Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (26.12.): Zaujímavý míľnik Tron (TRX), zmeny na Binance

Článok

Správy dňa - Tron, Binance
Správy dňa - Tron, Binance

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Tron (TRX) dosiahol zaujímavý míľnik. Porovnávanie s Ethereum pokračuje

Štatistiky TRON zverejnené Mishou Ledermanom na Twitteri, spoluzakladateľom IAMDecentralized.org, potvrdili, že Tron má už viac ako milión existujúcich adries. Tron spustil svoju sieť v máji tohto roku 2018 s cieľom stať sa go-to ekosystémom pre developerov, ktorí vyvíjajú decentralizované aplikácie (DApps). CEO tohto projektu Justin Sun je známy aj tým, že rád kritizuje konkurenčný blockchain Ethereum a vyzdvihuje plusy TRON. V poslednej dobe sa zviditeľnil najmä tweetom, v ktorom vyzval developerov Ethereum a EOS, aby prešli na lepší, rýchlejší a lacnejší TRON. Urobil tak v čase, kedy Ethereum a EOS zaznamenali rekordný tohtoročný prepad cien.

Lederman, ktorý zverejnil aktuálne štatistiky blockchainu Tron, poukázal na to, že rýchlosť, s ktorou sa aktivita v tejto sieti zvyšuje, je výrazne vyššia než v sieti Ethereum. ,,Na porovnanie Ethereum dosiahol 1 milión účtov 22. januára po 542 dňoch resp. 18 mesiacoch od spustenia mainnetu,” uviedol.  Tron na dosiahnutie tohto míľniku nepotreboval ani rok – stačilo mu 184 dní resp. 6 mesiacov.

Kritici tohto porovnania však upozorňujú, že Ethereum to dosiahlo v dobe, kedy bol záujem o kryptomeny omnoho okrajovejší, než je v súčasnosti. Iní upozorňujú, že cena kryptomeny TRX od spustenia TRON mainnetu klesla voči doláru výraznejšie, než cena Ethereum. (cointelegraph)

TIP: Chcete investovať do viac kryptomien naraz? 

Zmeny na burze Binance

Burza Binance po nedávnom premenovaní záložky s obchodnými pármi “USDT“ na „USDⓈ“, v rámci čoho doplnila do ponuky aj obchodovanie voči stablecoinom PAX či USDC, urobila obdobný krok aj so záložkou s obchodnými pármi voči Ethereum (ETH). Túto skupinu premenovala z „ETH“ na “ALTS” a okrem párov voči Ethereum (ETH) do nej zaradila aj obchodné páry voči kryptomene XRP. Dá sa očakávať, že do tejto záložky doplní čoskoro aj ďalšie páry medzi rôznymi altcoinami. (binance)

TIP: Prečítajte si našu recenziu burzy Binance

Bitmain a Houbi budú prepúšťať zamestnancov

Ťažobný gigant Bitmain a veľká kryptoburza Huobi mali potvrdiť plány prepustiť rad zamestnancov z dôvodu pádu cien kryptomien v roku 2018. Uviedol to plátok South China Morning Post v rámci svojho vydania k 26. decembru 2018.

Bitmain by mal začiatkom roka prepustiť zamestnancov, ktorí nie sú pre spoločnosť v kľúčoví, no zdôrazňuje, že naďalej je jeho prioritou prijímať najväčšie talenty v tejto oblasti.  Počet ľudí, ktorých Bitmain prepustí, zatiaľ nie je známy, no hovorca spoločnosti poprel, že by firma mala v pláne prepustiť viac ako polovicu zamestnancov, ako sa špekulovalo v čínskych médiách. Pokiaľ ide o Huobi Group, ta tiež potvrdila plán zredukovať svoj personál. Ten aktuálne tvorí viac než 1000 zamestnancov.  (cointelegraph)

Blockchain môže pomôcť Bank of America

Bank of America (BoA) chce patentovať systém s využitím blockchain technológie na lepšie spracovanie hotovosti. Banka vysvetľuje, že má pretrvávajúce problémy s komunikáciou v oblasti manipulácie s hotovosťou pri obrovských operáciách bánk a navrhuje, že blockchain môže pomôcť tento problém vyriešiť alebo aspoň minimalizovať. (cointelegraph)

Japonský gigant pre veľké straty opúšťa ťažbu BTC

Japonský internetový gigant GMO Internet Group opúšťa oblasť ťažby Bitcoinu. Dôvodom je skutočnosť, že spoločnosť utrpela vo štvrtom štvrťroku 2018 kvôli pádu hodnoty Bitcoinu veľkú stratu a už neplánuje ďalej vyvíjať a vyrábať infraštruktúru pre ťažbu BTC, ani pre jeho predaj. ,,Po zohľadnení zmien v súčasnom podnikateľskom prostredí spoločnosť očakáva, že je ťažké získať späť účtovné hodnoty podnikového majetku súvisiaceho s ťažbou a preto bolo rozhodnuté, že zaznamenáme mimoriadnu stratu,” uvádza sa v správe spoločnosti. GMO plánuje premiestniť svoju prevádzku na ťažbu BTC do regiónu, ktorý poskytne nižšie náklady na mining.   (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne