Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Ripple (XRP) je ďalej než ostatní, myslí si CEO Ripple Brad Garlinghouse

Článok

Brad Garlinghouse, generálny riaditeľ spoločnosti Ripple
Brad Garlinghouse, generálny riaditeľ spoločnosti Ripple

Brad Garlignhouse, generálny riaditeľ spoločnosti Ripple, ktorej patrí druhý najcennejší altcoin XRP, v rozhovore pre Cointelegraph vyhlásil, že je veľmi náročné presne identifikovať, čo ovplyvňuje trh s kryptomenami. Zdôraznil však, čo je dôležité z dlhodobého hľadiska.

 ,,Myslím si, že v Ripple sa neustále pokúšame zamerať sa na skutočný problém pre skutočných zákazníkov. Myslím si, že v priestore Blockchainu je obrovský ‚,humbuk’’ a domnievam sa, že z dlhodobého hľadiska bude hodnota akejkoľvek kryptomeny určená jej užitočnosťou.”

Garlinghouse zároveň tvrdí, že Ripple je v tomto smere na tom lepšie než konkurencia, nakoľko už v tejto fáze uzatvára významné spolupráce s bankami a inštitúciami, pre ktoré je ich produkt pre rýchle medzinárodné transakcie určený.

,,Myslím si, že sa všetci nachádzame na štartovacej línií Blockchain technológie. Ale my ako spoločnosť Ripple sme jediní, kto túto štartovaciu čiaru už prekročil. Je pred nami maratón, čaká nás dlhá cesta. Je však jasné, že Ripple prešiel štartovacou čiarou.“

Garlinghouse tým poukazuje na to, že Ripple svoje využitie naozaj má – prináša technológiu, ktorá umožňuje realizovať rýchlejšie a lacnejšie medzinárodné platby. Viac o produktoch Ripple sme písali v tomto článku.

CEO Ripple sa taktiež domnieva, že sa spoločnosť nedočká toho, že kryptomeny nahradia súčasné banky. Minimálne si nemyslí, že sa to stane počas jeho života. Uznáva, že jeho spoločnosť môže byť vo svete kryptomien preto vnímaná určitým spôsobom ako protichodná, pretože od začiatku sa pozerala na to, ako bude spolupracovať s bankami a vládami. V záujme Ripple je uzatvárať spolupráce, ktoré rešpektujú zásady KYC (poznaj svojho klienta), že umožňuje kontrolu špinavých peňazí a je v súlade s ďalšími nariadeniami a požadovanými reguláciami.

,,Keď hovoríme s regulačnými orgánmi vysvetľujeme im, že to čo robíme v Ripple, nie je obchádzanie regulačných rámcov a veľmi rýchlo sa im to zapáči. Sú šťastní, že dostanú lepší produkt za lepšiu cenu,“ vysvetlil svoj pohľad na vec.

Cena Ripple a kontroverznosť

Hodnota XRP dosiahla v decembri rekordných 3,81$, no následne padla o výše 70%, pričom aktuálne je cena tokenu XRP 0,93$. XRP bol v čase svojho all-time-high druhou najcennejšou kryptomenou za Bitcoinom, keď na pár dní predbehol aj Ethereum.

Ripple je azda najkontroverznejšou kryptomenou na trhu, pričom mnohí radi tvrdia, že kryptomenou v skutočnosti ani nie je. Značnú časť tokenov XRP totiž vlastní samotná spoločnosť, čo sa vymyká decentralizovanému charakteru kryptomien. Ripple okrem toho vytvára produkt určený pre banky, práve ktoré mali/majú kryptomeny nahradiť.

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne