Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (17.4.): Coinbase, Cardano, Verge, Ripple či banka Barclays

Článok

Barclays a správy dňa
Barclays a správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Verge oznámilo meno svojho veľkého partnera

Developeri kryptomeny Verge už zhruba dva týždne avizovali, že dnes oznámia meno svojho parnera, ktorý zemní svet kryptomien. Očakávania investorov sa však úplne nesplnili, hoci nemožno povedať, že ide o malý obchod. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Krásny rast Cardana

Držitelia kryptomeny Cardano (ADA) môžu byť aktuálne veľmi spokojní. ADA za posledných 24 hodín posilnila o vyše 7% percent a v priebehu posledných sedem dní až o 64%. Dôvodom je zalisovanie ADA na pekinskej burze Huobi, ktorá z pohľadu objemu realizovaných obchodov patrí k najväčším na svete. Ďalší impulz k rastu získalo Cardano po oznámení Binance o doplnení obchodovateľných párov ADA/USDT a ADA/BNB.

Coinbase s novou akvizíciou

Populárna kryptozmenáreň Coinbase, ktorá podporuje kryptomeny Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash a Litecoin, oznámila, že investovala do spoločnosti Earn.com, v ktorej získala väčšinový podiel. Údajne má ísť o obchod s hodnotou vyššou než 100 miliónov dolárov, ktorého súčasťou je dohoda, že CEO spoločnosti Earn.com Balaji Srinivasan sa stane hlavným šéfom technologického oddelenia Coinbase. (cnbc.com)

Odkaz Ripple Veľkej Británii

Ripple (XRP) odporúča Veľkej Británii, aby prehodnotila svoj vzťah ku kryptomenám a pristúpila k takým reguláciám, ktoré budú chrániť investorov, no zároveň podporia tento inovatívny trh. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Barclays uvažuje o obchodnom stánku s kryptomenami

Medzinárodná investičná banka Barclays zvažuje otvorenie obchodného stánku (trading desk) s kryptomenami, ktorý by mal slúžiť na analýzu technických procesov, konzulting, know-how o kryptomenách a samotný trading. Aktuálne je cela myšlienka vo fáze prieskumu, kedy sa Barclays anonymne pýta svojich klientov, či by mali o takýto produkt záujem. Išlo by o priekupnícky krok, kedy by tradičná banka zaviedla medzi svoje služby kryptomeny.

,,Barclays aktuálne nemá žiadne konkrétne plány s vybudovaním trading-desku s kryptomenami. Neustále monitorujeme svet kryptomien a pokračujeme v dialógu s našimi klientami o ich potrebách a záujmoch v oblasti tohto obchodu, ktorý smeruje dopredu,” povedal na margo týchto špekulácii pre condesk.com Andrew White, hovorca banky Barclays. (coindesk.com)

Včerajší diel noviniek nájdete tu >>>

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne