Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Tencent mal vraj investovať do Ripple 2 miliardy dolárov. Nie je to pravda

Článok

Ripple Fake News
Ripple Fake News

Zdá sa, že medializované správy o tom, že čínska spoločnosť Tencent investuje 2 miliardy dolárov do Ripple (XRP), boli napokon len špekuláciou, ktorá sa nepotvrdila. V oficiálnom vyjadrení tejto spoločnosti totiž zaznelo, že to nie je pravda.

,,PR oddelenie Tencent práve poprelo, že by malo záujem o investíciu do Ripple. Toľko k tomu dvojminútovému hype (humbuku),” napísala na Twitteri Lulu Yilun Chen, čínska novinárka pracujúca pre Bloomberg.

Táto špekulácia sa začala šíriť pred pár dňami a vzbudila pozornosť mnohých investorov do tejto kryptomeny. Ak by čínsky technologický gigant investoval 2 miliardy do Ripple, určite by to zamávalo trhom. Tencent je rešpektovanou spoločnosťou, ktorá sa už pýši investíciami do úspešných firiem ako Tesla, Snapchat či Spotify.

Špekulácia alebo nie?

Podľa Huonga Baoa, jedného z investorov do Ripple, ktorého cituje portál AMBCrypto, popretie tejto špekulácie však nemusí nutne znamenať, že Tencent napokon celú investíciu nezrealizuje: ,,Veľryby šíria špekulácie ako je táto. Dropnú trh kým sa dá, kúpia lacno, potom kúpia čosi navyše a zvýšia cenu. Tencent zatiaľ nič nepotvrdil, to ale neznamená, že to nie je pravda.”

Podľa mnohých diskusií, ktoré sa týkali tejto témy, sa hovorilo najmä o tom, že Tencent prostredníctvom XRP porazí svoju konkurenciu v oblasti mobilných platieb tým, že integruje technológiu Ripple do ich aplikácie na odosielanie správ Wechat.

,,Možný vzťah medzi Ripple a WeChat bol avizovaný už predtým, ale myslím si, že ľudia nevenujú dostatočnú pozornosť dôkazom. Pevne verím, že WeChat Pay využije technológiu Ripple a nakoniec použije XRP na realizáciu cezhraničných platieb,” dúfa Andre Jones.

Špekulácie o tejto investícií, ktorá vyzerá byť minimálne na tento okamih nereálna, nijak výrazne neovplyvnili hodnotu tokenu XRP. Ten podobne ako ostatné kryptomeny v posledných dňoch padá, keď za posledný týždeň stratil 14 percent svoje hodnoty. Všetko je aktuálne závisle od Bitcoinu, ktorý má takmer 43% dominanciu na trhu a za týždeň klesol o sedem percent.

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.