Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Správy dňa zo sveta kryptomien (2.2.) – Veľký pád Bitcoinu, dôvody a McAfeeho stávka

Článok

Správy dňa 2.2.2018
Správy dňa 2.2.2018

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať. Zatiaľ ho spúšťame len skúšobne na pár nasledujúcich dní.

Piatkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin dnes padol o 60% oproti svojmu maximu (ATH). Podobných veľkých prepadov sme už zaznamenali v kryptosvete viac. Najviac, o 94 percent, sa Bitcoin prepadol v októbri 2011 (z 32USD na 2USD). Stalo sa tak po tom ako bola hacknutá japonská burza Mt Gox. O 79% padol Bitoin v roku 2013 po tom ako Mt Dox prestal obchodovať. V minulom roku bol zaznamenaný najväčší prepad o 40% hodnoty Bitcoinu v septembri po čínskom bane.

Investigatívny článok stránky AMBCrypto napísal o dôvodoch pádu Bitcoinu a altcoinov. Preložili sme ho. Prečítať si ho môžete tu.  

Spoločnosť VISA vydávajúca kreditné a debetné karty sa rozhodla ukončiť podporu platieb v kryptomenách.

Brisbane Airport (BNE) v Austrálii sa stane prvým letiskom na svete, v ktorom sa bude dať používať na platby Bitcoin, Ethereum, Dash, Litecoin a Steem.

Kým za posledných zhruba 24 hodín hodnoty všetkých známych kryptomien padli v desiatkach percent, špekulatívna mena s veľavravným vtipným názvom “President Trump” rástla o vyše 1400 percent s volume 113 tisíc dolárov.

Kryptovizionár John McAfee, ktorý je vďaka svojím príspevkom na Twitteri považovaný za významného manipulátora trhu s kryptomenami, po páde Bitcoinu poznamenal: ,,Veľa ľudí sa ma v priebehu posledných dvoch dní pýta, či moja stávka, že zjem svoj penis v televízií, ak Bitcoin nedosiahne do roku 2020 hodnotu 1 milión dolárov, stále platí. Absolútne!!! Je to stávka, ktorú nemôžem použiť! Používajte svoje hlavy ľudia!

Tokeny NEM v hodnote vyše 500 miliónov dolárov, ktoré hackeri odcudzili z japonskej burzy Coincheck, sa podľa vyjadrenia spoločnosti NEM foundation snažili hackeri neúspešne zameniť na šiestich rôznych burzách. Vyzerá to tak, že pre hackerov bude nesmierne obťažné tieto tokeny predať za inú menu.

V dovolenkovej chate v rezorte HolidayRaj na Liptove môžete platiť Bitcoinom alebo kryptomenou XEM.

Máte tip na zaujímavú informáciu? Chceli by ste sa podieľať na tvorbe tohto portálu? Kontaktujte nás: kryptonovinky(zavinac)gmail.com. Ďakujeme!

 

Ak sa Vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne