Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Matt Hougan pre Bloomberg: Cesta k trhu v hodnote bilióna dolárov je istá, dostaneme sa tam skoro

Článok

Matt Hougan
Matt Hougan

Matt Hougan urobil veľký kariérny presun, keď opustil obchodovanie s ETF (Exchange-traded funds) a presunul sa ku kryptomenám. Preskočil tak z tradičného trhu s fondmi do oblasti, ktorú v rozhovore pre Bloomberg opísal ako “generačne významnú príležitosť so zaujímavými výzvami”.

Hougan sa rozhodol pridať do spoločnosti Bitwite Asset Managements, ktorá sa sústreďuje na spracovanie fondov, indexov, prehľadov a poskytovanie služieb klientom, ktorí sa rozhodnú investovať do kryptomien. V tejto spoločnosti sa stal viceprezidentom pre výskum a vývoj.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Rodák zo San Francisca sa domnieva, že kryptomeny sú na ceste k vytvoreniu trhu v hodnote niekoľkých biliónov dolárov, hoci pripúšťa, že sú technológiou v počiatočnej fáze a čaká ich ešte neľahká cesta.

,,Cesta k trhu v hodnote bilióna dolárov je istá. Spôsobom, akým sa k nej dostaneme však bude nepríjemný, poznačovať ho bude volatilita. Myslím si, že sa tam dostane pomerne skoro. Nebudem prekvapený, ak tento rok ukončíme s market-capom jedného biliónu. Ale nebudem tiež prekvapený, ak predtým nastane ďalší výrazný pád,” povedal v rozhovore pre Bloomberg.

Hougan napríklad naznačuje, že trhy so špekulatívnymi výmennými kurzami by mohli zaznamenať pokles o 50% pred tým, ako dosiahnu kombinovaného trhového kapitálu vo výške bilióna dolárov. ,,Myslím si, že pre investorov je dôležité uvedomiť si, že trh je mimoriadne nestály a kryptomeny sú vysoko rizikovým aktívom. Preto však dosahujú aj vysoké výnosy.”

Podľa Hougana budú súčasní investori ,,kompenzovaní s vysokými potenciálnymi výkonmi za to, že teraz na seba preberajú riziká,” pričom sa domnieva, že v priebehu horizontu 3 až 10 rokov sa z kryptoomien stane ustálenejšia trieda aktív, ktorých volatilita bude viac podobná tomu, čo je bežné u kapitálových a dlhopisových trhov s vyšším potenciálom na rast.

Hougan nie je žiadnym nováčikom v novovznikajúcich technológiách, pretože sa pripojil k ETF, keď išlo ešte o nastupujúcu technológiu a to predtým, ako sa fondy dostali prakticky do každého dôchodkového plánu v USA.

,,Investori by boli hlúpi, keby vsadili všetko na jednu mincu,” povedal tiež v zaujímavom rozhovore pre Bloomberg, čím v podstate odporučil všetkým kryptonadšencom, aby diverzifikovali svoje portfólio.

Zdroj: CCN.com

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

 

 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.