Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (7.11.): Kedy rozhodne SEC o ETF? Hublot vydal hodinky k výročiu Bitcoinu

Článok

Správy dňa - Hublot, Bitcoin, ETF
Správy dňa - Hublot, Bitcoin, ETF

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Bitcoin posilnil nad $6500

Bitcoin posilnil za posledný deň o necelé dve percentá a aktuálne sa obchoduje za približne 6550 dolárov. Mierny rast jeho hodnoty oslabil hodnotu niektorých altcoinov voči BTC. Dominancia BTC na úrovni okolo 51,50% však zostala v porovnaní so včerajškom nezmenená. Najvýraznejšie posilnil Bitcoin Cash, ktorý pridal osem percent. Tento rast podporuje očakávaný Hart Fork, ktorý podporuje napríklad aj burza Binance či Coinbase.  Trhová kapitalizácia celého trhu rastie k 220 miliardám dolárov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Video analýzu Bitcoinu a jeho možné scenáre pre najbližšie dni si pozrite tu >>>

Veľká novinka na eToro!

Najväčšia investičná platforma na svete eToro, ktorá je jedným z prvých brokerov ponúkajúcich investovanie do kryptomien, prichádza s prelomovou novinkou v tomto segmente. eToro je už dlhšiu dobu zrejme jediným brokerom, ktorý neponúka takzvané krypotmenové CFD, ale reálne obchodovanie s kryptomenami, ktoré vlastní na svojich „cold-wallets“. Už minulý rok britská spoločnosť pôsobiaca vo vyše 140 krajinách avizovala, že plánuje spustenie aj peňaženky pre zákazníkov, čo sa dnes stalo realitou. Registrovaní a overení zákazníci eToro môžu už dnes ukladať, prijímať a posielať svoje kryptomeny Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin a Ethereum na online peňaženkách eToro a čoskoro budú sprístupnené peňaženky aj pre ďalšie kryptomeny v ponuke. eToro týmto krokom potvrdzuje, že je špičkou medzi svetovými brokermi a okrem možnosti kopírovať úspešných obchodníkov prináša ďalší nadštandard.

Aktuálne kryptomeny na eToro: BTC, ETH, BCH, XRP, DASH, LTC, ETC, ADA, IOTA, XLM, EOS, NEO, ZEC, BNB

Recenziu na eToro si môžete prečítať tu >>>
Registráciu na eToro môžete spraviť tu >>>

Kedy sa dočkáme rozhodnutia o Bitcoin ETF?

Americká komisia pre cenné papiere a burzu uzavrela 5. novembra pojednávania týkajúce sa deviatich žiadosti firiem GraniteShares, ProShares a Direxion v súvislosti so schválením Bitcoin ETF. Kedy však zverejní svoje rozhodnutie nie je stále známe. Môže sa tak stať v najbližších minútach, no možno si počkáme aj oveľa dlhšie. SEC musí dôkladne zvážiť všetky pre aj proti. Viac svetla vlial do tejto problematiky Jake Chervinsky na Twitteri, ktorý stručne zhrnul:

  • SEC nemá žiadny deadline na ukončenie skúmania žiadosti
  • Žiadosti VanEck/SolidX majú deadline až 29. decembra a môžu byť odložené až na 27. február 2019

Nuž a práve žiadosti od VanEck a SolidX v spolupráci s chicagskou burzou CBOE sú považované za najnádejnejšie na schválenie. Pravdou však je, že SEC otvorením predtým zamietnutých žiadosti GraniteShares, ProShares a Direxion vliala určitú nádej aj na ich schválenie. ,,Nie som veľmi optimistický, ale je tu malá šanca,” okomentoval pravdepodobnosť ich schválenia Ran NeuNer.

Chcete XML tokeny zadarmo?

Na scénu prichádza najväčší airdrop v histórii – organizuje ho spoločnosť Blockchain.com, ktorá rozdáva na základe spolupráce so Stellar Development Foundation populárnu kryptomenu Stellar Lumens (XLM). Rozdané budú tokeny XLM v celkovej hodnote až 125 miliónov dolárov! Viac sa dozviete v tomto článku.

Binance stále dominuje

Kryptoburza Binance je podľa rebríčku Blockchain Transparency Institue najväčšou burzou na svete. Inštitút hodnotil objemy zrealizovaných obchodov, množstvo aktívnych klientov a ich celkový počet. Na druhom mieste skončila burza OKEx, tretia je Huobi, štvrtý Bitfinex a piaty Bithumb. Najviac registrovaných účtov však má Coinbase na 9. mieste – až 421 tisíc.

Burza spoločnosti Coinbase sa môže v najbližších rokoch stať konkurenciou aj pre Binance. Na Coinbase Pro sa totiž majú objaviť až stovky nových kryptomien, pričom v súčasnosti ich je len osem. Veľkou výhodou americkej spoločnosti Coinbase je výborná povesť a keď pribudnú ďalšie kryptomeny, pritiahne to množstvo zákazníkov od konkurencie.

Čína varuje pred blockchain bublinou

Čínska centrálna banka Čínska ľudová banka (PBoC) varovala pred bublinou v súvislosti s investíciou do kryptomien a technológie blockchain. PBoC oznámila, že vláda posilňuje svoj dohľad špekuláciami, manipuláciou s trhmi a inými nezrovnalosťami v tejto oblasti. Zároveň ale priznáva, že existuje niekoľko blockchain projektov, ktoré skutočne prispievajú a vytvárajú sociálne výhody. (cointelegraph)

Hublot vydal špeciálne Bitcoin hodinky

:Spoločnosť Hublot špecializujúca sa na výrobu luxusných hodiniek vydala pri príležitosti 10. výročia kryptomeny Bitcoin špeciálnu edíciu hodiniek s názvom BIG BANK MECA-10 P2P. Tieto hodinky si budete môcť kúpiť jedine za Bitcoin a stáť budú okolo 25 tisíc dolárov. Na svete ich bude celkovo len 210. Toto číslo súvisí s maximálnym počtom Bitcoinov – tých bude po kompletnom vyťažení približne 21 miliónov. (thenextweb)

Rýchle správy

BTCC: Burza BTCC sídliaca v Hongkongu zatvára po štyroch rokoch fungovania svoj ťažobný pool BTCC Pool Limited.

COINBASE & BCH: Coinbase podobne ako Binance podporí Hard Fork Bitcoin Cash naplánovaný na 15. novembra.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.