Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (13.3.): Kryptomeny sa nedajú regulovať & na čo čakajú inštitucionálni investori?

Avatar

Článok

zo dňa

Správy dňa zo sveta kryptomien

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať.

Utorňajšie správy zo sveta kryptomien

Kryptomeny sa vraj nedajú regulovať

Bývalá sekretárka pre hospodárske záležitosti v Indii, Shaktikanta Das, v rozhovore pre Quartz India uviedla, že kryptomeny by mali byť zakázané, pretože ich nie je možné regulovať. Bývalá zamestnankyňa Indickej administratívnej služby IAS pracovala minulý rok vo vládnej skupine, ktorej cieľom bolo formulovať predpisy pre reguláciu kryptomien v tejto krajine. Počas toho dospela k názoru, že neexistuje žiadny spôsob, ako sa dajú efektívne regulovať. ,,Musíme prijať, že sa nedajú úplne regulovať. Pretože ľudia budú robiť transakcie zo svojich domácnosti. Nemôžete vstúpiť do každého domu a zistiť, o aké transakcie ide. Myslím si, že je to vážna výzva a preto by nemali byť vôbec dovolené.” S jej názorom nesúhlasí jej krajan Anirudh Rastogi, podľa ktorého India nemôže zakázať kryptomeny, keď tri najväčšie ekonomiky im dodali legitímnosť. (cointelegraph.com)

Na čo čakajú inštitucionálni investori?

Podľa Sunila Hiraniho, zakladateľa spoločnosti True Digital Holdings, trh s kryptomenami je atraktívny aj pre inštitucionálnych investorov, no tí doňho vstúpia, až keď bude lepšie pripravený. ,,Inštitucionálni investori a obchodní partneri sú pripravení na regulovaný a likvidný trh, aby sa dostali do styku s týmito čoraz dôležitejšími digitálnymi menami a komoditami, ale trh trápi zatiaľ nedostatok potrebných základov, infraštruktúry a platforiem, ktoré inštitucionálni investori od neho očakávajú,” vysvetlil. (cointelegraph.com)

CBOE a Bitcoin Futures

Dennis O’Callahan, riaditeľ pre vývoj produktov spoločnosti CBOE, ktorá 10. decembra minulého roka oznámila, že spúšťa svoj produkt Bitcoin Futures, poskytol rozhovor portálu Cointelegraph, v ktorom zhodnotil úvodných pár mesiacov od tohto významného momentu: ,,Videli sme veľmi záujem, najmä zo strany menších podnikov. Obchodujeme s takmer 7 tisíc zmluvami denne, takže sme veľmi spokojní s vývojom tohto produktu. Páči sa nám, čo sme urobili a sme spokojní s pokrokom, ktorý sa deje.” O’Callaghan v rozhovore tiež priznal, že CBOE sleduje aj ostatné kryptomeny a preto nevylučuje ani alternatívne Futures. (cointelegraph.com)

Paradajky a ťažba kryptomien? Ide to spolu

Spoluzakladateľ českej kryptozmenárne NakamotoX Kamil Brejcha ukázal, ako sa dá využiť nadbytočné teplo získane z ťaženia kryptomien na pestovanie plodín. Teplo vyprodukované ťažbou totiž mieri do skleníku, v ktorom sa pestujú paradajky – takzvané “Cryptomatoes”. (cointelegraph.com)

300x250

 

Bitcoin nie je riešením pre bezhotovostnú ekonomiku

Vedúci predstavitelia Európskej centrálnej banky (ECB) a Bank of International Settlements (BIS) uviedli, že Bitcoin nie je „odpoveďou na bezhotovostnú ekonomiku”. V komentári vo svojej správe však zároveň priznávajú, že Bitcoin poukázal na staré zlyhania nášho súčasného bankového systému – napríklad v prípade drahých, pomalých a menej transparentných cezhraničných platieb. (cointelegraph.com)

Zákaz ťažby kryptomien v EÚ? Nepravdepodobné!

Európska únia nemôže zakázať ťažbu kryptomien, myslí si Maria Gabriel, európska komisárka pre digitálnu ekonomiku. ,,Ak sa energia vyrábaná na túto činnosť vyrába podľa zákona, neexistuje žiadny právny základ, ktorý by ju zakazoval alebo dokonca ju obmedzoval. Keďže ťažba kryptomien nie je nezákonnou činnosťou, komisia zatiaľ nevydala žiadne nariadenia, aby boli voči tejto aktivite urobené právne kroky.” (coindesk.com)

Bitcoin môže klesnúť pod 6 tisíc dolárov

Správa Goldman Sachs tvrdí, že cena BTC môže v najbližšom období ešte výrazne klesať, pričom najpesimistieckejšie odhady hovoria až o cene pod  6 tisíc dolárov. Viac sa dočítate v tomto článku.

40% ukradnutých tokenov sa podarilo hackerom predať

Hackerom, ktorí odcudzili z japonskej burzy Coincheck kryptomenu NEM v hodnote vyše 530 miliónov dolárov, úspešne predali už vyše 40% svojho lupu, ktorého aktuálna hodnota je okolo 80 miliónov dolárov. Pravdepodobne však za predané tokeny dostali menej, pretože všetky sú označené a preto sa neočakáva, že by ich prijala nejaká burza. Predávali ich s najväčšou pravdepodobnosťou na “dark weboch“ a za výrazné zľavy. (ccn.com)

Mení Čína svoj postoj?

Kryptomeny by mohli mať v budúcnosti veľký význam, nechal sa počuť guvernér čínskej centrálnej banky. Viac sa dozviete v tomto článku.

 Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Bitcoin

Čína aktualizovala rating kryptomien: Bitcoin prvýkrát v TOP10

Avatar

Článok

zo dňa

od

Čína Rating

Čínske ministerstvo priemyslu a informačnej technológie (CCID) vydalo už 15. vydanie rebríčka kryptomien. Rating publikovaný 6. decembra sa tentokrát týkal 35 vybraných digitálnych aktív.

CCID zverejňuje hodnotenia vytipovaných kryptomien už dva roky a to napriek tomu, že čínska vláda sa ku kryptomenám stavia negatívne. Nič na tom nezmenilo ani ohlásenie o plánovanej implementácii technológie blockchain do národného hospodárstva a ani prípravy národnej digitálnej meny, ktorú bude emitovať Čínska ľudová banka (PBoC).

Agentúra hodnotí kryptomeny podľa troch základných kritérií – technológie, aplikácie (použiteľnosti) a kreativity.

Od júna 2018 dominoval tomuto poradiu projekt EOS, ktorý si aj tentokrát udržal vedúce miesto. Na druhú priečku sa však presunulo Ethereum (ETH), ktorému mohol pomôcť aj úspešný hardfork s označením Istanbul, ktorý pripravuje Ethereum na prechod do fázy “Ethereum 2.0“, s čím bude súvisieť aj staking  s prechodom na konsenzus Proof-of-Stake či riešenie problému so škálovateľnosťou (viac sa dočítate v tomto článku). V predchádzajúcom vydaní druhý Tron (TRX) tentokrát obsadil “bronzovú” priečku.

Vôbec prvýkrát sa do elitnej desiatky dostal Bitcoin (BTC), teda najstaršia a najpopulárnejšia kryptomena, ktorý skončil deviaty. Bitcoin tradične vedie poradie pokiaľ ide o kreativitu, no oproti najlepším podľa CCID zaostáva hlavne v základnej technológii a použiteľnosti.

300x250

Tretia najhodnotnejšia kryptomena podľa trhovej kapitalizácie XRP, v tomto podarí kuriózne označená ako Ripple (Ripple je firma, ktorá za touto kryptomenou stojí, nejde o kryptomenu), sa umiestnila až na 18. priečke.

Poradie TOP 35 kryptomien podľa CCID k decembru 2019:

Ethereum by mohlo čoskoro umožniť tisícky transakcií za sekundu

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Rešpektovaný trader P. Brandt aktualizoval svoje scenáre pre Bitcoin

Avatar

Článok

zo dňa

od

brandt-bitcoin

Jeden z najrešpektovanejších traderov Peter Brandt načrtol dva možné scenáre pre dlhodobý vývoj ceny Bitcoinu. Hoci je optimistom prezradil aj to, v akom prípade by pri Bitcoine zrejme sám kapituloval.

72-ročný Peter Brandt, ktorý ja autorom bestselleru Diary of a Professional Comodity Trader, ktorý patrí medzi najpredávanejšie knihy o obchodovaní v ponuke Amazonu, sa venuje obchodovaniu už 45 rokov a hoci to u jeho generácie nie je vôbec bežné, priznáva, že je fanúšikom Bitcoinu.

Peter sa pred pár dňami vyjadril k súčasnej situácii na grafe BTC a poznamenal, že z dlhodobého hľadiska sa zatiaľ nič nemení  – u najznámejšej kryptomeny je pri pohľade na vyššie highs a vyššie lows stále jednoznačné, že jej dominujú býky.

,,Verím, že Bitcoin čaká dlhý príbeh a že skutočne dosiahne cenu 100 000 USD, ak nie viac. Tento názor zakladám nielen na jeho fundamentoch, ale aj na tom, čo vidím na klasických grafoch a kontexte trhu,” uviedol.

Brandt predpokladá, že cena Bitcoinu sa pravdepodobne čoskoro odrazí od dolnej hranice viacmesačného zostupného paralelného kanála, ktorý je viditeľný na jednodňovom grafe.

300x250

Tento graf sa začal formovať 26. júna, kedy cena Bitcoinu vytvorila tohtoročné maximum 14 000 USD. Odvtedy vždy keď cena Bitcoinu zasiahne dno tohto kanála, odrazí sa do stredu alebo až na jeho vrchol. Keď však zasiahne hornú časť kanála, spadne opäť do stredu alebo až dole.

(graf na ktorom P. Brandt nakreslil spomínanú situáciu)

Teraz v čase, kedy sa Bitcoin obchoduje okolo dna tohto kanála sa Brandt domnieva, že nájdenie lokálneho cenového dňa Bitcoinu je veľmi reálne a Bitcoin by sa čoskoro mohol vymaniť z tohto kanála a začať smerovať smerom nahor v rámci novej fázy parabolického rastu. Ten by pravdepodobne viedol k útoku na prekonanie historického maxima z roku 2017, teda 20-tisíc dolárov.

Druhou – už menej príjemnou možnosťou, by bolo, keby Bitcoin prerazil dolnú hranicu kanála smerom dole, čo by pravdepodobne znamenalo ďalší výrazný pokles.

Brandt tvrdí, že cena Bitcoinu sa od roku 2011 vyznačuje sériou parabolických pohybov. Vždy, keď bola parabola prelomen á, trh mal tendenciu klesať okolo 12 mesiacov od najvyššej dosiahnutej ceny po najnižšiu.  Bežným výsledkom týchto prepadov boli aj 80-percentné korekcie namerané od vrcholu po spodok. Ak by sme počítali s touto možnosťou, prepad z tohtoročných 14 tisíc (vrchol poslednej prelomenej paraboly) by sa mohol zastaviť až niekde okolo ceny 5 324 dolárov (prepad o 80%) a môže sa tak stať až okolo júla 2020.

,,Bitcoinoví maximalisti by samozrejme na to povedali, čo to nie je nič, čo by spôsobilo ich kapitalizáciu. Tvrdili by, že pôjdu až na nulu. Že môžu kupovať lacnejšie a brať, čo im trh ponúka. Nuž, ja by som vám chcel povedať, že každý kto hovorí “tentokrát je to inak” je na omyle,” povedal Brandt, ktorý si myslí, že ak sa Bitcoin uzavrie pod hranicou klesajúceho paralelného kanála, 90 percent ľudí, ktorí sú teraz v trhu, kapituluje.

Na záver priznal, že dôležitou hranicou je preňho cena okolo 3 215 dolárov z decembra 2018. Ak by sa Bitcoin prepadol aj pod ňu, vraj by zrejme kapituloval aj on.

Rešpektovaný obchodník priznal, že nemôže jednoznačne predpovedať, ktorý z týchto scenárov sa uskutoční ako prvý. Je podľa neho potrebné počkať a sledovať, čo sa bude diať. Až na základe ďalšieho vývoju si nastaví svoje obchody.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (10.12.): S longami veľmi opatrne!

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte traderi, dnes sa tradične pozrieme na Bitcoin, dominanciu aj kapitalizáciu.

Bitcoin

Bitcoin má veľmi zložitú korekčnú štruktúru, kde je veľa možností. Altcoiny podľa môjho názoru teraz vyzerajú trochu čitateľnejšie. V podstate tu taktiež uvažujem o dvoch scenároch. Prvý scenár je, že celá táto štruktúra je jeden veľký triangel, ktorý je súčasťou IV. vlny a príde teda nové lokálne dno. Druhá možnosť je taká, že sme rovnako vo IV. vlne, ale vo forme ABC korekcie a daný triangel znázorňuje vlnu B. Stále je tu aj možnosť channelu. Aby sme sa však z tejto analýzy vedeli nejako dostať a urobili si záver: Ak aj príde rast, tak si myslím, že neprekonáme hladiny 8200 – 8400 dolárov a potom bude aj tak nasledovať nové lokálne low. Ostatné scenáre sú bearish, takže s longami opatrne. Ja momentálne BTC len sledujem.

300x250

Dominancia

Graf dominancie sa nám v poslednom čase nemení. Keby ste si ho však priblížili, tak si všimnete zelenú sviečku UP a práve tá mohla spôsobiť veľké prepady na altcoinoch. Celkovo však k tomuto grafu niet viac čo povedať, pretože si dlhodobo drží rovnakú štruktúru.

Kapitalizácia altcoinov

Graf kapitalizácie altov nevyzerá najlepšie. Príde mi to na takmer dokonalý triangel.  V podstate mám len dva možné scenáre a obidva končia na novom low. Za prvé sa môže jednať o triangel, ktorý tam nepochybne môže byť a tým pádom by bol koniec tejto štruktúry v targete. Druhá možnosť je taká, že sa jedná o klasickú ABC korekciu a kapitalizácia by išla hore, ale neprekonala by KEY level a až potom by šla na nové dno. Skôr sa však prikláňam k trianglu.

STREAM – Blíži sa recesia svetovej ekonomiky?

Včera sme mali veľmi podarený STREM s množstvom informácií. Téma, ktorá sa dotýka nás všetkých – Aký je rozdiel medzi recesiou a krízou? V akom stave je svetová a slovenská ekonomika? Akú úlohu zohrajú kryptomeny? A mnoho ďalšieho. Pozrieť si ho môžete aj tu:

Trader2.0

Projekt Trader2.0 je v plnom prúde. Denne aktualizované predikcie (13 kryptomien, 3 indexy, 2 komodity), svetové fundamenty, mince so zápalnou šnúrou a LIVE obchodovanie a autokopírovanie svetových obchodníkov v jednom členstve.

Každý kto si od 1.12 do 20.12 kúpi 3 mesačné, alebo 6 mesačné členstvo získava kurzy zdarma! Pridaj sa aj ty.

Viac informácii vo FREE telegrame.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Čítať ďalej

Analýzy

LIVE STREAM (9.12.): Bitcoin analýza & téma blížiacej sa recesie svetovej ekonomiky

Avatar

Článok

zo dňa

od

live-j-kralovansky

Live stream začne dnes, tj. v pondelok 9.12..2019 o 21.00h. 

Cena bitcoinu je aktuálne 7500 dolárov, čo je o zhruba 3 percentá viac, než takto pred týždňom. Stále sme však výrazne dole oproti tohtoročným maximám, ktoré sa vyšplhali až k cene 14 tisíc USD za jeden BTC.

Analytici naznačujú, že novým dnom BTC by mohla byť úroveň okolo 6 500 dolárov. Najnovšie to naznačil aj populárny trader FlibFlib, ktorý v roku 2018 úspešne predikoval dno BTC na cene okolo 3000 USD. Aký názor má na to Jakub Kraľovanský z projektu Trader 2.0? Pozrite si jeho analýzu naživo, ktorá začína tradične v pondelok o deviatej hodine večer. Jakub sa bude venovať nielen Bitcoinu, ale aj altcoinom, indexom a akciam. Nadpis jeho dnešného webináru je “Blíži sa recesia svetovej ekonomiky?”

Upozornenie: Obsah videa je čisto informačný a nemožno ho považovať za investičnú radu. Urobte si vlastný prieskum a ak sa rozhodnete investovať do kryptomien (alebo iného druhú aktív), investujte vždy len toľko, koľko si môžete dovoliť stratiť. 

Čítať ďalej

Bitcoin

Stúpli šance na schválenie pravého Bitcoin ETF?

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-etf

Americkou komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC) nebol doposiaľ schválený žiadny verejne obchodovaný bitcoinový fond známy pod pojmom “Bitcoin ETF“. Po novom je však nádej na jeho schválenie predsa len o čosi väčšia.

SEC v priebehu posledných rokov zamietla dokopy 5 vážnych žiadosti o Bitcoin ETF. Neuspeli bratia Winklevossovci, ani VanEck so SolidX či spoločnosť Bitwise Asset Management. SEC vždy argumentovala predovšetkým tým, že cena bitcoinu je manipulovateľná a žiadatelia o ETF nedokážu poskytnúť záruky, že ochránia svojich zákazníkov.

Teraz sa však zdá, že prípadne schválenie Bitcoin ETF je o čosi reálnejšie. Naznačuje to prekvapujúce rozhodnutie SEC “potichu“ schváliť žiadosť New York Digital Investment Group (NYDIG) o vytvorenie NYDIG Bitcoin Strategy Fund, portfóliového fondu naviazaného na Bitcoin. Klasifikovaný je ako “nediverzifikovaná, uzavretá investičná spoločnosť, ktorá neustále ponúka svoje akcie s cieľom zhodnotiť kapitál investovaním do BTC futures.”

Tento fond bude investovať do termínovaných BTC futures kontraktov vyrovnávaných v dolároch a obchodovaných na burze CME. To znamená, že fond nebude mať pri svojom uvedení na trh žiadny priamy vplyv na bitcoinový blockchain. ,,Fond sa bude snažiť kupovať nejaké množstvo Bitcoin futures tak, aby celková hodnota bitocinov, ktoré sú základom bitcoinových futures vo vlastníctve fondu, predstavovali takmer 100% čistých aktív fondu,” uvádza sa v znení.

Mike McGlone zo spoločnosti Bloomberg Intelligence si myslí, že schválenie tohto produktu zlepšuje vyhliadni na schválenie Bitcoin ETF v budúcom roku na 50 ku 50. ,,Schválenie ukazuje, že lobovanie záujemcov o ETF, ako sú VanEck či Bitwise, sa začína vyplácať,” skonštatoval.

300x250

Žiadosť od Bitwise je opäť v hre

19. novembra sme vás na kryptonovinkách informovali, že SEC sa rozhodla ešte raz preskúmať žiadosť spoločnosti Bitwise Asset Management o schválenie ich Bitcoin ETF, ktorú predtým 9. októbra definitívne zamietla. Schválenie jednej z doposiaľ najnádejnejších žiadosti o je teda stále v hre, hoci šanca na schválenie je podľa odborníkov malá.

Analytici trhu dlhodobo označujú prípadné schválenie Bitcoin ETF za správu, ktorá by mohla vyhnať cenu Bitcoinu výrazne vyššie. Medzitým však na trhu vznikli nové služby (Bakkt, Fidelity), ktoré výrazne rozšírili pre inštitúcie možnosti bezpečného investovania do kryptomien. To podľa analytika Briana Kellyho v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi znížilo potrebu schválenia Bitcoin ETF.

SEC prehodnocuje zamietnutie Bitcoin ETF od Bitwise! Zmení napokon názor?

Zdroj: cryptoslate.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Analytik, ktorý predpovedal pád na $3000, si myslí, že Bitcoin je teraz blízko nového dna

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin dno

25. novembra klesla cena bitcoinu na 6 500 dolárov. Odvtedy sa jeho hodnota stabilizovala nad úrovňou vyše 7 000 USD. Obchodníkov kryptomien teraz zaujíma najviac to, čí spomínaných 6 500 USD bude pre Bitcoin jeho „novým dnom”.

Jedným z rešpektovaných kryptomenových analytikov, ktorí verí, že cena 6 500 USD by mohla byť dnom pre súčasný cenový trend, je FlibFlib. Ide o tradera, ktorý v septembri 2018 označil cenu 3000 USD za predpokladané dno Bitcoinu, čo sa napokon ukázalo ako skvelá predikcia, keďže Bitcoin následne naozaj klesol k tejto úrovni a potom sa od nej odrazil.

Nie je to však len FlibFlib, kto si myslí, že Bitcoin by sa aktuálne mohol pohybovať okolo svojho nového cenového dna. Willy Woo, populárnych analytik z Adaptice Capital, skonštatoval: ,,Dynamika na bitcoinovom reťazci prechádza do býčieho teritória. Spodná časť (dno) je pravdepodobne nájdená, akýkoľvek pohyb nižšie bude v makro zobrazení len knotom,” uviedol.

Trader CL, ktorého taktiež citoval portál CryptoSlate, označil za Point of Control (POC) ceny Bitcoinu hodnotu 6300 dolárov. Ide o cenu, pri ktorej Bitcoin zaznamenal najväčšiu cenovú aktivitu.

300x250

Neexistuje žiadna záruka, že spomínaná cena 6 500 USD sa naozaj stane novým dnom bitcoinu, no podobný scenár, aký sledujeme dnes, bol badateľný na grafoch aj keď sa BTC v decembri 2018 nachádzal na cene okolo 3 100 USD, konštatuje portál CryptoSlate.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (9.12.): Kam krátkodobo Bitcoin vystrelí?

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-curaj

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Bitcoin (BTC)

Měli bychom bitcoin vnímat ve třech obdobích. V krátkodobém období na bázi jednoho týdne nyní řeším, zda bitcoin dokážue vytvořit impulsní pohyb z aktuální struktury k cenám okolo 8 200 USD, kde se zároveň dostane na hranu downtrendového kanálu. Ze střednědobého období tyto kanály následně praskají dolů po vytvořené medvědí vlajce. Následně v delším obdoboí by downtrendový kanál měl prasknout a vytvořit se nový trend. My se podíváme nyní právě na kratší týdenní období.

300x250

4hodinový graf BTC/USDT

Bitcoin se pokusil několikrát překonat silnou rezistenci na 7 800 USD a bez úspěchu. Velcí hráči to vždy sesekali se silnými market příkazy. V těchto konsolidačních a zpomalených prostorách chystá bitcoin impulsivní pohyb, který může ovšem nastat až později kvůli fázované akumulaci kapitálu.  My se podíváme nyní na dva možné scénáře.

 1. Bitcoin vystřelí na 8 200 USD k hraně kanálu a následně poletí dolů (Možnost je i další testnutí rezistence a dolů)
 2. Bitcoin půjde rovnou z tého konsolidace dolů na 6 400 USD

V obou případech očekávám po následném dumpu prudký výstřel, neboť kolem 6 400 USD je vysoká likvidita k nákupům bitcoinu. Nyní se přikláním spíše ke scénáři poklesu ceny bitcoinu, protože na denním grafu se na pohybových indikátorech tvoří divergence.

Dominance bitcoinu

Dominance bitcoinu stále stejné jako minulý týden. A jsem stále toho názoru, že by dominance bitcoinu měla ještě klesnout, aby dostaly prostor altcoiny před halvingovým FOMO efektem.

Celková kapitalizace

Celková kapitalizace vypadá stejně jako minulý týden, ale tentokrát se zaměříme na konstrukci grafu z pohledu proběhlých objemů na cenách, kde vidíme, že férová kapitalizace je na 256 mld USD a kapitalizace by se tan měla vracet.

Denní graf kapitalizace kryptoměn

Kapitalizace altcoinů

Opět stejný setup na kapitalizaci altcoinů z minulého týdne. Aktuálně sleduji, že altcoiny přidávají vyšší procenta než bitcoin. Navíc Binance altcoiny jako Fetch, Matic nebo Celer už dělají slušná rallye a to by mohlo znamenat nástup ostatních altcoinů k velkým pohybům a finální snížení dominance.

Forex & komodity & indexy kanál

Jelikož si budu chtít tento nebo příští rok dokončit doktorát z financí, rozhodl jsem se více opět sledovat základní komodity a měnové páry k dolaru, které začnu v průběhu roku intradenně a swingově obchodovat. Kromě toho se budu zaměřovat na historické finanční krize a chování FEDu a ECB. Pokud tě tyto informace zajímají, přidej se ke komunitě Crypto Kingdom a budeš mít rovnou přístup i do tohoto kanálu, kde budu posílat informace a analýzy.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

od

fork-bitcoin

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Bitcoin

Bitcoin z pohľadu ceny zažíva turbulentné obdobie. Zdá sa však, že nad vodou ho držia dlhodobí hodleri. Viac ako 60% všetkých bitcoinov, ktoré boli doposiaľ vyťažené, sa nepohlo už viac než rok. Upozornil na to analytik Rhythm. Ak vás téma zaujala, podrobnosti sme zhrnuli v tomto článku.

Mnoho analytikov označuje blížiaci sa halving, ktorý zníži odmenu pre ťažiarov BTC o polovicu, za hlavný spúšťač dlhodočakávaného bitcoinového bullrunu.  Nie všetci s tým však súhlasia. Podľa Jasona Williamsa z Morgan Creek Digital nebude mať halving na cenu bitcoinu žiadny vplyv a nie je jediný, kto si to myslí. Viac sa dočítate tu.

Podľa bývalého CTO americkej kryptozmenárne Coinbase Balejiho Srinvasana je Bitcoin najlepšou technologickou investíciou tejto dekády, ktorej sa nevyrovnajú ani Uber, AirBnb či Snapchat. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Bitcoin opäť prepisoval historické štatistiky. Cez týždeň bola v podobe 21 bitcoinových transakcií realizovaná v priebehu hodiny transakcia vyše 9 miliárd amerických dolárov a to za poplatky menej než 15 dolárov. Transakcie mala na svedomí podľa všetkého burza Bittrex. Viac sa dozviete tu.

300x250

Veľmi pozitívnou správou pre adopciu technológie Lightning Network (LN), ktorá rieši problémy so škálovateľnosťou Bitcoinu, je oznámenie burzy Bitfinex o tom, že LN implementuje do svojich služieb. Bitfinex sa stane od decembra vôbec prvou veľkou burzou s kryptomenami, ktorá umožní výbery a vklady pomocou tejto technológie. Viac sa dočítate v tomto článku.

Americkí mileniáli podľa brokerského giganta Charles Schwab dôverujú investíciám do Bitcoinu viac, než investíciám do Netlixu, Microsoftu či Uberu. Bitcoin je u nich celkovo piatou najobľúbenejšou investíciou v tomto roku. Viac sa dočítate tu.

Podľa španielskeho vývojára Josého Feminísasa Canuela sú ťažko zapamätateľné bitcoinové adresy, ktorú sú podľa neho určené pre počítače, nie pre ľudí, veľkým problémom pre rýchlejšiu adopciu Bitcoinu. Preto vyvinul bitcoinovú peňaženku, ktorá adresy “zľudšťuje”, čo by malo pomôcť k rýchlejšej adopcii a zvyku na BTC transakcie u menej technicky zdatných užívateľov. Viac sa o tejto z nášho pohľadu dôležitej novinke dočítate tu.

Altcoiny

Kryptomena Litecoin (LTC) by sa mohla začať výraznejšie odlišovať od Bitcoinu. Popredný vývojár kryptomeny Grin David Brukett totiž informoval, že výrazne pokročil v pláne implementovania technológie MimbleWimble do LTC, čo umožní používateľom „digitálneho striebra” odosielať dôverné transakcie so zameraním na ochranu súkromia.

Spoločnosť Microsoft uzavrela spoluprácu s firmou Enjin, ktorá stojí za kryptomenou Enjin Coin (ENJ). Enjin Coin je postavený na blockchaine Ethereum, čo podľa portálu CryptoSlate naznačuje, že Microsoft sa postupne stáva najväčším korporátnym podporovateľom blockchain riešení postavených na Ethereum ekosystéme. Viac sme o tom napísali tu.

OneCoin, jedna z najznámejších ponzi schém histórie kryptomien, zdá sa definitívne kapituluje, keďže najnovšie mu zrušili aj internetovú doménu. Podvod stál investorov vyše 4 miliardy dolárov. Zadržaný spoluzakladateľ Konstantin Ignatov čelí hrozbe 90-ročnej väzby. Viacerí jeho komplici sú ešte na úteku a aj tak stále existujú stovky, ba tisíce ľudí, ktorí OneCoinu naďalej fanaticky veria.

Spoločnosť Ripple, ktorá stojí za kryptomenou XRP, realizovala cez týždeň zo svojej escrow peňaženky dve transakcie v celkovej hodnote 219 miliónov dolárov. Následne ich presunula naspäť, tentokrát však v troch transakciách.

Kryptomena Monero (XMR) má za sebou úspešný hardfork s názvom RandomX, ktorý by mal obmedziť možnosť ťažby XMR cez ASIC minery. Otázne je, ako dlho bude nová aktualizácia voči ASIC-om rezistentná. Vitalik Buterin z Ethereum nedávno priznal, že algoritmy odolné voči ASIC-om majú len obmedzenú životnosť.

Burza Binance začne od 4. decembra podporovať staking kryptomeny Tezos. Odmeny budú vypočítane na základe denne realizovaných spapshotov a distribuované budú raz mesačne vždy pred 20. dňom daného mesiaca. Staking Tezos podporuje aj Coinbase.

Mali by ste vedieť

 • Nemecká banka Deutshe Bank zverejnila štúdiu, ktorá konštatuje, že kryptomeny majú veľkú šancu nahradiť do roku 2030 fiatové meny.
 • Kelly Loefflerová, ktorá je riaditeľkou Bakkt, sa dostala do amerického senátu za štát Georgia. Medzi zákonodarcami sa tak ocitla ďalšia osoba, ktorá je pozitívne naklonená kryptomenám
 • Najavšími burzami podľa návštevnosti na základe dát spoločnosti Alexa, ktorú vlastní Amazon, sú Binance, Coinbase, Bitfinex, ByBit a BitMex. Viac sa dozviete tu.
 • Americkí regulátori opäť varovali pred rizikami, ktoré prinášajú kryptomeny a stablecoiny. Pod vyhlásenie sa podpísali Minister financií a aj šéfovia SEC a CFTC. V tomto článku sme o tom napísali viac.
 • Známy propagátor Bitcoinu Andreas Antonopoulos bol požiadaný americkou firmou Intuit, aby odstránil propagáciu kryptomien z jeho stránok. Andreas sa však rozhodol inak. Písali sme o tom tu.
 • Blockchain vraj môže firmám v západnej Európe ušetriť 450 miliárd dolárov vďaka vylepšeniam v oblasti dodávateľských reťazcov. Tvrdí to štúdia švajčiarskej spoločnosti Insolar
 • Futbalový klub Juventus Turín predstavil fanúšikovský token, ktorý môžu priaznivci “Starej dámy” využiť na hlasovanie o rôznych klubových záležitostiach
 • Dánsky súd rozhodol v prospech banky Nordea, ktorá zakázala svojim zamestnancom nakupovať Bitcoin a iné kryptomeny. Kuriózne je, že jej derivátové kryptomenové produkty od Nordea sú vraj v poriadku.
 • Čína začala skrz svoj firewall blokovať prístup na najznámejší explorer blockchainu Ethereum s názvom EtherScan.
 • Francúzska centrálna banka bude už budúci rok testovať digitálne euro. Malo by byť zatiaľ zamerané len na inštitucionálne používanie. S retailom sa zatiaľ nepočíta.
Čítať ďalej

Bitcoin

ROZHOVOR: Jakub Kraľovanský: Cesta je cieľ. V 100k challenge ide o komunitu

Avatar

Článok

zo dňa

od

rozhovor-jakub-kralovansky

Jakub Kraľovanský sa v priebehu tohto roka zaradil na zoznam najznámejších kryptotrejderov československej scény za čo vďačí nielen tomu, že sa stal ambasádorom trading platformy NAGA, ale predovšetkým jeho aktivite na sociálnych sieťach, publikovaniu technických analýz (vrátane analýz, ktoré čítate pravidelne na kryptonovinkách) a v neposlednom rade aj upozorňovaniu na rôzne zaujímavé fundamenty. Rozhodli sme sa spraviť s Jakubom rozhovor na tému 100k challenge, v rámci ktorého sa zaviazal k odvážnej výzve.

Jakub rozhodol si sa pre odvážny krok – spustiť projekt 100k challenge, v ktorom naživo ukazuješ ostatným traderom svoje obchodovanie na reálnom účte. Na začiatok si naň vložil 1000 USD a tvoj oficiálny cieľ je urobiť z tejto čiastky 100 000 dolárov. Pravdu povediac, myslím si, že trochu hazarduješ aj so svojim menom, no oceňujem tvoje sebavedomie. Je podľa teba vôbec možné dosiahnuť tento cieľ, ak sa nedočkáme novéh okrypto-bullrunu podobného tomu, ktorý sme sledovali v roku 2017?

Áno, máš pravdu. Vložil som 1000 USD na reálny účet. V podstate je mojím cieľom ukázať komunite reálne obchody a nielen analýzy. Každý, kto aspoň raz otvoril nejaký obchod naživo, vie, že analýza a reálny obchod sú dve odlišné veci. Na ČR a SR máme veľa teoretikov, ale málokto ide naozaj do praxe. Každý pridáva extrémne zhodnotenia a ,,hajpuje“, ako sa im brutálne darí, ale keď príde zlý obchod, tak ho neprizná. Oceňujem ľudí a skupiny čo to tak nerobia. Môj účet je transparentný a každý kto ma účet na NAGA si vie pozrieť moje celkové štatistiky a urobí si reálny obraz. Viem, že je to celkom risk, ale chcem priniesť niečo nové a hlavne chcem priniesť prax. Toto je moja priorita. Popravde, nejde mi až tak o to, aby som urobil z tisícky 100 000 USD, ale keby som tento cieľ nevytýčil, LIVE ROOM by prišlo o tento vzrušujúci prvok. Ľudia (a aj ja sám) potrebujú mať cieľ a výzvu. Potrebujú mať niečo, pre čo sa nadchnú, zatnú zuby a pôjdu do akcie. Táto výzva, ku ktorej som sa upísal, ma bude tlačiť do toho, aby som viac automatizoval svoje systémy a využíval nové možnosti ako napríklad aj autokopírovanie.

Aký je tvoj aktuálny zostatok? Koľkokrát si už obchodoval v rámci LIVE-ROOM-u počas toho, ako ťa sledovali ostatní traderi?

Môj aktuálny zostatok je okolo 1040usd. Šplhal som sa už aj na 1100usd, ale potom som kvôli zlému rozhodnutiu klesol. V 100k challenge používame aj autokopírovanie cudzích obchodníkov, ktoré je aj pre mňa samotného nové a v podstate ho ,,testujem“ na svojich peniazoch. Celkovo som už urobil cez 10 obchodov a mnohé z nich aj LIVE v priamom prenose.

300x250

Viem, že si vyzýval komunitu, aby sa pridali a pokúsili sa o podobný husársky kúsok s tebou. Zapojil sa niekto?

Áno. Celkovo sa zapojilo niekoľko desiatok ľudí a dôležité je povedať aj to, že sa môže zapojiť úplne každý, a to aj v priebehu tohto challenge. Je jedno či ste sa zapojili na začiatku, teraz, alebo tak urobíte o mesiac.

Obchoduješ len kryptomeny?

Priznám sa, že som dlhodobo patril medzi traderov, ktorí chceli obchodovať len kryptomeny. Tým, že sa zaoberám aj fundamentom, tak som sa chcel špecializovať len na túto oblasť a byť v nej najlepší. Často krát som však počúval, ako sú grafy na forexe ,,čistejšie“ a ľahšie sa obchodujú. Keďže som vyštudoval medzinárodný obchod, tak som mal vždy veľmi blízko ku zlatu, striebru, rope a indexom. NAGA je skvelá v tom, že sa na nej dajú obchodovať aj komodity, indexy či akcie a tak som to nakoniec využil aj ja a obchodujem okrem kryptomien aj vyššie spomínané páry.

Súčasťou tvojej stratégie je aj automatické kopírovanie obchodov iných populárnych traderov. Túto funkciu ponúka napríklad eToro, no už aj NAGA, ktorej si sa stal ambasádorom. Koľkých traderov aktuálne kopíruješ? Môžeš k tomu prezradiť pár detailov? Máš už napríklad vytipovaných pár obchodníkov, ktorých by si odporučil širšej komunite?

Áno, toto je tiež jedna z noviniek a v našich končinách absolútne prelomových vecí. Celé obchodovanie nie je závislé len na mne, ale ja môžem kopírovať aj obchody svetových traderov. Ak by som obchodoval len ručne a sám, tak by som to mal naozaj veľmi ťažké, aby som splnil challenge. Na NAGA sú rôzne rebríčky a hodnotenie. My už s členmi máme zhruba 8 -10 traderov, ktorých aktívne striedame. Nie vždy výška zisku, alebo úspešnosť, napovedajú kompletnú pravdu o tom, ako sa komu darí. S tým sme sa pasovali práve prvé dva týždne, kedy sme nevedeli koho kopírovať a aký štýl má. Je tam XY traderov, ktorí obchodujú rôznými štýlmi a rôzne páry. Teraz už máme pár overených traderov, vieme čo najčastejšie obchodujú, aký majú štýl, kedy obchodujú a s akými pozíciami idú do obchodu. Celá challenge tak nie je závislá len na mne.

Existuje na NAGA možnosť automaticky kopírovať práve tvoje obchody?

Án,o rovnako ako môžete kopírovať zahraničných traderov, tak môžete kopírovať aj mňa. Máte však možnosť samy si nastaviť výšku investície, stoploss a take profit. Ak si stoploss a take profit nenastavíte, tak ho budete mať taký ako ho mám ja. Avšak ak ma dáte kopírovať, tak budete kopírovať len moje ručne zadané obchody. Ak dám napríklad ja kopírovať ďalších 5 traderov a vy dáte kopírovať mňa, tak vám otvorí len moje obchody a nie obchody, tých, ktorých kopírujem ja.

Spomínal si mi, že plánuješ spustiť aj jedného či dvoch vlastných robotov. Môžeš to našim čitateľom vysvetliť? O čo ide?

Chcel by som tam spustiť robota na Forex a na Bitcoin. Niečo už mám pripravené, ale zatiaľ sa pasujem so spreadmi a pákou. Tým, že ma už pár ľudí kopíruje a máme 100K challange, tak nechcem urobiť unáhlený krok. V týchto dňoch testujem robotov na MT4 a robím rôzne simulácie a záťažové testy. Mojím cieľom je spustiť robotov už pred Vianocami, ale neviem či sú práve Vianoce vhodný čas na začatie obchodovania, takže ich asi napojím až po novom roku. Keďže ja Forex neobchodujem, tak by ho obchodoval práve môj robot a ja by som sa mohol sústrediť na svoju činnosť.

V akom časovom horizonte očakávaš, že by si sa reálne mohol dostať k naplneniu svojho cieľa?

Je to horizont niekoľkých rokov. Aj keď veľa ľudí sa určite zapojí do tohto challange za vidinou zisku, tak pre mňa je dôležitá práve tá cesta. ,,Cesta je cieľ.“ Spoločne tak na tejto ceste vytvoríme komunitu traderov, ktorí reálne obchodujú kryptomeny, forex, akcie, komodity, ktorí si navzájom pomáhajú, vzdelávajú sa, pracujú na sebe. A to je presne mojim cieľom. Vytvoriť takúto komunitu ľudí. Takže splnenie challenge bude len čerešničkou na torte. Navyše keďže je tento cieľ tak vysoký, tak ma posúva dopredu. Ja ako osoba musím mať vždy vysoké ciele. Inak je to pre mňa nuda. Asi by som sa do autokopírovania ani nepustil, nebyť tohto challenge.

Predpokladám, že zatiaľ volíš opatrnú stratégiu. Cieľ je zatiaľ v nedohľadne a zrejme by nebolo príjemné dostať sa do hlbšieho mínusu a riskovať ukončenie projektu.

Presne tak. Zo začiatku sme mali celkom starosti aj s kopírovaním, pretože sme hneď na začiatku narazili na niekoľko odchýlok a problémov. Napríklad sme dali kopírovať jedného tradera a ten otvoril cez 20 rovnakých pozícií do shortu a zrazu prišla pumpa. Spolu s členmi sme to však ustáli a obchody uzatvárali ručne. Po tejto skúsenosti som na svojom účte skúšal stratégiu 10% stoplossu. Všetkým traderom, ktorých som kopíroval som nastavil 10% stoploss a toto rozhodnutie ma stálo cez 50 dolárov. Toto sú však straty, s ktorými som zmierený, pretože stále hľadáme ideálne nastavenie.

Ako často býva LIVE-ROOM 100k challenge? Vedia si ho pozrieť aj naši čitatelia bez toho, aby si museli zaplatiť členstvo v tvojich produktoch?

LIVE ROOM máme každý utorok a štvrtok od 9:00 do 10:00. LIVE ROOM máme cez ZOOM, kde spoločne rozoberáme obchody a kreslíme grafy. Ak niekto nemôže byť online práve v tomto čase, tak má k depozícií záznam z tejto hodiny v klientskej sekcii. LIVE ROOM je len pre ľudí, ktorí majú zakúpené členstvo Trader2.0. Toto je jeden z piatich produktov v členstve. Okrem toho sú v členstve aj mince so zápalnou šnúrou, predikcie, fundamenty od zahraničných zdrojov a VIP chat. Zaregistrovať sa a obchodovať na NAGA však môže každý akurát k tomu nebude mať celkový servis, ktorý ponúkam, a bude na to sám. Keďže kopírujeme aj iných traderov, tak často krát práve konzultujeme aj ich obchody. Aj oni sú len ľudia a tiež niekedy otvoria zlú pozíciu a práve v LIVE ROOM je priestor, aby sme sa vzájomne poradili a riešili otvorené pozície aj od iných traderov.

Čítať ďalej

Bitcoin

Krypto správy dňa (7.12.): Blockchain vo vesmíre a digitálny dolár

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-vesmir

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Obchodovanie bitcoinu je nebezpečná vec. HODL-eri sú ale v pluse

Pohľad na tohtoročný graf Bitcoinu potvrdzuje dve veci – obchodovanie najznámejšej kryptomeny je riskantná stratégia. HODL, teda dlhodobé držanie BTC, sa naopak ako investičná stratégia opäť vypláca. Podrobnejšie sme túto tému rozobrali v tomto článku.

Obchodovanie Bitcoinu je nebezpečná hra. HODL-eri sú ale v pluse

USA sa v najbližších 5 rokoch digitálneho dolára nedočká

Americký minister financií Steven Mnuchin, ktorý pred pár mesiacmi povedal, že o 10 rokov si už na Bitcoin nikto nespomenie, sa zhodol so šéfom FED-u Jeromem Powellom v tom, že v najbližších 5 rokoch nepredpokladajú vznik digitálnej verzie amerického dolára. ,,Predseda Powell a ja sme o tejto téme diskutovali – obaja súhlasíme s tým, že v najbližších piatich rokoch neočakávame potrebu vzniku digitálnej meny zo strany FED-u,” uviedol Mnuchin počas rokovania Výboru pre finančné služby vo Washingtone. Mnuchin sa vyjadril aj ku plánovanej kryptomene Facebooku Libra. Uviedol, že nemá nič proti jej vzniku, ak bude v úplnom súlade s predpismi o bankovom tajomstve a pravidiel, ktoré sa týkajú boja proti praniu špinavých peňazí, tak aby nemohla byť zneužitá na financovanie terorizmu. (cointelegraph.com)

Startup SpaceChain poslal na ISS svoju peňaženku

Blockchain startup SpaceChain, ktorý sa špecializuje na využitie tejto  technológie vo vesmírnych podmienkach, poslal svoju technológiu hardvérovej peňaženky na medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS). Dostala ju tam spoločne s iným nákladom raketa SpaceX Falcon 9, ktorá patrí spoločnosti SpaceX Elona  Muska. Tento krok podľa SpaceChain demonštruje prvú technologickú ukážu fungovania blockchain hardvéru na ISS. Cieľom spoločnosti je zvýšiť bezpečnosť prenosu digitálnych aktív, ktoré môžu byť zraniteľné voči kybernetickým útokom a hackerom, ak sú hosťovane výlučne na centralizovaných terestriálnych serveroch. Už od 8. decembra plánuje testovať zariadenie rôznym aplikáciami vrátane testovania multi-sig autorizácie kryptomenových transakcií. (cointelegraph.com)

300x250

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-