Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (16.3.): Thiel je optimista, riaditeľ VISA kritik, Francúzsko zasahuje a Litecoin má upgrade

Článok

Krypto správy dňa
Krypto správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Piatkové správy zo sveta kryptomien

Peter Thiel je ohľadom Bitcoinu optimista

Peter Thiel, známy investor do rizikového kapitálu a spoluzakladateľ spoločnosti PayPal a zároveň jeden z prvých väčších investorov do Facebooku je stále optimistom, čo sa týka budúcnosti Bitcoinu. Jeho silný optimizmus tkvie vo veľkosti BTC, ktorý dominuje celému trhu s kryptomenami.  Podľa Thiela je však nepravdepodobné, že by sa z Bitcoinu stal tradičný platobný prostriedok. Skôr ho prirovnáva k zlatu. Čo sa týka ostatných kryptomien nie je si istý, či by ich odporučil svojim klientom na kúpu. Jeho investičný fond kúpil začiatkom tohto roka bitcoiny v hodnote 15-20 miliónov dolárov. (ambcrypto.com)

Do Ripple mala prísť investícia v hodnote 2 milárd dolárov

Zdá sa, že medializované správy o tom, že spoločnosť Tencent investuje 2 miliardy dolárov do Ripple (XRP), boli napokon len špekuláciou, ktorá sa nepotvrdila. Viac si o tom prečítajte v tomto článku na kryptonovinky.sk.

Prvá multifunkčná kryptopeňaženka s bohatou ponukou!

Spoločnosť Abra oznámila, že od dnes je dostupná jej mobilná zmenáreň a kryptopeňaženka v jednom, ktorá podporuje až 20 kryptomien a 50 fiatových mien. Viac sa o tejto mimoriadne zaujímavej novinke dočítate v tomto našom článku.

Ostrá kritika Bitcoinu zo strany riaditeľa Visa

Hlavný finančný riaditeľ spoločnosti Visa Vasant Prabhu povedal, že Bitcoin je určený pre každého špinavého podvodníka a špinavého politika. V rozhovore ho priamo spojil s trestnou činnosťou a tvrdí, že ľudia, ktorí uvažujú o kúpe Bitcoinu nemajú žiadne poňatie o tom, o čo vlastne ide. ,,U peňazí, ktoré sú vydané z federálnych rezerv viem, kto za nimi stojí. U kryptomien je to naopak. Pre koho sú dobre? Kto to dopekla vie?,” položil rečnícku otázku. ,,Je veľmi ťažké prať špinavé peniaze prostredníctvom bankového systému. Kryptomeny sú fenomenálna veci na takéto praktiky. Stavím sa, že každý špinavý politik a každý podvodník je teraz v kryptomenách.” (cointelegraph.com)

Upgrade Litecoin Core prinesie nižšie poplatky

Charlie Lee, zakladateľ Litecoinu, tweetol zaujímavú správu pre investorov do tejto kryptomeny. ,,Práve sme označili Litecoin Core 0.16rc1. Hneď ako prejde dostatočným testovaním, bude zverejnený,” oznámil. Litecoin Core je open source softvér, ktorý umožňuje používanie kryptomeny Litecoin. Je uvoľnený pod licenčnými podmienkami MIT a spravovaný vývojovým tímom Litecoin. Nová verzia 0.16 má priniesť natívnu podporu SegWit Bech32 ako aj nižšie poplatky. (ambcrypto.com)

Francúzsky regulátor zasahuje

Francúzsky regulátor oznámil na tlačovej konferencií, že od 15. marca zaradil na čiernu listinu 15 webových stránok o investíciách do kryptomien.  V správe sa uvádza zoznam 15 firiem, ktoré sa dopustili trestného činu, keď aj napriek predpisom naďalej propagovali a uvádzali na trh svoje služby ako investičné príležitosti. Tento krok francúzskych regulátorov potvrdzuje pomerne negatívny postoj francúzskej vlády voči kryptomenám. Len nedávno minister hospodárstva Le Marie Jean-Pierre Landau označil Bitcoin za “tulipán moderných čias” poukazujúc na slávnu tulipánovú bublinu v Holandsku zo 17. storočia, počas ktorej stál v určitý čas jeden tulipán viac než rodinný dom. (cointelegraph.com)

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne