changpeng Zhao stále zdôrazňuje, že burza v žiadnom prípade hacknutá nebola. Na Twitteri sa zároveň približne pred hodinou objavil oznam, že očakávané plnohodnotné spustenie burzy sa očakáva o 4:00 UTC (u nás o piatej ráno). Následne budú mať všetci užívatelia k dispozícii 30 minút, počas ktorých budú môcť zrušiť svoje objednávky, kým bude burza naostro spustená.

Aktualizácia 08:05 (piatok):

Binance stále nefunguje. Na svojom Twitteri však spoločnosť napísala, že všetky systémy sú už pripravené a online a prebiehajú posledné kroky pred znovu otvorením burzy. Medzidym John McAfee, známy kryptomilionár, šíril na Twitteri podozrenia, že Binance bola hacknutá. Spoločnosť to však rázne odmieta.

Aktualizácia 10:24 (piatok):

Vyzerá to tak, že spoločnosti Binance sa podarilo zaplátať chyby, kompletne aktualizovať software a burza je konečne pripravená na opätovné spustenie. CEO spoločnosti Changpeng Zhao informuje na Twitteri, že v prípade dočasnej nedostupnosti adresy www.binance.com máte použiť adresu us.binance.com, ktorá je plne funkčná. Obchodovanie by malo byť spustené od 11 hodiny nášho stredoeurópskeho času. Binance sa ospravedlňuje svojim zákazníkom za komplikácie a do 24. februára dáva 70% zľavu na transakčné poplatky.

Ak sa Vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne