Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (17.10.): Binance Coin (BNB) má za sebou pálenie mincí v hodnote 17 miliónov dolárov

Článok

Správy dňa - Binance Coin Burn
Správy dňa - Binance Coin Burn

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Altcoiny sa začali zelenať, víťazmi BAT a ZRX

Po problémoch, ktoré nám spôsobil v úvode týždňa Tether (USDT) sa začali za posledný deň kryptomeny hýbať smerom nahor a teda mierne posilňovať voči Bitcoinu. Najväčším skokanom je kryptomena oX (ZRX), ktorá posilnila o takmer 20 percent a nepochybne jej k tomu dopomáha plnohodnotné zalistovanie na Coinbase Pro. Darí sa aj BAT, ktorý posilnil o takmer 12% a to tiež z dôvodu pretrvávajúcich špekulácii, podľa ktorých bude Basic Attention ďalšou kryptomenou, ktorá pribudne v ponuke burzy Coinbase (a to možno už veľmi skoro). Darí sa aj NANO (15%), PIVX (10%), Stellar (5%), XRP (4%), LISK (7%) či Zcash (4%). Trhová kapitalizácia je 210 miliárd dolárov a dominancia BTC tesne pod 54%.

Binance Coin prešiel ďalším pálením mincí

Zakladateľ a šéf burzy Biannce Changpeng Zhao potvrdil úspešný priebeh ďalšieho pálenia mincí Binance Coin (BNB). V priebehu posledného dňa bolo spálených celkovo 1 643 985,16 tokenov BNB, čo predstavuje 17 miliónov dolárov. Burza Binance páli (rozumej ničí) svoju kryptomenu Binancne Coin (BNB) pravidelne každý štvrtok, presne tak, ako to garantuje vo whitepaperi a to až do momentu, kým sa celkový počet mincí BNB v obehu nezníži o 50% oproti dňu ich vzniku. Na pálenie mincí pritom používa každý kvartál 20% svojich ziskov za dané obdobie, čo teraz predstavovalo spomínaných 17 miliónov USD. Pointou je, že čím bude BNB v obehu menej, tým budú ťažšie dostupné a teda ich hodnota by mala rásť. ,,Pálenie ukončené. Najrýchlejší spôsob ako minúť peniaze,” okomentoval úsmevne tento moment Changpeng Zhao.

Ripple ako nástroj obchodnej vojny Číny s USA?

Len nedávno sme písali o tom, že Čína by mohla zničiť vďaka svojej ťažobnej dominancii Bitcoin. Hoci táto teória má svojich prívržencov (no aj kritikov, ktorý ju spochybňujú), zdá sa, že vláda Spojených štátov amerických nechce ponechať nič na náhodu a toto riziko berie veľmi vážne. USA by v rámci tohto boja mohlo podporiť konkurenčné Ripple (XRP). Viac o tejto téme sa dočítate v tomto našom článku.

Kryptomeny si definitívne získali aj spoluzakladateľa Apple

Spoluzakladateľ Apple Steve Wozniak bol predstavený ako spolutvorca fondu rizikového kapitálu EQUI Global, ktorý je vybudovaný na blockchain technológii. Nový fond rizikového kapitálu sa zameriava na zmenu tradičného priemyslu tým, že umožňuje neinštitucionálne investície a obchodovanie na externých kryptomenových burzách prostredníctvom spoločnosti EquiTokens. Tá ma byť založená na blockchaine Ethereum, ktorá je masívne využívaný vývojármi decentralizovaných aplikácií (Dapps). Wozniack sa týmto projektom definitívne zaradil medzi ľudí, ktorí podporujú myšlienku kryptomien, hoci kedysi bol ich kritikom. Počas tlačovej konferencie zdôraznil, že jeho účasť na projekte EQUI Global je veľkou vecou, keďže sa len druhýkrát za 20 rokov nechal presvedčiť, aby sa pridal k nejakému projektu, hoci každý deň dostáva “desiatky” ponúk. (cointelegraph)

Rýchle správy

eTORO & GAME OF THRONES: Herec, ktorý stváril postavu Hodora v kultovom seriáli Game of Thrones si zahral vo výbornej reklame na obchodnú platformu eToro, kde je možné obchodovať s viacerými kryptomenami. Reklamu si pozrite v tomto našom článku.

BANKOMATY: V USA je v prevádzke už cez 100 000 automatov, cez ktoré sa dá kupiť Bitcoin debetnou kartou

BINANCE: Burza Binance otvorila svoju pobočku v Ugande. Zatiaľ umožní obchodovanie s BTC a ETH. Obyvatelia Ugandy majú sprístupnený vklad ugandského šilingu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.