Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Oplatí sa investovať do kryptoindexu BIT10? Pozrite si štatistiky v porovnaní s Bitcoinom

Článok

BIT10 VS. bITCOIN
BIT10 VS. bITCOIN

Bitwise 10 Crypto Index je prvý kryptomenový index dostupný pre bežných ľudí. Investovať sa doňho dá už od 5 dolárov a s nulovými poplatkami a to kúpou tokenu BIT10, ktorý je dostupný jedine na mobilnej aplikácii Abra.

UPOZORNENIE: Tento článok nie je investičnou radou. Slúži len na informačne účely.

Keďže sme o Abre písali už viackrát, rozhodli sme sa pozrieť na pár štatistík, ktoré by vám mali lepšie ilustrovať, či sa do tokenu BIT10 naozaj oplatí investovať. Záver necháme na vás.

Bitwise 10 Crypto Index (BIT10) - banner

Čo je mobilná aplikácia Abra?

Mobilná aplikácia Abra je podľa jej zakladateľov jediná mobilná aplikácia na svete, ktorá umožňuje kúpu, uloženie a investovanie do 30 kryptomien bezpečným spôsobom na jednom mieste. Abru stačí nainštalovať do vášho smartphone a odoslať na ňu vaše BTC, alebo kúpiť Bitcoin priamo cez appku. Následne môžete investovať s nulovými poplatkami do spomínaných 30 kryptomien, 50 fiatových mien a samozrejme aj do BIT10 tokenu, ktorý predstavuje hodnotu TOP10 kryptomien podľa Bitwise 10 indexu.

Viac o aplikácii Abra sa dozviete v našej recenzii tu >>>

Aplikáciu Abra si môžete stiahnuť tu!

Abra ponúka bonus až do 25 dolárov

Ak sa rozhodnete vyskúšať mobilnú aplikáciu Abra, môžete dostať aj malý bonus až do hodnoty 25 dolárov.

Ak máte záujem získať tento bonus, stiahnite si a zaregistrujte sa na Abra cez tento link a odošlete na svoju Abra peňaženku BTC. Následne ho zameňte za inú kryptomenu s výnimkou BTC, Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC). Čiže napríklad za BIT10 token, ktorému sa venujeme v tomto článku. Týmto spôsobom vám Abra vráti 1,5% hodnoty z vašich transakcií realizovaných do 90 dní od dátumu registrácie, minimálne však $5 v BTC a maximálne $25 v BTC.

Upozorňujeme, že ak nebude 1,5% z hodnoty všetkých vašich transakcií v priebehu 90 dní mať od dátumu vašej registrácie hodnotu aspoň 5 dolárov (v BTC), bonus nedostanete.

Z akých kryptomien sa skladá Bitwise 10 Index?

Ako sme spomínali, token BIT10 je postavený na Bitwise 10 Crypto Indexe, ktorý sa skladá z TOP10 kryptomien. Nejde však zákonite o 10 kryptomien podľa trhovej kapitalizácie, ktorú nájdete na CoinmarketCape. Výber TOP10 zostavuje a priebežne aktualizuje spoločnosť Bitwise a jej analytici. Na obrázku nižšie je uvedený percentuálny podiel danej kryptomeny ovplyvňujúci hodnotu BIT10. Bitcoin v čase písania tohto článku predstavuje 63.95% podiel v BIT10 tokene.

Bit 10 kryptomeny

Aktuálna trhová kapitalizácia BIT10 tokenu je v čase písania tohto článku 99 miliárd dolárov, čo predstavuje 81% celého trhu s kryptomenami.

Štatistiky BIT10 vs. Bitcoin – dlhodobá, posledné 3 mesiace a 30 dní

Od januára 2017 do dnešného dňa: BIT10 s výrazným náskokom

Najprv si pozrime graf, ktorý berte s rezervou. S rezervou z toho dôvodu, že sa pozeráme na štatistiku BIT10 tokenu od 1. januára 2017 do včerajšieho dňa 18. januára 2019, no problém je v tom, že do BIT10 sa vtedy ešte nedalo investovať. Každopádne ak by to bolo možné, BIT10 token by mal k dnešnému dňu od 1.1.2017 krajšie zhodnotenie, než samotný Bitcoin. Kým Bitcoin odvtedy posilnil o 274%, token BIT10 až o vyše 370%.

BIT10 all

Október 2018: Bitcoin porazil BIT10

Investovať 1. októbra do BIT10 by sa vám v tomto mesiaci neoplatilo. Dominancia Bitcoinu na trhu výrazne stúpala a ostatné kryptomeny oslabovali, vrátane tých najsilnejších, ktoré sú súčasťou BIT10 indexu. V sumári by ste na Bitcoine voči doláru stratili len 3.4%, no u BIT10 tokenu až 8%.

BIT10 október

BIT10 október

November 2018: bez víťaza

Ak by ste investovali do BIT10 1. novembra, vaša investícia by mala v posledný novembrový deň prakticky rovnakú hodnotu ako investícia do Bitcoinu. V priebehu mesiaca však bol BIT10 niekoľkokrát v pluse oproti BTC, čo môžete vidieť na grafe. Mesiac november bol však pre kryptomeny všeobecne kritický. Kým BIT10 klesol voči doláru o 34.1%, Bitcoin padol o 33.9%.

November BIT10

November BIT10

December 2018: BIT10 bol na tom lepšie

Investíciou do BIT10 prvý decembrový deň za predpokladu, že by ste obchod ukončili na konci mesiaca, by ste boli na tom lepšie, než investíciou do Bitcoinu. Kryptomeny však klesali voči doláru aj v decembri, čiže či BIT10 alebo Bitcoin, obe investície boli v pomere k dolárom stratové. Kým BIT10 si pohoršil o 7.8%, Bitcoin až o 10.9%.

December BIT10

December BIT10

Posledných 30 dní: BIT10 vo výraznejšom pluse

Pozreli sme sa ešte na štatistiku za posledných 30 dní, teda od 18. decembra 2019 do 18. januára2019. V tomto prípade by v prvý deň tohto časového rámca investovať do BIT10 oplatilo viac než do Bitcoinu. Kým BIT10 posilnil o 4.5%, Bitcoin len o 2.4%.

BIT10 posl 30dní

BIT10 posl 30dní

Záver

Investícia do BIT10 je nepochybne zaujímavou alternatívou pre tých, ktorí chcú rozšíriť svoje portfólio a predpokladajú rast hodnoty najsilnejších altcoinov. Výhodou je, že v aplikácii Abra sú nulové poplatky, čiže vašu investíciu môžete ľubovoľne prelievať medzi BIT10 tokenom a Bitcoinom. Jednoducho, keď budete mať pocit, že altcoiny môžu začať rásť, kúpite cez Abru BIT10 token. Samozrejme poteší aj možnosť získania spomínaného bonusu až do výšky 25 dolárov v BTC.

Aplikáciu Abra si môžete stiahnúť do mobilu cez tento link

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.