Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (25.1.): Podľa JP Morgan môže Bitcoin padnúť k 1260 USD

Článok

Bitcoin padá - správy dňa
Bitcoin padá - správy dňa

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Piatkový prehľad zo sveta kryptomien

Analytici JP Morgan: Bitcoin môže klesnúť až k 1260 USD

Analytici globálnej investičnej banky JP Morgan predpovedajú, že Bitcoin by mohol klesnúť pod hodnotu 1260 dolárov, zatiaľ čo banky nebudú profitovať z blockchainu minimálne ďalších 3 až 5 rokov. Kryptomeny podľa nich stále nedokázali svoju skutočnú hodnotu a majú teoreticky zmysel len vtedy, keď dôjde k závažnej udalosti, pri ktorej investori stratia vieru v hlavné tradičné aktíva ako je zlato či dolár.

,,Aj v extrémnych scenároch, ako je recesia alebo finančná kríza, existuje viac likvidných a menej komplikovaných nástrojov na obchodovanie, investovanie a zaistenie než sú kryptomeny,” citoval Reuters analytikov JP Morgan, ktorý si myslia, že Bitcoin pravdepodobne klesne na 2400 dolárov, no ak bude medvedí trh pretrvávať, môže padnúť až k spomínaným 1260 USD. (cointelegraph)

Dôvody, prečo Bitcoin nikdy nepôjde k nule

Vo švajčiarskom Davose sa konala konferencia Svetového ekonomického fóra, na ktorej padli kritické slová na Bitcoin. Najviac rezonoval názor, podľa ktorého Bitcoin padne k nule. Portál CNN vymenoval niekoľko dôvodov, prečo sa to nikdy nestane. Prečítajte si náš článok.

Pár dôvodov, prečo Bitcoin nikdy neskončí na nule (podľa CCN)

Rýchle správy

COINBASE: Zmenáreň Coinbase vydala pre amerických klientov produkty, ktoré im majú uľahčiť zdanenie kryptomien. Zároveň do svojich služieb integrovala populárny daňový softvér TurboTax, do ktorého môžu užívatelia Coinbase.com a Coinbase Pro importovať svoje transakcie.

IBM & AETNA & BLOCKCHAIN: Spoločnosť Aetna, ktorá má dominantné postavenie v USA v oblasti zdravotného poistenia, spolupracuje s firmou IBM na vytvorení blockchain siete prispôsobenej pre zdravotnícky priemysel. Blockchain má byť navrhnutý tak, aby zjednodušil spracovanie a platby poistných nárokov, ako aj správu adresárov.

JUHOAFRICKÁ REPUBLIKA: Rezervná banka Juhoafrickej republiky (SARB) vydala dokument, týkajúci sa odporúčaní v súvislosti s kryptomenami. Jej záverom je, že Bitcoin nie sú peniaze.

SERIÁL O KRYPTOMENÁCH: Popularizácii kryptomien u mladých ľudí by mohol prispieť nový pripravovaný seriál “Cryptos“. Zahájenie jeho natáčania spoločnosťou American Cinema International oznámil herec Kevin Connolly.

Včerajší diel kryptonoviniek:

Krypto správy dňa (24.1.): Osem zaujímavosti, ktoré stoja za pozornosť

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.