Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Víkendové kryptonovinky (20.1.): Bitcoin opäť padá, Ethereum, Bitcoin ETF, Rusko, ICO či Darkweb

Článok

Správy dňa - pád kryptomien
Správy dňa - pád kryptomien

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Víkendový prehľad

Bitcoin padol v nedeľu o 4%, pohľad na altocoiny

Po včerajšom posilnení Bitcoinu o zhruba $100 nastalo dnes vytriezvenie, keď Bitcoin klesol o približne 4% svojej hodnoty. Kapitalizácia celého trhu je už len tesne nad 120 miliardami dolárov a pravdepodobnosť, že pôjdeme nižšie je dosť veľká.

Pri pohľade na týždenne štatistiky (nedeľa ešte neskončila) sú v pluse voči doláru spomedzi kryptomien s najvyššou hodnotou TRON (7%), Binance Coin (10%), Cardano (3%), Maker (7%), Augur (105%!!!), Zilliqa (8%), Chainlink (16%) či Ox (2,5%). Výrazne rástol aj Steem o 34% či Revain o 21%. Bitcoin je za posledných 7 dní voči doláru v mínuse o necelé jedno percento.

Ako sa darí indexu BIT10 v porovnaní s Bitcoinom?

Pozreli sme sa na to, ako darí tokenu BIT10, ktorý kopíruje na základe Bitwise 10 Crypto indexu hodnotu 10 najhodnotnejších kryptomien? Porovnali sme ho s Bitcoinom v mesiacoch október, november a december, taktiež za posledných 30 dní a celkovo od 1.1.2017. Pozrite si štatistiky v tomto našom článku.

Ethereum Constantinople hard fork má nový dátum

Hard fork kryptomeny Ethereum, ktorý bol tento týždeň opäť odložený (prvýkrát v novembri), je po novom naplánovaný na koniec februára. Stať by sa tak malo medzi 26. až 28. februárom, pravdepodobne u bloku č. 7 280 000. Rozhodol o tom piatkový video hovor medzi vývojármi Ehthereum, ktorého sa zúčastnili aj Vitalik Buterin, Huidson Jameson, Lane Retting či Afri Shoedon.

Fork Ethereum Constantinople bol zrušený kvôli zisteniam bezpečnostnej firmy ChainSecurity, ktorá našla v utorok v zabezpečení protokolu vážnu chybu.

Kelly nedáva Bitcoin ETF tento rok žiadnu šancu

Brian Kelly, ktorý je častým hosťom v televíznom štúdiu CNBC, vyhlásil počas rozhovoru pre Crypto FInance, že neexistuje žiadna šanca na to, aby bolo v roku 2019 schválené akékoľvek Bitcoin ETF. Okrem toho predpovedá príchod novej krízy, ktora sa však bude vďaka kryptomenam líšiť. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Žiadna ruská investícia do BTC

Určite ste postrehli správy o tom, že Rusko plánuje investovať okolo 10 miliárd dolárov do Bitcoinu. Tieto informácie boli založené na reálnych tvrdeniach ruského profesora Vladimira Ginka z moskovskej univerzity Russian Presidental Academy of National Economy and Public Administration. Ginko, ktorý je údajne blízkym človekom Kremľu, tvrdil, že Bitcoin je vhodným nástrojom na obchádzanie amerických sankcií.Túto informáciu však rezolútne poprela Elina Sidorenko, šéfka pre legislatívne riziká, ktorá povedala, že ide o nezmysel, keďže Rusko v súčasnosti nemá ohľadom kryptomien dotiahnutú ani vlastnú legislatívu.

Rýchle správy

GRAFICKÉ KARTY: Spoločnosť Sapphire prináša na trh novú verziu grafického procesora Radeon RX 670 s pamäťou až 16GB. Pomocou tejto GPU karty bude možné ťažiť okrem iných aj kryptomenu Grin, ktorá sa zameriava na anonymné transakcie a v posledných dňoch je stredobodom záujmu.

JUŽNÁ KÓREA: Dvaja vysokopostavení predstavitelia juhokórejskej kryptoburzy Komid boli odsúdení za to, že falšovali volume, teda objem denných transakcii na tejto burze. Generálny riaditeľ burzy dostal tri roky väzby, jeho kolega dva za podvod, spreneveru a zneužitie právomoci.

HOLANDSKO: Holandsko plánuje zaviesť nariadenia, podľa ktorých budú zmenárne a spoločnosti ponúkajúce peňaženky pre kryptomeny sledovať transakcie svojich zákazníkov a oznamovať podozrivú činnosť. Zmenárne budú taktiež povinné zhromažďovať a uchovávať informácie o svojich zákazníkoch, aby ich mohli v prípade potreby odovzdať úradom.

USA: Americký štát Wioming rokuje o zákone, ktorý by kryptomeny členil do troch kategórii: ako spotrebné digitálne aktíva, digitálne cenné papiere a virtuálne meny. Návrh zákona definuje aktíva patriace do ktorejkoľvek z týchto troch skupín ako nehmotný osobný majetok a poskytuje virtuálnym menám rovnaké zaobchádzanie ako s fiatovými peniazmi.

DARK WEB: Hodnota Bitcoinu poslaná na darknet vzrástla v roku 2018 podľa štúdie Chainalysis o 70%. Napriek tomu hodnota BTC, ktorá mierila na darknet, nepredstavovala ani 1% celkových transakcii BTC. Pre ilustráciu v roku 2012 to bolo okolo 6%.

ICO: Počiatočné ponuky mincí (ICO) dokončene v prvej polovici januára dosiahli hodnotu okolo 160 miliónov dolárov. ICOs ukončené 15. januára sa podarilo získať približne 33% celkovej sumy získanej v decembri.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.