Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Novogratz: Bullrun na Bitcoin môže prísť v 1. alebo 2. kvartáli 2019

Článok

Michael Novogratz
Michael Novogratz

Známy investor Mike Novogratz pred približne 2 týždňami priznal, že jeho dávnejšia predpoveď o tom, že Bitcoin dosiahne nové maximá do konca tohto roku, zrejme nevyjde. Zároveň vyhlásil, že tento rok sa Bitcoin pravdepodobne nedostane nad hodnotu 10 tisíc dolárov.

Investičný miliardár a zakladateľ Galaxy Investment Partners sa však o budúcnosť Bitcoinu neobáva. Hodnotu 6000 dolárov, nad ktorou sa Bitcoin pohybuje už nejakú dobu, označil za pravdepodobné “dno” BTC, odkiaľ pôjde už len cesta hore. Pokiaľ však ide o očakávaný bullrun a útok na nové maxima pre kryptomenového kráľa, musíme si podľa Novogratza ešte pár mesiacov počkať.

,,Myslím si, že v prvom alebo druhom kvartáli 2019 začnú prichádzať peniaze od veľkých inštitúcii, čo povedie k novým rekordným hodnotám,” uviedol v rozhovore pre Bloomberg.

Spúšťačom záujmu o Bitcoin zo strany veľkých hráčov by podľa Novogratza mohlo byť okrem iného aj oznámenie veľkej americkej investičnej spoločnosti Fidelity, ktorá bude v rámci svojej novozaloženej firmy ponúkať obchodovanie s kryptomenami veľkým inštitucionálnym spoločnostiam (viac sa o tejto dôležitej novinke dočítate v tomto našom článku).

 ,,Toto riešenie (od Fidenlity pozn.red) však potrebuje určitý čas na testovanie, aby sa vytvoril hromadný záujem záložný na dôvere investorov. Pravdepodobne budú v prevádzke v januári alebo v prvom štvrťroku 2019. Potom musí pretiecť trochu vody cez potrubia, čiže môžem povedať, že tok peňazí od veľkých inštitúcii priamo do kryptomien môže prísť koncom prvého alebo začiatkom druhého štvrťroka 2019,” uviedol Novogratz k novému veľkému hráčovi na scéne.

Lee za svojou predpoveďou zatiaľ stojí

Ostatní finanční komentátori, ktorí sa častokrát vyjadrujú k budúcim hodnotám Bitcoinu, zostávajú ku koncu roka optimistickejší. Thomas Lee zo spoločnosti Fundstrat Global Advisors napriek tomu, že je už október, stále drží v platnosti svoju predpoveď z úvodu roka 2018, že do jeho konca môže Bitcoin vytvoriť nové maximum na hodnote 25 tisíc dolárov. Koncom septembra okrem toho predpovedal, že Etheruem (ETH) môže atakovať hodnotu až 1900 USD.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.