Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (18.4.): Šéfka MMF o Bitcoine, ľudia z Wall Street mieria do krypta

Článok

Správy dňa
Správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Šéfka MMF vidí budúcnosť v kryptomenách

Christine Lagardová, hlava Medzinárodného menového fondu (MMF),  tvrdí, že Bitcoin a ďalšie kryptomeny majú potenciál zabezpečiť v budúcnosti bezpečnosť finančného systému. Lagardová popri tom dúfa, že banky a kryptomeny dokážu medzi sebou koexistovať.

,,Dôležitým prvým krokom bude dosiahnutie konsenzu v rámci globálnej regulácie o tom, akú úlohu by mali kryptoaktíva zohrať. Pretože kryptomeny nepoznajú žiadne hranice, bude  nevyhnutá medzinárodná spolupráca,” domnieva sa. (ambcrypto.com)

Dôvody rastu Ripple

Ripple je kryptomena, ktorá je odlišná. Kým predstavitelia ostatných digitálnych mien by boli najradšej, keby vlády dali od ich trhu ruky úplne preč, Ripple sa nebráni tvrdiť, že chce presný opak a to v podobe jasných regulácii. Pravdou však je, že Ripple spravilo za posledný mesiac veľký pokrok, ktorý sa odzrkadlil aj na hodnote XRP. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Hodnota Verge výrazne padla

Verge včera oznámilo meno svojho nového významného partnera, ktorý však nesplnil očakávania investorov. Nasledoval výrazný pokles hodnoty tokenu XVG, pričom budúcnosť sa zdá byť nateraz dosť nejasná. Viac čítajte v tomto našom článku.

Odliv ľudí z  Wall Street do kryptosveta

CEO “Wall Street” spoločnosti OZ Management, Alesia Haasova, po roku a pol opúšťa svoju pozíciu a mieri do krytozmenárne Coinbase, kde sa stane novou finančnou riaditeľkou. Haasova predtým pracovala aj vo vedúcich pozíciách spoločnosti OneWestBank a Merill Lynch. Prípady odchodu ľudí z Wall Street do kryptosveta začínajú byť čoraz častejšie. Napríklad včera spoločnosť Blockchain.com potvrdila, že že k nej prichádza človek z Wall Street a podobná udalosť sa udiala aj minulý týždeň, kedy kryptobanka, ktorú otvára miliardár Mike Novogratz, získala do svojho tímu človeka z Goldman Sachs. (cointelegraph.com)

Rusi blokujú Telegram, no zatiaľ nie príliš úspešne

Ruský telekomunikačný úrad RKN sa snaží na základe nariadenia bezpečnostnej služby blokovať komunikačnú sieť Telegram, no zatiaľ nie veľmi úspešne. Blokovanie takmer 20 miliónov Google adries a Amazon internet Protocol (IP) adries skôr vedie k nedostupnosti a výpadkom iných služieb, ktoré nesúvisia s Telegramom, napríklad aplikácie Viber (cointelegraph.com)

Včerajší diel noviniek nájdete tu >>>

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne