Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin ETF nemá v roku 2019 šancu, tvrdí Kelly, ktorý avizuje ďalšiu finančnú krízu

Článok

Brian Kelly
Brian Kelly

Brian Kelly, ktorý je častým hosťom v televíznom štúdiu CNBC, vyhlásil počas rozhovoru pre Crypto FInance, že neexistuje žiadna šanca na to, aby bolo v roku 2019 schválené akékoľvek Bitcoin ETF.

Pokiaľ ide o rast hodnoty kryptomien, Kelly si myslí, že tento rok dopadne lepšie než rok 2018, ktorý ovládol silní medvedí trh. ,,Sme niekde blízko konca medvedieho trhu, ale môžeme klesnúť ešte nižšie, vôbec by ma to neprekvapilo,” skonštatoval.

Následne naznačil svoje ďalšie očakávania od roku 2019. ,,Pravdepodobne sa budeme v roku 2019 zameriavať na Bitcoin, Litecoin, alebo iné (podobné) kryptomeny, pretože máme na svete dosť geopolitického napätia. Začíname vnímať, že niektorí globálni hráči používajú Bitcoin ako alternatívu k ich pozíciám v zlate, alebo ako spôsob, ako sa zabezpečiť proti výkyvom/volatilite tradičných fiat mien,” uviedol.

Podľa Kellyho sa Bitcoin stáva čoraz akceptovanejšou voľbou pre mainstreamových investorov. Pokiaľ však ide o Bitcoin ETF, neverí v jeho skoré schválenie, pretože v tejto oblasti je nevyriešených príliš veľa veci.

Bitcoin ETF musí schváliť Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC). Jednu vážnu žiadosť od VanEck a SolidX má ešte na stole a ďalšie sa očakávajú čoskoro. Súhlas na Bitcoin ETF chce od SEC v roku 2019 napríklad získať spoločnosť Bitwise, ktorá už podala žiadosť a tvrdí, že vyriešila všetky problémy predchádzajúcich neschválených žiadosti. Rovnako tak chcú na tomto poli zabojovať opäť bratia Winklevossovci, ktorých žiadosti boli zamietnuté už dvakrát.

Kelly sa domnieva, že trhy budú čoskoro čeliť recesii, po ktorej vypukne nová finančná kríza. Tá sa podľa neho bude líšiť od tých predchádzajúcich v tom, že pravdepodobne výraznejšie otvorí dvere alternatívam fiatových mien – čiže kryptomenám.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.