Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (14.3.): Kombinácia zlých správ, dobrých správ a „FUDu“

Článok

Správy dňa a Bitcoin
Správy dňa a Bitcoin

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať.

Stredajšie správy dňa zo sveta kryptomien

Nie je otázka či, ale kedy praskne bublina Bitcoin

Otázka neznie či, ale kedy praskne bublina zvaná Bitcoin, tvrdí správa Allianz Golbal Investors. Kryptomeny sú bezcenné, aj keď blockchain technológia prinesie značné výhody svojim investorom, tvrdí najväčší poskytovateľ poistných služieb v Európe.

,Z nášho pohľadu má Bitcoin nulovú hodnotu,” hovorí Stefan Hofrichter, šéf Allianz pre globálnu ekonómiu a stratégiu spoločnosti a dodáva: ,,Na rozdiel od napríklad štátnych dlhopisov, akcií alebo papierových peňazí nevytvára žiadny tok príjmov.” Hofrichter dodáva, že prasknutie tejto bubliny nebude mať veľký vplyv na konvenčné triedy aktív, ako sú akcie a dlhopisy. (bloomberg.com)

Dobré správy Coinbase chváli aj zakladateľ Binance

Kryptozmenáreň Coinbase získala e-money licenciu od Financial Conduct Ahtrority (FCA), teda najväčšieho regulátora v Spojenom kráľovstve. Táto licencia sa vzťahuje na Veľkú Britániu a 23 členských krajín Európskej únie a znamená, že spoločnosť Coinbase môže vydávať elektronické peniaze a poskytovať platobné služby v týchto krajinách. Licencia sa netýka kryptomien, ale len aktivít Coinbase s fiatovými menami. Schválenie licencie je znakom toho, že Coinbase rešpektuje zásady KYC (poznaj svojho klienta), ktoré sú z pohľadu regulácií mimoriadne dôležité.  Táto správa by mala prispieť k ďalšej expanzií Coinbase a pomôcť tak k ďalšej širšej akceptácii kryptomien. (cointelegraph.com)

,,Skvelé, gratulujem Coinbase a Spojenému kráľovstvu!” reagoval na túto správu zakladateľ a CEO najväčšej burzy Binance Changpeng Zhao.

Kryptomeny musia byť regulované rovnako ako tradičné trhy

Vedúci medzinárodného menového fondu (MMF) Christine Lagarde vyhlásil, že kryptomeny musia byť regulované rovnakými zákonmi, ktoré platia pre tradičné trhy.  Vo svojom príspevku označuje technológiu Blockchain za vzrušujúci pokrok, ktorý by mohol pomôcť priniesť revolúciu do finančného sektora no zároveň dodáva, že regulačné orgány musia ustrážiť nebezpečenstvo, ktoré spolu s týmito očakávaniami hrozí.

Lagarde vo svojej správe poukázal aj na spôsoby, akým sa dá zamedziť podvodom v tomto novom svete. Prvým je akési vytvorenie technológie digitálnej knihy, v ktorej by boli vytvorený register určitých štandardov, informácií o zákazníkoch a ich digitálne podpisy pomocou biometrických údajov. Ďalej spomína aj pomoc umelej inteligencie pri rýchlejšom hľadaní podozrivých transakcií.   (cointelegraph.com)

Súdny spor Ripple v hodnote 3,5 miliardy dolárov

Spoločnosť Ripple Labs sa súdi s firmou R3 o poriadny balík peňazí. Spoločnosť R3 podala v septembri 2017 na súde v New Yorku žalobu na Ripple s tvrdením, že Ripple  porušila predchádzajúcu dohodou, podľa ktorej R3 mohlo kedykoľvek do konca roka 2019 kúpiť až 5 miliárd tokenov kryptomeny XRP za cenu 0,0085$. Spoločnosť Ripple podala na R3 vlastnú žalobu v Kalifornií (kde sídli) s tvrdením, že firma R3 porušila viacero záväzkov spojených s dohodou.

Keď sa obe strany začali súdiť, hodnota spornej zmluvy bola niečo viac než milión dolárov. Po niekoľkých mesiacoch súdnych konaní sa však cena tokenu XRP zvýšila, čím sa výrazne zvýšil nárok R3, keďže súčasných 5 miliárd XRP predstavuje až 3,85 miliardy dolárov. Bloomberg teraz informoval, že o celom spore rozhodne súd v New Yorku, na ktorom bola podaná prvotná žaloba. (cointelegraph.com)

Google zakáže reklamy na kryptomeny

Spoločnosť Google sa rozhodla nasledovať rozhodnutie Facebooku a tiež zakáže všetky reklamy na kryptomeny a ICO. Viac o tom píšeme v tomto článku.

Wyoming ako priekupník v USA pre kryptomeny

Americký štát Wyoming vytvoril novú triedu aktív v ktorej definuje kryptomeny ako “Utility Tokens”. Vláda Wyomingu schválila 6. marca zákon House Bill 70, ktorý oslobodzuje kryptomeny od nariadení o štátnych cenných papieroch. Viac sa dočítate v tomto článku.

Binance chce vytvoriť decentralizovanú burzu

Najväčšia kryptoburza na svete Binance (z pohľadu objemu realizovaných obchodov) oznámila, že oficiálne rozvíja verejnú Blockchain sieť, aby na nej vytvorila novú decentralizovanú burzu. Viac o tom píšeme v tomto článku.

 Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.