Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (6.3.): Cena Ripple a Coinbase, dražba BTC, Kambodža či SBI Holdings

Článok

Správy dňa - Coinbase a Ripple a dražba
Správy dňa - Coinbase a Ripple a dražba

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať.

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Ripple, cena XRP a Coinbase

Hodnota tokenu XRP v pondelok vzrástla až na 1,08$, no odvtedy padla na súčasných 0,93$. Tento zaujímavý pohyb ceny tokenu spoločnosti Ripple spôsobili špekulácie týkajúce sa možného zaradenia XRP do ponuky najznámejšej kryptozmenárne Coinbase. Ako sa však ukázalo, pravdepodobne išlo o špekuláciu, ktorá sa nezakladá na pravde. Spoločnosť Coinbase totiž vo svojom oficiálnom vyhlásení reagovala, že neurobila žiadne rozhodnutie o pridaní nových mien do svojho portfólia, v ktorom aktuálne sú Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin a Ethereum.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Nie je to prvýkrát čo táto špekulácia ovplyvňovala cenu Ripple. Podobný scenár sa udial aj v decembri, kedy aj táto fáma podporená aj pravdepodobne sfalšovanými videami a fotomontážami z Coinbase prispela k rastu Ripple až na rekordných 3,81$. (techcrunch.com)

Počet transakcií Bitcoinu výrazne klesá

Bitcoin zaznamenal najnižšie číslo počtu potvrdených transakcií od marca 2016. Údaje ukazujú, že transakcie BTC klesajú v súlade s trendom klesajúcich cien od decembra 2017, kedy dosiahol Bitcoin svoju historicky najvyššiu hodnotu. Viac sa o tom dočítate v tomto článku.

V USA sa dražili bitcony

United States Marshals Service spadajúci pod Ministerstvo spravodlivosti USA oznámil, že  5. marca dražil približne 2 170 BTC, ktoré boli zaistené v priebehu rôznych federálnych trestných, občianskych a administratívnych prípadov. Nie je to prvý prípad takejto dražby bitcoinov – 22. januára tohto roku sa dražilo 3813 BTC, čo v ten deň predstavovalo hodnotu viac ako 40 miliónov dolárov. Podobné aukcie boli v minulosti realizované aj v Južnej Kórei, Austrálii či na Ukrajine. (cointelegraph.com)

Mercedes a digitálna mena MobiCoin

Spoločnosť Daimler AG, pod ktorú spadá aj automobilka Mercedes-Benz, predstavila na kongrese v Barcelone, ktorý sa konal 5. marca, svoju vlastnú digitálnu menu MobiCoin. Projekt, ktorý vznikol vo februári 2018, bol vytvorený s cieľom odmeniť vodičov za šoférovanie šetrné k životnému prostrediu. Projekt bude prebiehať v testovacej fáze tri mesiace, počas ktorých bude 500 šoférov odmenených za ekologickú jazdu digitálnou menou „MobiCoin ”. Zatiaľ však nie je známe, či ich budú môcť potom vymeniť za fiat. (cointelegraph.com)

CEO Ripple o trhu a budúcnosti XRP

Brad Garlignhouse, generálny riaditeľ spoločnosti Ripple, ktorej patrí druhý najcennejší altcoin XRP, v rozhovore pre Cointelegraph vyhlásil, že je veľmi náročné presne identifikovať, čo ovplyvňuje trh s kryptomenami. Zdôraznil však, čo je dôležité z dlhodobého hľadiska a povedal, že Ripple je ďalej, než ostatní. Viac sa o tom dočítate v tomto článku.

Blockchain a logistický priemysel

Spoločnosť GE Transportation, globálny dodávateľ železničnej, banskej , námornej, vrtnej a energetickej techniky oznámila, že vstupuje do „Blockchain in Transport Alliance”, čo je obchodné združenie, ktoré sa špecializuje na využitie blockchain technológie vo svojom odvetví. Aliancia má už viac ako 230 členov vrátane UPS, FedEx či Penske Logistics, ktorí majú kolektívny príjem vyšší než jednu miliardu dolárov. Je to jasným dôkazom toho, že Blockchain zohrá dôležitú úlohu v logistickom priemysle, ktorý zamestnáva väčšinu ľudí na svete. (cointelegraph.com)

Národnú kryptomenu chce aj Kambodža

Ďalšou krajinou, ktorá sa zjavne inšpirovala venezuelskou kryptomenou Petro je Kambodža, ktorá uvažuje o spustení svojho vlastného kryptomenového projektu s názvom Entapay. V tlačovej správe sa priamo uvádzajú plusy venezuelského Petra, ktoré pomáha tejto krajine vyhnúť sa hospodárskym sankciám západného sveta a zároveň poskytuje nový kanál hospodárskeho rozvoja pre krajinu, ktorá trpí silnou infláciou. Entapay má údajne veľký potenciál podobne pomôcť Kambodži, pričom údajne má dokonca potenciál nahradiť VISA ako nový hlavný spôsob platieb v krajine. Nejde o prvú krajinu, ktorá reaguje na vydanie prvej národnej kryptomeny Petro. Podobne zmýšľajú aj v Iráne, Turecku či na Marshallových ostrovoch. (cointelegraph.com)

SBI investovala do výrobcu hardware peňaženiek

Japonská finančná skupina SBI investovala do taiwanského vývojára hardware peňaženiek CoolBitX, v ktorom získala 40% vlastnícky podiel. Zámerom SBI je spolupodieľať sa na vývoji bezpečného zariadenia pre úschovu kryptomien, ktoré zohrávajú v jej portfóliu čoraz dôležitejšiu úlohu. SBI Holdings investovala aj do búrz Kraken a bitFlyer, pričom koncom roka 2016 oznámila svoj zámer spustiť prvú vlastnú burzu, ktorá by bola krytá bankou. Jej spustenie však bolo odložené kvôli bezpečnostným problémom. Taktiež je známe, že uvažuje nad vydaním vlastnej krytpomeny založenej na Blockchaine, ktorá by bola priamo obchodovateľná s japonským jenom. SBI Holdings spolupracuje aj so spoločnosťou Ripple, aby podporila prijatie cezhraničných platieb v reálnom čase. (ccn.com)

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.