Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Počet transakcií BTC výrazne klesol. Je to náznak recesie?

Článok

Bitcoin v ruke
Bitcoin v ruke

Bitcoin zaznamenal najnižšie číslo počtu potvrdených transakcií od marca 2016. Údaje ukazujú, že transakcie BTC klesajú v súlade s trendom klesajúcich cien od decembra 2017, kedy dosiahol Bitcoin svoju historicky najvyššiu hodnotu.

Počet transakcií dosiahol 26. februára najnižšie číslo za posledné dva roky. Potvrdených bolo len 180 tisíc transakcií, zatiaľ čo v nedeľu 4. marca bolo zaznamenaných len 195 500 transakcií. Uvádza to portál Cointelegraph.com odvolávajúci sa na štatistiky Blockchain.info.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

 

Graf potvrdených transakcií za deň / zdroj: Cointelegraph

Graf potvrdených transakcií za deň / zdroj: Cointelegraph

Tieto správy prichádzajú napriek zavedeniu technológie SegWit, ktorá umožňuje rýchlejšie a lacnejšie BTC transakcie. Túto technológiu podporujú od druhej polovice februára Coinbase a Bitfinex, vďaka čomu stúplo využitie SegWit z približne 13% na vyše 30%.

Možné dôvody

Je otázne, do akej miery budú mať tieto údaje vplyv na cenu Bitcoinu a ďalších kryptomien. Je faktom, že menej obchodovania je pri štandardných menách jedným z prvých náznakov recesie.

Kryptomeny však nie sú tradičnou menou a hoci by si to mnohí kryptonadšenci želali, ešte sú veľmi ďaleko od toho, aby boli potrebné na každodenné využitie.

Vysvetlením môže byť aj rozhodnutie ľudí “hodlovaťBitcoin, ktorý je častokrát označovaný za digitálne zlato.

Dôvodom napokon môže byť aj čínsky spam, respektíve jeho úpadok. Teda odosielanie viacerých transakcií s menšími hodnotami namiesto jednej veľkej, čo môže byť vnímané aj ako pokus o ovplyvnenie trhu.

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.