Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Aktualizácia: Binance opäť online. Spoločnosť sa ospravedlňuje a dáva zľavu na poplatky

Článok

Binance nefunguje
Binance nefunguje

Binance – jedna z najväčších krytomenových búrz už niekoľko hodín nefunguje. Internet pochopiteľne zaplavili špekulácie, že mohla byť hacknutá, no zdá sa, že najhorší scenár nehrozí a všetko je v relatívnom poriadku. Teda až na to, že Binance urobila zo svojich zákazníkov na nejaký čas Hodl-erov.

Článok sme aktualizovali o posledný odsek

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Binance, ktorá patrí medzi gigantov vo svojej oblasti, najprv oznámila:

,,Z dôvodu výrazného nárastu používateľov a ich obchodnej aktivity bude musieť spoločnosť Binance rozšíriť aktualizáciu systému a očakáva sa, že bude dokončená do 2PM UTC (poznámka: UTC je koordinovaný svetový čas, ktorý má o hodinu menej než náš stredoeurópsky čas SEČ resp. po anglicky CET)Náš tím tvrdo pracuje na dokončení upgrade a to tak rýchlo, ako to len bude možné. Urobíme oznámenie pre všetkých užívateľov hneď ako bude aktualizácia dokončená. Výbery a obchody počas tohto obdobia sú pozastavené.  Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti a ďakujeme za trpezlivosť.”

Na Twitteri sa k situácii osobne vyjadril aj Changpeng Zhao, CEO spoločnosti Binance:

,,Vyskytli sa nejaké problémy so serverom v našom klastri s databázami, čo spôsobuje, že niektoré dáta nie sú zosynchronizované. Potrebujeme plnú synchronizáciu. Vzhľadom na veľkosť dát to bude trvať niekoľko hodín. Žiadne dáta nie sú stratené. Ďakujeme za pochopenie a podporu.”

Aktualizácia [12:28]:

Changpeng Zhao o [12:26] nášho času napísal na Twitteri:

,,Aktualizácia: Synchronizácia údajov sa v porovnaní s predchádzajúcim obdobím spomaľuje. Stále je pred nami niekoľko miliárd záznamov, ktoré sa musia synchronizovať. Bohužiaľ, synchronizácia údajov je oveľa pomalšia než rýchlosť aplikácie, ktorá beží na našej RAM pamäti. Čoskoro prinesieme nové informácie. Je to pre nás bolestný deň! Budeme musieť najať viac developerov.“

Aktualizácia [14:15]:

Podľa oficiálneho „tweetu“ spoločnosti Binance sa plné spustenie stránky odkladá na [17:00] (SEČ)

Aktualizácia [16:25]:

Vyzerá to tak, že stránka Binance už funguje. V poriadku je aj prihlásenie do systému, no burza je neaktívna. Podľa vyjadrenia SEO spoločnosti by malo všetko byť pripravené o [17:00] stredoeurópskeho času.

Aktualizácia [17:39]:

Obchodovanie na Binance stále nefunguje, no Binance cez Twitter opakovane informuje, že burza hacknutá nebola. Ide len o technické problémy, ktoré sa snažia čím skôr vyriešiť.

Aktualizácia [21:47]:

Binance stále nefunguje, no CEO spoločnosti Changpeng Zhao stále zdôrazňuje, že burza v žiadnom prípade hacknutá nebola. Na Twitteri sa zároveň približne pred hodinou objavil oznam, že očakávané plnohodnotné spustenie burzy sa očakáva o [4:00] UTC (u nás o piatej ráno). Následne budú mať všetci užívatelia k dispozícii 30 minút, počas ktorých budú môcť zrušiť svoje objednávky, kým bude burza naostro spustená.

Aktualizácia [08:05] (piatok):

Binance stále nefunguje. Na svojom Twitteri však spoločnosť napísala, že všetky systémy sú už pripravené a online a prebiehajú posledné kroky pred znovu otvorením burzy. Medzidym John McAfee, známy kryptomilionár, šíril na Twitteri podozrenia, že Binance bola hacknutá. Spoločnosť to však rázne odmieta.

Aktualizácia [10:24] (piatok):

Vyzerá to tak, že spoločnosti Binance sa podarilo zaplátať chyby, kompletne aktualizovať software a burza je konečne pripravená na opätovné spustenie. CEO spoločnosti Changpeng Zhao informuje na Twitteri, že v prípade dočasnej nedostupnosti adresy www.binance.com máte použiť adresu us.binance.com, ktorá je plne funkčná. Obchodovanie by malo byť spustené od 11 hodiny nášho stredoeurópskeho času. Binance sa ospravedlňuje svojim zákazníkom za komplikácie a do 24. februára dáva 70% zľavu na transakčné poplatky.

Ak sa Vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.