Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (23.2.): Robinhood, vyhlásenie francúzskeho regulačného orgánu či nové národné kryptomeny

Článok

Správy dňa zo sveta kryptomien
Správy dňa zo sveta kryptomien

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať.

Piatkové správy dňa zo sveta kryptomien

Matt Hougan vymenil ETF za kryptomeny, ktoré označil za “generačne významnú príležitosť so zaujímavými výzvami”. Celý zaujímavý rozhovor pre Bloomberg s týmto skúseným investorom si prečítajte v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Sergeji Žigarev, vedúci Štátnej dumy pre hospodársku politiku, navrhuje legalizáciu kryptomien. Viac sa dočítate v tomto článku.

Robinhood, populárna obchodná platforma na obchodovanie cez mobily, ktorá už dávnejšie oznámila, že sa rozhodla ponúkať obchodovanie s kryptomenami bez poplatkov, začala poskytovať túto službu v piatich štátoch USA – v Kalifornii, Massachusetts, Missouri, Montane a v New Hampshire.  V ponuke má 14 kryptomien vrátane Bitcoinu, Bitcoin Cash, Litecoin, XRP, Ethereum Classic, Zcash, Monero, Bitcoin Gold či DogeCoin. Očakáva sa, že v priebehu najbližších týždňov sa rozšíri do ďalších štátov.  (coindesk.com)

Francúzsky regulačný orgán pre burzy cenných papierov (AMF) vydal vo štvrtok 22. februára vyhlásenie, podľa ktorého kryptomenové deriváty musia byť upravené podľa nových finančných reforiem Európskej únie z januára 2018. Deriváty na základe toho nemôžu byť legálne propagované elektronickou cestou, inak povedané, reklamy na kryptomenové deriváty nie sú na internete povolené. Zjednodušene povedané, rozdiel medzi derivátom kryptomeny a kryptomenou je taký, že ak vlastníte kryptomenu, môžete si ju preniesť do svojej peňaženky. Ak u nejakého brokera investujete do derivátu kryptomeny, obchodujete uňho s jej cenou, podobne ako môžete obchodovať s derivátom na ropu, no danú kryptomenu reálne nevlastníte (nemôžete ju preniesť, nemôžete za ňu nič kúpiť a podobne, prakticky neexistuje, špekuluje sa len s jej cenou). (cointelegraph.com)  

Úspešný predpredaj venezuelskej ropou krytej kryptomeny „Petro“, ktorá je výrazne kritizovaná z dôvodu netransparentnosti a podľa venezuelskej opozície je aj nezákonná, motivoval prezidenta tejto krajiny Nicoása Madura k tomu, aby oznámil plán na ponuku druhej národnej kryptomeny – tentokrát má ísť o cennými kovmi krytú kryptomenu „Petro Gold”. V predpredaji Petro sa malo údajne vyzbierať až 735 miliónov dolárov. (reuters.com)

Veľa ľudí naozaj netuší, do čoho investuje. Alebo investuje na základe veľkej špekulácie. Príkladom je to, čo sa v posledných týždňoch deje okolo kryptomeny Petro Dollar (XPD). Táto na prvý pohľad mŕtva digitálna mena vďaka podobnému názvu, ako má venezuelská národná kryptomena Petro, začala kuriózne rásť, pričom najväčší skok zaznamenala medzi 4. a. 5. decembrom, kedy jej hodnota poskočila z 0,04$ na 0,14$. (coinmarketcap.com)

Ďalšou krajinou, ktorá chce mať vlastnú kryptomenu je Irán. Podobne ako v prípade Venezuely, ktorá nedávno spustila úspešný pre-sale  kryptomeny Petro, je motiváciou tejto krajiny prostredníctvom digitálnej meny obmedziť vplyv sankcií USA. V ten istý deň prichádzajú z Iránu aj správy o tom, že Iránska centrálna banka chce mať kontrolu nad kryptomenami a požaduje regulácie.  (coindesk.com)

Zdá sa, že s myšlienkou vytvoriť národnú kryptomenu sa v posledných dňoch roztrhlo vrece. Najnovšie sa týmto nápadom reálne zaoberá aj Turecko, kde by mohol vzniknúť takzvaný Turkcoin. ,,Svet sa prispôsobuje novému digitálnemu systému. Turecko by malo vytvoriť svoj vlastný digitálny systém a kryptomenu, kým nie je neskoro,” povedal bývalý turecký minister hospodárstva a podpredseda strany nacionalizmu (MHP) Ahmet Kenan Tankrikulu, ktorý k svojej myšlienke vypracoval aj podrobnú správu. (ccn.com)

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.