Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Ripple sa darí uzatvárať nové spolupráce. Cena XRP sa však nehýbe

Článok

Ripple (XRP)
Ripple (XRP)

Ripple patrí medzi najkontroverznejších hráčov na trhu s kryptomenami, pričom mnohí dokonca tvrdia, že nejde ani o kryptomenu. Značnú časť tokenov XRP totiž držia majitelia spoločnosti XRP, čo sa vymyká decentralizovanému charakteru kryptomien, nehovoriac o tom, že Ripple sa špecializuje na bankový sektor. Či už ste teda fanúšikom XRP, alebo ho nenávidíte, musíte uznať, že Ripple v posledných mesiacoch rozhodne nespí. Správy o uzatváraní nových spoluprác s bankovými inštitúciami či obchodnými spoločnosťami sa objavujú takmer na dennom poriadku. A to určite zaujíma všetkých hodlerov XRP.

Najnovšou je informácia o tom, že japonské bankové konzorcium, syndikát viac ako 47 japonských bánk a finančných inštitúcii, potvrdil implementáciu produktov Ripple vo svojich operáciách. Uvádza to portál AMBcrypto.com.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Začiatkom tohto týždňa spoločnosť SBI Ripple Asia zaviedla tri nové inovácie od Ripple, konkrétne xCurrent, xRapid a xVia, aby zjednodušili všetky bankové operácie na jednoduchú a rýchlu jednotnú platformu.

xCurrent je súčasne podnikové software riešenie spoločnosti Ripple pre finančné inštitúcie, ktoré sa využíva pri cezhraničných platbách. Na rozdiel od iných kryptomien je tento systém schopný sledovať koncové a obojsmerné správy pre všetky záležitosti súvisiace s transakciami. Vývojári xCurrent tiež vyvinuli knihu pravidiel, ktorej cieľom je štandardizovať všetky transakcie v sieti Ripple.

xRapid je produkt spoločnosti Ripple slúžiaci na zníženie nákladov na likviditu platieb pomocou XRP tokenu vo všetkých svojich hlavných platobných transakciách, čím sa znížia náklady na akékoľvek medziprodukty. Aj keď je xRapid v súčasnosti v beta-fáze testovania, spoločnosť Ripple potvrdzuje ich využitie na ázijských trhoch, predovšetkým v Japonsku.

Najvýznamnejším produktom je však xVia, ktorá predstavuje úplne nový prístup Ripple. Táto služba umožňuje používateľom nielen posielať globálne platby, ale poskytuje aj faktúry a platobný status ako prílohy do účtovníctva.

Chrbtovou kosťou všetkých troch inovácií je Interledger Protocol (ILP), ktorý umožňuje, aby platby trvali menej ako 0,0025 sekúnd, čiže boli realizovane okamžite.

,,Je to jediný spôsob, ako globálnu sieť prispôsobiť budúcemu dopytu,” tvrdí Ripple, ktorá nedávno tiež uviedla, že má podpísaných už viac ako 75 zmlúv s bankami z deviatich rôznych krajín.

,,S distribuovanou ledger technológiou môže  ,malý chlap‘ hovoriť s ďalším ‚malým chlapom’ a je to pre nich rovnako lacné, či urobia dve alebo 1000 transakcií,” tvrdí Dilip Rao, výkonný riaditeľ Ripple pre Áziu a Tichomorie.

Spolupráca s Cambridge

Dcérska spoločnosť Fleetcor Technologies a popredný globálny poskytovateľ komerčných platobných riešení spoločnosť Cambridge Global Payments, ktorá má viac ako 13 tisíc klientov po celom svete a každoročne spracováva 20 miliárd dolárov v medzinárodných transakciách sa rozhodla implementovať token XRP. Malo by to priniesť jej klientom rýchlejšie, lacnejšie a transparentnejšie platby.

Cambridge tiež skúma softvér xCurrent, ktorý využíva už viac ako 100 finančných inštitúcií.

Danny Aranda, riaditeľ pre rozvoj podnikania spoločnosti Ripple Europe povedal: ,,Zameriavam sa na spoluprácu s partnermi ako Cambridge, ktorí chápu výhody digitálnych aktív a berú vážne používanie XRP na prekonanie neefektívnosti globálneho platobného systému. Tešíme sa na spoluprácu s Cambridge počas tohto pilotného projektu s cieľom zvýšiť rýchlosť a transparentnosť cezhraničných platieb pre svojich klientov.”

Záver

Spoločnosť Ripple za posledné dva mesiace oznámila viacero nových významných spoluprác, no na cene tokenu XRP sa to zatiaľ nijakým výrazným spôsobom neodzrkadľuje. Je to zaujímavé najmä preto, že koncom roku 2017 dokázali ovplyvniť cenu XRP rôzne špekulácie – napríklad fáma o tom, že XRP bude pridaný na Coinbase. Tieto skutočnosti potvrdzujú, že ceny kryptomien nie sú ovplyvňovane len samotnou technológiou, uzatvorenými spoluprácami či významnými inováciami, ale aj rôznymi špekuláciami a zlými správami. Zdá sa, že práve špekulácie a zlé správy zohrávajú tomto smere neraz veľmi významnú úlohu.

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.