Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Ripple nalieha na Veľkú Britániu, aby ukončila dni „divokého západu“ voči kryptomenám

Článok

Ripple (XRP)
Ripple (XRP)

Zástupcovia tretej najväčšej kryptomeny na svete Ripple (XRP) vyzvali regulačné orgány vo Veľkej Británii, aby nasledovali kroky Japonska a ukončili dni “divokého západu” voči trhu s kryptomenami a to zavedením nových regulačných pravidiel. Informoval o tom portál The Telegraph.

Roy Zagone, riaditeľ regulačných vzťahov Ripple, vyzval britské regulačné orgány, aby našli rovnováhu medzi “zachytením” možných rizík a umožnením ďalších inovácii. Zagone definoval tri zásady navrhovanej regulácie:

  • Ochrana spotrebiteľa
  • Boj proti praniu špinavých peňazí
  • Finančnú stabilitu

Vzorom by malo byť Japonsko

Zástupca Ripple zároveň označil Japonsko za lídra v oblasti regulácii kryptomien a ich legitimácie a povedal, že ďalšie kroky vrátane krokov Veľkej Británie by mali smerovať k využitiu japonských skúsenosti a poznatkov. Japonský pokrok podľa Zagoneho už nasleduje Austrália, ktorá označila Bitcoin a ďalšie kryptomeny v júni 2017 za zákonné platidlá.

Zatiaľ zostáva nejasné, či Veľká Británia bude nasledovať príklad Japonska a prehodnotí svoj postoj ku kryptomenám, alebo bude pokračovať v sprísňovaní predpisov. Philip Hammond minulý mesiac otvoril pracovnú skupinu na ochranu spotrebiteľov a povedal, že pomôže riadiť riziká spojené s kryptomenovými aktívami.

Guvernér Bank of England Mark Carney zas varoval, že kryptomeny budú čeliť prísnym reguláciám a majú prvky charakteristické pre “bubliny”.

Zagone z Ripple potvrdil, že regulácie sú nevyhnutné k tomu, aby trh dospel. ,,Regulácie vytvoria zábrany na diaľnici, ktoré umožnia vstup pre inštitucionálnych investorov,“ poznamenal.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.