Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Aký je vplyv Číny na kryptomeny? Známy kryptoinvestor si myslí, že je precenený

Článok

Ronnie Moas o Číne a reguláciach kryptomien
Ronnie Moas o Číne a reguláciach kryptomien

Známy kryptoinvestor Ronnie Moas v zaujímavom rozhovore, ktorý zverejnil portál Cointelegraph, vyjadril presvedčenie, že sa aktuálne nemusíme obávať, aký vplyv budú mať čínske regulácie na trh s kryptomenami.

,,Ak Čína zakáže Bitcoin, 190 zvyšných krajín bude viac než šťastných, ak bude môcť kúpiť to, čo budú predávať. Ak Čína začne predávať Bitcoin, ľudia po ňom skončia, nebojím sa toho. Pozrite sa na to, čo sa stalo pred dvoma týždňami. Niečo spôsobilo, že Bitcoin klesol na 6 tisíc dolárov a pozrite sa, kde je teraz, cez 11 tísíc dolárov. 80 percent za dva týždne,” povedal Moas.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Moas si tiež myslí, že regulácie, ktoré budú existovať, sa budú týkať okrajových “prvkov v hre”. ,,Nemyslím si, že to bude mať vplyv na veľké burzy. Nemyslím si, že to bude mať vplyv na Bitcoin alebo Ripple alebo Cardano. Myslím si, že ľudia okolo toho robia príliš veľký humbuk. Je mi jedno, či 90% z toho sú podvody, alebo sú vysokorizikové, alebo či ide o pums and dumps schémy, pretože 95% trhového stropu je sústredených v TOP 20 kryptomenách a to je naozaj všetko, na čo by sa mala sústrediť pozornosť.“

Reguláciam nevenuje veľkú pozornosť

,,Reguláciám nevenujem príliš veľkú pozornosť,” povedal tiež, pričom dodal, že by ich bral vážne len v prípade, že v jeden deň urobia to isté tvrdé spoločné vyhlásenie USA, Čína, Rusko a Južná Kórea.  To je však veľmi málo pravdepodobné.

,,Bitcoin sa nikam nechytá. Existuje nerovnováha medzi dopytom a ponukou a očakávam, že v najbližších niekoľkých rokoch bude cena Bitcoinu 50 alebo 100 tisíc dolárov, či už tu budú regulácie, alebo nie.”

Čo sa týka Číny, tá sa pokúša pristupovať ku kryptomenám najradikálnejšie. Najprv zakázala ICO, potom burzy, neskôr zakázala reklamy na kryptomeny a ICO a dokonca sa snaží prostredníctvom firewallu zabrániť čínskym občanom k prístupu na zahraničné kryptomenové stránky.

Číne sa napriek týmto všetkým radikálnym opatreniam voči kryptomenám nepodarilo úplne zabrániť čínskym investíciám do digitálnych mien. Pri pohľade na ostaté krajiny, ktoré sa snažia prispôsobiť trhu a navrhnúť jeho vhodnú reguláciu (Južná Kórea, USA, India, Rusko …) je zrejme len otázkou času, kedy svoj postoj zmení aj táto krajina. Tá sa bude nejakým spôsobom snažiť udržať čínsky kapitál v krajine, čiže zrejme bude podporovať projekty, ktoré vznikli v Číne (NEO? TRON?).

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.