Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Pár dôvodov, prečo Bitcoin nikdy neskončí na nule (podľa CCN)

Článok

Bitcoin
Bitcoin

Vo švajčiarskom Davose sa konala konferencia Svetového ekonomického fóra, na ktorej sa hovorilo veľa aj o kryptomenách. Hlavným topicom bol samozrejme Bitcoin, na ktorého adresu sa viacerí účastníci fóra vyjadrili negatívne.

Najviac rezonoval názor Jeffa Schumachera, zakladateľa BCG Digital Ventures, ktorého citovali prakticky všetky svetové média, vrátane tých, ktoré o kryptomenách píšu len okrajovo: ,,Verím, že skončí na nule. Myslím si, že je to skvelá technológia, ale neverím, že ide o menu. Nie je na ničom založený.”

Portál CCN.com v reakcii na tieto tvrdenia zostavil článok s bodmi, prečo hodnota Bitcoin na nule nikdy neskončí. Vybrali sme tie najzaujímavejšie:

  • Bitcoin je založený na najväčšom verejnom rozvinutom kryptografickom kľúči v histórii, bežnými ľuďmi, ktorí zabezpečujú a ochraňujú sieťovú architektúru, aby tak dosiahli vytvorenie prvej open-source, decentralizovanej, peer-to-peer banky bez potreby dôvery v bankové inštitúcie.
  • Kritici Bitcoinu tvrdia, že nie je na ničom založený, pričom ako argumenty uvádzajú dôvody, ktoré sú skôr charakteristické pre dolár, než pre Bitcoin. Americký dolár od 15. augusta 1974 nie je spätý so zlatom. Prezident USA Richard Nixon v ten deň zrušil zlatý štandard.
  • Mnohí tvrdia, že zaujímava na Bitcoine je technológia blockchain. CCN naopak tvrdí, že je to nesprávne vnímanie. Blockchain je len súčasť architektúry Bitcoinu.
  • Pokiaľ ide o blockchain, tak otázka “ktorý blockchain” je veľmi dôležitá. Korporátne spoločnosti, ktoré vytvárajú vnútropodnikové blockchainy napríklad pre prepravu vlakmi, nevytvárajú nič podobné Bitcoinu. Ide len o vnútropodnikové databázy. Bitcoin predstavuje internetové peniaze.
  • Nejde o bublinu, ako bola napríklad tulipánová mánia. Bitcoin prináša inovatívne funkcie, ktoré vytvorili prvý životaschopný globálny trh pre súkromnú menu. Bitcoin sa stal vďaka tomu vysoko cenenou a vyhľadávanou komoditou.
  • Bitcoin má najdlhší, najsilnejší blockchain, najväčšiu sieť a najväčšiu trhovú kapitalizáciu.
  • Žiadna vláda ho nemôže zrušiť, pretože ide o decentralizovaný produkt fungujúci vďaka softvéru, hardvéru a ľudskému zapojeniu. Nemá žiadnych lídrov, žiadne oficiálne miesto.
  • Je deflačný – teda nikdy ho nebude viac, než je pôvodne navrhnuté. Bitcoin sa nedá duplikovať, v čom sa odlišuje od amerického doláru či iných fiatových mien.

Oplatí sa investovať do kryptoindexu BIT10? Pozrite si štatistiky v porovnaní s Bitcoinom

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.