Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Dôvody, prečo rastie hodnota Ripple (XRP) sú zrejmé

Článok

Ripple v roku 2018
Ripple v roku 2018

Ripple (XRP) je kryptomena, ktorá je odlišná. Kým predstavitelia ostatných digitálnych mien by boli najradšej, keby vlády dali od ich trhu ruky úplne preč, Ripple sa nebráni tvrdiť, že chce presný opak a to v podobe jasných regulácii.

Token XRP mal katastrofálny úvod roka, keď klesol na hodnote z rekordných $3,84 až na $0,48 USD. Okolo ceny 0,50 USD sa Ripple pohyboval pomerne dlho, až kým v priebehu posledných dní nezaznamenal pomerne zaujímavý nárast k hodnote približne $0.70. Za posledný týždeň uvádza portál CoinMarketCap nárast hodnoty XRP o 37%.

Dôvodov rastu hodnoty Ripple je hneď viacero:

 1. Borse Stuttgart, druhá najväčšia burza cenných papierov v Nemecku plánuje spustiť aplikáciu na obchodovanie s kryptomenami, pričom do svojho portfólia vybrala medzi málo ďalších významných tokenov aj XRP
 2. Produkty Ripple XCurrent, xVia, XRapid, umožňujú lacnejšie a efektívnejšie bankovníctvo
 3. Ripple investovalo 25 miliónov dolárov do blockchain start-upov
 4. CoinGate a Prestashop, open-source platformy pre internetové obchody sa rozhodli doplniť možnosť platby kryptomenami, pričom XRP bude jednou mála, ktoré budú podorované
 5. XRP bolo zalistované na obchodnej platforme ADS v Spojených arabských emirátoch
 6. Platobná brána eMetals prijíma platby XRP
 7. Burza Huobi, ktorá otvorila pobočku v Juhoafrickej republike, zalistovala Ripple
 8. Burza London Block Exchange (LBS) tiež zalistovala Ripple
 9. Centrálna banka v Holandsku povedala o Ripple, že umožňuje efektívne platby v reálnom čase
 10. Burza Uphold taktiež zalistovala Ripple
 11. Ripple apeluje na britské regulačné orgány, aby pristúpili k reguláciám, čím ukončia dni “divokého západu“ vo svete kryptomien

Ripple patrí medzi najkontroverznejšie kryptomeny, pričom mnohí tvrdia, že skutočnou kryptomenou ani nie je. Značnú časť tokenov XRP totiž stále vlastnia jej tvorcovia a v mnohých ohľadoch sa vymyká princípom decentralizácie a snaží sa spolupracovať s bankovým sektorom. Zároveň však treba priznať, že ide o projekt, ktorý robí v „bear markete“ veľké pokroky a v prípade očakávaného bbýčieho trhu sa dá očakávať, že bude hodnota tokenov XRP opäť výrazne rásť.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.