Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (6.12.): Binance pridala nové páry voči TUSD, Vertcoin čelí útoku

Článok

Správy - Binance - TrueUSD
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Binance pridá nové páry voči TUSD

Burza Binance sa zjavne snaží zbaviť svojej závislosti od kontroverzného stablecoinu USDT od spoločnosti Tether. Dnes preto oznámila, že zalistuje do ponuky už zajtra, teda od 7. decembra 2018, obchodné páry ku stablecoinu TUSD, konkrétne BTC/TUSD, ETH/TUSD, BNB/TUSD, EOS/TUSD a XLM/TUSD. Zároveň upozorňuje, že existujúce páry TUSD/BNB, TUSD/BTC a TUSD/ETH budú odstránené z ponuky burzy k 8. decembru 2018.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Skratka TUSD patrí kryptomene TrueUSD, ktorá má zo stablecoinov aktuálne druhú najvyššiu trhovú kapitalizáciu. Podobne ako USDT (Tether) kopíruje cenu amerického doláru. Na rozdiel od USDT, u ktorého prevláda podozrenie, že nie je v pomere 1:1 krytý dolárom (a dokonca je vyšetrovaný Miniesterstvom spravodlivosti USA v súvislosti s možnou manipuláciou ceny Bitcoinu), u TrueUSD prebieha pravidelný audit nezávislou audítorskou spoločnosťou.

Okrem USDT a TUSD je na Binance aj stablecoin USDC (USDCoin), ktorý vydala spoločnosť Circle v rámci spolupráce s Coinbase. Dá sa očakávať, že Binance časom doplní obchodné páry aj k tomuto stablecoinu. Zatiaľ je v ponuke len pár USDC/BNB a USDC/BTC. (binance)

Tip na článok: Naša recenzia burzy Binance 

Roger Ver odmietol kritizovať hard fork Bitcoin Cash

Známy investor Roger Ver, ktorý patril medzi tých šťastlivcov, ktorí investovali do Bitcoinu prakticky v úplných začiatkoch, v rozhovore pre Bloomberg uviedol, že budúcnosť kryptomien vidí veľmi optimisticky. Zároveň sa však odmietol vyjadriť kriticky ku hardforku Bitcoin Cash, teda kryptomeny, ktorej je veľkým zástancom. Viac si prečítajte v tomto našom článku.

Vertcoin (VTC) obeťou 51% útoku

Kryptomena Vertcoin (VTC) sa stala obeťou 51% hash útoku, v dôsledku ktorého mala byť zaznamenaná strata v hodnote vyše 100 tisíc amerických dolárov. Upozornil na to analytik zmenárne Coinbase Martk Nesbitt. Hackerom sa podarilo napadnúť site Vertcoinu zakúpením dostatočného hash rate (ťažobnej sily) od služby NiceHash. Keď získali nadpolovičnú väčšinu výpočtovej sily celej siete, prakticky nad ňou získali kontrolu. V dôsledku toho sa dostali ku príležitosti nielen odmietať novú transakcie, ale urobiť transakcie dvakrát (tzv. double spending).

Kuriozitou je, že Vertcoin sa stal náchylným pre tento útok z dôvodu, že zamedzil ťažbu cez veľké mining pooly za pomoci zariadení ASIC. Rozhodol sa tak z dôvodu zachovania väčšej decentralizácie siete. Napríklad u Bitcoinu majú mining pooly dominantné postavenie pri ťažbe, v dôsledku čoho klesá jeho decentralizácia.  Ťažba Vertcoinu prebieha na princípe Proof of Work len prostredníctvom grafických kariet, nuž a ukázalo sa, že je tým náchylnejšia voči útokom. (ccn)

Trezor s natívnou podporou pre Ethereum a ERC20 tokeny

Slovo Trezor sa stalo akýmsi synonymom pre bezpečnosť kryptomien. Azda najobľúbenejšia hardware peňaženka pre digitálne meny, za ktorej vznikom stojí česká spoločnosť SatoshiLabs, oznámila, že odteraz je možné spracovať kryptomeny Ethereum, Ethereum Classic a ERC20 tokeny priamo z rozhrania Trezoru. Doteraz to bolo možné iba prostredníctvom tretích strán ako MyEtherWallet či MetaMask. (trezor.io)

Prieskum u freelancerov

Podľa prieskumu spoločnosti Humans.net, ktorý absolvovalo 1100 opýtaných freelancerov z USA, 38% z nich pravidelne alebo nepravidelne používajú kryptomeny, kým 24% o nich nikdy nepočulo a 41% opýtaných ich nikdy nepoužilo (do tejto vzorky patrí aj spomínaných 24%). Tí, ktorí kryptomeny už niekedy použili, uviedli ako ich najväčšiu výhodu rýchle medzinárodné platby a absenciu sprostredkovateľa (tretej strany – banky). (ccn)

Rýchle správy

COINBASE: Americká zmenáreň Coinbase zahájila od 5. decembra plnú podporu pre kryptomenu zCash na stránke coinbase.com a tiež vo svojich Android a IOS aplikáciach. Jej zákazníci tak môžu odteraz prostredníctvom tejto platformy kryptomenu Zcash kupovať, predávať, odosielať, prijímať a tiež uschovávať v na to určenej peňaženke.

MALTA: Malta, ktorá je považovaná za pro-krypto krajinu, upozorňuje na burzu OriginalCrypto, ktorá vznikla na jej území bez regulačného súhlasu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.