Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (16.10.): Coinbase, ICO, Fidelity či blížiaci sa bullrun

Článok

Správy dňa
Správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Coinbase kvôli Brexitu otvorilo pobočku v Dubline

Americká zmenáreň Coinbase otvorila novú kanceláriu v írskom Dubline, čo by jej mohlo pomôcť k expanzii v Európe. Nová kancelária v Írsku je zároveň súčasťou pohotovostného plánu, ktorý súvisí s odchodom Veľkej Británie z Európskej únie. Dublinská pobočka má prebrať na zodpovednosť viacero nových funkcii súvisiacich s podnikaním, no centrála v Londýne zostane hlavným sídlom Coinbase v Európe. ,,Je to plán B pre Brexit. Keďže počítame so všetkými možnými udalosťami, je dôležité, aby sme pokračovali v servise pre našich zákazníkov v celej Európe a Írsko by bolo našou preferovanou voľbou, ak to bude nutné,” vysvetľuje Coinbase svoj zámer mať pobočku v Írsku ako svoju zálohu pre prípad, že by odchod Británie z Európskej únie výrazne skomplikoval funkčnosť londýnskej centrály v rámci klientely EU.

Bývalý šéf CFTC: Väčšina ICOs by mali byť vnímané ako cenné papiere

Gary Gensler, ktorý je bývalým predsedom americkej Komisie pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC) uviedol, že väčšina tokenov ponúkaných prostredníctvom počiatočnej ponuky mincí, teda ICO, by mali byť klasifikované ako cenné papiere. Ak by tak boli vnímané, spadali by pod regulačný rámec americkej Komisie pre cenné papiere a burzu (SEC). Ich emitenti by museli dodržiavať určité zákony, zaregistrovať sa v SEC a zverejňovať konkrétne informácie, ako napríklad opis vlastností alebo finančné výkazy organizácie. Na otázku, či by mal byť blockchain regulovaný, uviedol, že by sme mali byť technologickí neutrálni. K Bitcoinu poznamenal, že potrebuje väčšiu ochranu a pravdepodobne viac ochrany, než dokonca ropné trhy. (cointelegraph)

Bullrun v prvej polovici 2019?

Známy investor Mike Novogratz pred približne 2 týždňami priznal, že jeho dávnejšia predpoveď o tom, že Bitcoin dosiahne nové maximá do konca tohto roku, zrejme nevyjde. Zároveň vyhlásil, že tento rok sa Bitcoin pravdepodobne nedostane nad hodnotu 10 tisíc dolárov. Pokiaľ však ide o začiatok budúceho roku, je veľký optimista a očakáva nové rekordné hodnoty Bitcoinu. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Investičný gigant Fidelity vstupuje do kryptomien

Americká investičná spoločnosť Fidelity, ktorá spravuje približne 6,9 biliónov dolárov v majetku svojich klientov, oznámila založenie novej spoločnosti Fidelity Digital Assdet Services, ktorá bude ponúkať služby v oblasti úschovy a obchodovania s digitálnymi aktívami (kryptomenami). Jej cieľovou skupinou budú veľkí inštitucionálni investori. Viac o tejto veľmi zaujímavej novinke sa dočítate v tomto našom článku.

Rýchle správy

BINANCE COIN: Changpeng Zhao na Twitteri informoval, že dnes prebehlo ďalšie plánované pálenie minci Binance Coin (BNB). O aké množstvo išlo ešte nie je známe.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu



© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.