Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ripple (XRP) ako nástroj obchodnej vojny USA (Trumpa) s Čínou?

Článok

Trump: XRP vs. Bitcoin
Trump: XRP vs. Bitcoin

Len nedávno sme písali o tom, že Čína by mala mať schopnosť zničiť Bitcoin vďaka svojej ťažobnej dominancií. Hoci táto teória má svojich prívržencov (no aj kritikov, ktorí ju spochybňujú), zdá sa, že vláda Spojených štátov amerických nechce ponechať nič na náhodu a toto riziko berie veľmi vážne.

Naznačujú to slová marketingového stratéga spoločnosti Ripple (XRP) Coryho Johnsona, ktorý v rozhovore pre Breaker Magazine prezradil, že Biely dom sa vážne zaoberá vplyvom Číny, hlavne jeho ťažobnej dominancie na najhodnotnejšiu kryptomenu sveta Bitcoin.

Nárast popularity kryptomien medzi mileniálmi a profesionálnymi investormi v USA vedie vládu Donalda Trumpa k tomu, aby preskúmali ich skutočný potenciál. Keďže si však Trumpová administratíva uvedomuje, že obmedziť dominanciu Číny pri ťažbe Bitcoinu je ťažké, rozmýšľa nad tým, ako obmedziť jeho vplyv v USA.

,,Keď som sa začal stretávať s ľuďmi vo vláde a s regulátormi, mal som veľmi nízke očakávania. Bol som však naozaj prekvapený otvorenosťou ich myslenia. Kládli inteligentné otázky, niekedy aj veľmi ťažké. Máme veľa domácich úloh. Zdá sa, že Biely dom premýšľa nad tým, čo to znamená mať 80% ťažby Bitcoinu v Číne a väčšinu aj pokiaľ ide o Ethereum,” povedal Jonhson.

Bitcoin vs. Ripple: ,,Decentralizovaný“ vs. centralizovaný?

Bitmain Technologies, spoločnosť so sídlom v Pekingu sa stará o ťažbu viac ako 50 percent BTC a zároveň produkuje maximálnu hashovú silu prostredníctvom dcérskych ťažobných spoločnosti medzi ktoré patria BTC.com, AntPool a Hashnest. Hoci je teda Bitcoin decentralizovaný, má nad ním značnú kontrolu, čím prichádza o svoj decentralizovaný charakter.

Ripple na druhej strane ovláda 60 percent XRP, čo hnevá mnoho zástancov decentralizácie, ktorí veria, že Ripple môže kedykoľvek manipulovať s hodnotou XRP a teda nejde o kryptomenu vo svojej podstate. Bez ohľadu na to je však investícia do XRP veľmi obľúbená. ,,Keď sa pozriete na XRP, neexistuje tu žiadna ťažba, takže z hľadiska zahraničnej kontroly, alebo environmentálneho hľadiska, je XRP veľmi odlišné ‚zviera’. A v rozhovoroch, ktoré sme mali s americkou administratívou sa zdá, že to považujú za dôležité,” naznačil Cory Johnson vládny potenciál pre XRP.

Portál newsbtc.com konštatuje, že Čína nejaví žiadne náznaky toho, že by chcela vstúpiť do obchodnej vojny s USA a využiť na to Bitcoin. Samotné obchodovanie s kryptomenami je v Číne zakázané a krajina má svoje vlastné problémy. Ťažbu Bitcoinu okrem toho v Číne prevádzkujú súkromné spoločnosti, ktoré tak robia predovšetkým za účelom zisku. Ak by bola ťažba inde výhodnejšia, mohli by sa presunúť.

Čo by však mohlo nastať s kryptomenou XRP a Bitcoinom, ak by sa Trumpovci rozhodli presadzovať XRP, ťažko predpovedať. Samotnú myšlienku Bitcoinu ako decentralizovanej meny Ripple (XRP) svojou podstatou ohroziť nemôže. XRP je centralizovaný produkt, ktorý hľadá svoje uplatnenie na poli poskytovania rýchlych a lacných medzinárodných platieb, čím môže začať vážne konkurovať zastaralému SWIFTU, ktoré využíva väčšina bánk. Ak by sa Spojené štáty snažili presadzovať XRP, mohlo by to byť však dozaista zaujímavé z investičného hľadiska. Nechajme sa prekvapiť.

Zdroj: newsbtc.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne