Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Protichodné signály z Ruska: Žigarev chce legalizovať kryptomeny!

Článok

Kryptomeny a Rusko
Kryptomeny a Rusko

Dobré správy pre kryptomeny prichádzajú z Ruska. Sergeji Žigarev, vedúci Štátnej dumy pre hospodársku politiku, navrhuje legalizáciu kryptomien, pretože sa domnieva, že môžu priniesť do krajiny, ktorá je stále pod tlakom sankcií Európskej Únie a USA, nových zahraničných investorov.

,,Legalizácia digitálnych mien ako platobných prostriedkov môže prispieť k prílevu investorov z cudzích krajín vrátane západných štátov, ktoré majú voči Rusku sankcie, takže máme k dispozícií nástroj na získanie kapitálu, ktorý potrebujeme,” vyhlásil podľa portálu bitcoin.com v ruskej dume.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Nastane premena celého bankového a finančného systému,” povedal ďalej ostatným zákonodarcom.

Žigarev vníma kryptomeny veľmi seriózne, čo potvrdzujú aj jeho ďalšie slová. ,,Je to nezvratný proces, ktorý je ťažké ovládať.” Dodal však, že iba digitálne meny, ktoré sú podporené nejakými skutočnými aktívami, majú vyhliadky.

Zástupkyňa národnej banky vníma kryptomeny ako riziko

Vyhlásenia Žigareva sú v rozpore s tým, čo hovorila v úvode februára Olga Skorobogatevová, zástupkyňa predsedu Ruskej národnej banky (Bank of Russia), ktorá nazvala kryptomeny ,,nebezpečným investičným nástrojom kvôli vysokej volatilite“ a zdôraznila, že z pohľadu štátu sú kryptomeny extrémne nebezpečné.

Centrálna banka je podľa jej tvrdení proti tomu, aby umožnila na ruskom území obchodovanie s kryptokmenami a plánuje ohľadom tejto témy hovoriť aj s ministerstvom financií.

Bank of Russia v súčasnosti spolupracuje s ministerstvom financií a Štátnou dumou s cieľom vytvoriť právny rámec pre kryptomeny. Medzitým ministerstvo financií zverejnilo návrh zákona o regulácií kryptomien.

Žigarev tiež poukázal na to, že ďalšou výzvou pre legalizáciu kryptomien ako je napríklad Bitcoin je nedostatok infraštruktúry pre zámenu kryptomeny do fiatu (rubľov, dolárov) a naspäť. Ako príklad sa uvádza, že v USA existuje omnoho viac bankomatov, ktoré umožňujú výmeny kryptomien za fiat meny. Kým v USA ich je 1525, v Rusku podľa stránky Coinatmradar len 38.

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.