Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Veľký hráč na scéne! Investičný gigant Fidelity vstupuje do kryptomien

Článok

Fidelity a kryptomeny - ilustračný
Fidelity a kryptomeny - ilustračný

Americká investičná spoločnosť Fidelity, ktorá spravuje približne 6,9 biliónov dolárov v majetku svojich klientov, oznámila založenie novej spoločnosti Fidelity Digital Assets Services, ktorá bude ponúkať služby v oblasti úschovy a obchodovania s digitálnymi aktívami (kryptomenami). Jej cieľovou skupinou budú veľkí inštitucionálni investori.

Spoločnosť sa chce zamerať na poskytovanie bezpečného, kompatibilného a inštitucionálneho riešenia pre ukladanie dát veľkého množstva BTC, Ethereum a iných kryptomien.

Tom Jessop, vedúci novej firmy uviedol, že spoločnosť Fidelity začala skúmať blockchain a kryptomeny už pred niekoľkými rokmi, no myšlienka samotnej komercializácie firmy v oblasti kryptomien vznikla až v polovici roku 2017.

Jessop prezradil v rozhovore CNBC, že na základe ich interného prieskumu sa až 70% manažérov inštitucionálnych finančných spoločnosti domnieva, že kryptomeny zohrajú v budúcnosti vo finančnom sektore významnú úlohu, no mnohí z nich ešte stále čakajú na to, aby vstúpili do trhu.

V rozhovore pre CNBC taktiež vyhlásil, že nová spoločnosť využije všetky zdroje svojej „matky”, teda investičného giganta Fidelity, ktorá spolupracuje už s viac ako 13 000 inštitucionálnymi klientmi, aby ich nasmerovala k investícii do kryptomien.

Ukázalo sa, že fámy o vstupe Fidelity do sveta kryptomien sa stali napokon pravdivé. Prvé začali vznikať už po uzavretí spolupráce s Coinbase v roku 2017 a následne po publikovaní špekulácii, podľa ktorých firma začala prijímať vývojárov na budovanie vlastnej zmenárne pre kryptomeny.

K novému hráčovi na trhu sa okrajovo vyjadril aj CEO burzy Binance, Changpeng Zhao, ktorý stručne, no výstižne poznamenal: ,,Toto nie je malý fond.“

TIP na článok: Mike Novogratz: Bullrun u Bitcoinu začne v 1. alebo 2. kvartáli 2019

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.