Bitcoin
Pár dôvodov, prečo Bitcoin nikdy neskončí na nule (podľa CCN)

Vo švajčiarskom Davose sa konala konferencia Svetového ekonomického fóra, na ktorej sa hovorilo veľa aj o kryptomenách. Hlavným topicom bol samozrejme Bitcoin, na ktorého adresu sa viacerí účastníci fóra vyjadrili negatívne.
Najviac rezonoval názor Jeffa Schumachera, zakladateľa BCG Digital Ventures, ktorého citovali prakticky všetky svetové média, vrátane tých, ktoré o kryptomenách píšu len okrajovo: ,,Verím, že skončí na nule. Myslím si, že je to skvelá technológia, ale neverím, že ide o menu. Nie je na ničom založený.”
Portál CCN.com v reakcii na tieto tvrdenia zostavil článok s bodmi, prečo hodnota Bitcoin na nule nikdy neskončí. Vybrali sme tie najzaujímavejšie:
- Bitcoin je založený na najväčšom verejnom rozvinutom kryptografickom kľúči v histórii, bežnými ľuďmi, ktorí zabezpečujú a ochraňujú sieťovú architektúru, aby tak dosiahli vytvorenie prvej open-source, decentralizovanej, peer-to-peer banky bez potreby dôvery v bankové inštitúcie.
- Kritici Bitcoinu tvrdia, že nie je na ničom založený, pričom ako argumenty uvádzajú dôvody, ktoré sú skôr charakteristické pre dolár, než pre Bitcoin. Americký dolár od 15. augusta 1974 nie je spätý so zlatom. Prezident USA Richard Nixon v ten deň zrušil zlatý štandard.
- Mnohí tvrdia, že zaujímava na Bitcoine je technológia blockchain. CCN naopak tvrdí, že je to nesprávne vnímanie. Blockchain je len súčasť architektúry Bitcoinu.
- Pokiaľ ide o blockchain, tak otázka “ktorý blockchain” je veľmi dôležitá. Korporátne spoločnosti, ktoré vytvárajú vnútropodnikové blockchainy napríklad pre prepravu vlakmi, nevytvárajú nič podobné Bitcoinu. Ide len o vnútropodnikové databázy. Bitcoin predstavuje internetové peniaze.
- Nejde o bublinu, ako bola napríklad tulipánová mánia. Bitcoin prináša inovatívne funkcie, ktoré vytvorili prvý životaschopný globálny trh pre súkromnú menu. Bitcoin sa stal vďaka tomu vysoko cenenou a vyhľadávanou komoditou.
- Bitcoin má najdlhší, najsilnejší blockchain, najväčšiu sieť a najväčšiu trhovú kapitalizáciu.
- Žiadna vláda ho nemôže zrušiť, pretože ide o decentralizovaný produkt fungujúci vďaka softvéru, hardvéru a ľudskému zapojeniu. Nemá žiadnych lídrov, žiadne oficiálne miesto.
- Je deflačný – teda nikdy ho nebude viac, než je pôvodne navrhnuté. Bitcoin sa nedá duplikovať, v čom sa odlišuje od amerického doláru či iných fiatových mien.
Oplatí sa investovať do kryptoindexu BIT10? Pozrite si štatistiky v porovnaní s Bitcoinom
Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku a Telegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

- Bitcoin20.02.2021 10:58
REPORT: Bitcoin za $55 000! Čo teraz naznačujú on-chain dáta?
- Kryptomeny24.02.2021 7:36
Tether FUD sa skončil. Kryptotrh môže zabudnúť na dlhoročnú kauzu
- Bitcoin25.02.2021 7:31
Negatívny signál? Bitcoin na Grayscale sa už nepredáva za prémiovú cenu
- Bitcoin23.02.2021 7:26
Bitcoin po najväčšom páde v histórii: Zhrnutie toho, čo sa stalo a čo to môže znamenať
- Bitcoin22.02.2021 7:33
Dve veľryby vybrali z Coinbase bitcoiny za miliardu dolárov
- Bitcoin22.02.2021 7:35
Elon Musk opäť tweetoval o Bitcoine. Zmienil aj Ethereum
- Kryptomeny22.02.2021 7:42
O Polkadot sa zaujímajú veľkí inštitucionálni hráči
- Bitcoin25.02.2021 10:23
Analýza Bitcoinu a Ethereum (25.2.): Bitcoin pod MA21, pôjdeme na $42 000?