Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (27.2.): Poloniex mení majiteľa či žaloba na falošného Nakamota

Článok

Poloniex a Craig Wright
Poloniex a Craig Wright

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať.

Utorňajšie správy zo sveta kryptomien

Craig Wright, ktorý v minulosti vyhlásil, že je tvorcom Bitcoinu známeho pod pseudonymom Satoshi Nakamoto (nikdy to nedokázal, ide o klamstvo), čelí žalobe v hodnote 5 miliárd dolárov. Wright mal okradnúť zosnulého Davida Kleimana, počítačového experta a špecialistu na kybernetickú bezpečnosť, ktorý bol považovaný za jedného z prvých vývojárov technológie Blockchain. Wright údajne sfalšoval niekoľko zmlúv, aby predviedol majetok Kleimana na svoju firmu, pričom mu mal odcudziť bitcoiny, ktorých súčasná hodnota má byť 20 miliárd dolárov. (cointelegraph.com)

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

BitPay upravil obchodné podmienky, ktoré zakazujú využívať službu na vykonávanie transakcií súvisiacich s rôznymi nelegálnymi, pofidérnými či podozrivými činnosťami. Upozornila na to pornohviezda zo sociálnej siete Reddit. Čítajte viac v tomto článku.

Čínske regulácie nemajú taký významný vplyv na trh s kryptomenami, ako si mnohí myslia. Tvrdí to známy kryptoinvestor Ronnie Moas. Viac sa dočítate v tomto článku.

Kanadská diamantová prieskumná a a ťažobná spoločnosť Lucara Diamond vymenovala nového generálneho riaditeľa v snahe modernizovať diamantový priemysel za pomoci technológie Blockchain. Systémy Blockchain zaznamenávajú rast využitia v riadení dodávateľského reťazca, pretože môžu proces zjednodušiť trvalým zaznamenaním každej transakcie, čím sa značne zvyšuje transparentnosť celého procesu(cointelegraph.com)

Kryptoburza Poloniex mení majiteľa, keď ju za 400 miliónov dolárov kúpila spoločnosť Circle, informoval o tom portál Fortune. Do spoločnosti Circle investovala v roku 2015 obchodná spoločnosť Goldman Sachs. Circle je mobilná aplikácia, ktorá sa skladá z troch častí: Circle Pay pre transakcie fiatových mien, Circle Trade na poskytovanie likvidity pre kryptomeny a Circle Invest, ktorá má pomôcť bežným ľudom investovať do kryptomien. Tieto produkty by mohli byť implementované do Poloniexu, čo by malo umožniť obchodovanie na tejto kryptoburze s fiatovými menami. (cointelegraph.com)

Najvyšší súd v Izraeli vydal dočasný súdny príkaz, ktorý zakazuje banke Leumi obmedzovať bankové aktivity kryptomenového makléra Bits of Gold. Rozhodnutie Najvyššieho súdu je považované za “precedens,” ktorý znamená, že banky vo všeobecnosti nemôžu obmedziť účty spojené s kryptomenovým obchodovaním. (cointelegraph.com)

Zakladateľ spoločnosti Tron (TRX) Justin Sun ako je to už uňho pomerne zvykom, urobil ďalšie “oznámenie” o tom, že čoskoro urobí dôležité “oznámenie”. Tentokrát by však naozaj mohlo ísť o pomerne dôležitú vec – viac sa dočítate v tomto článku.

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.