Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.
Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať.
Utorňajšie správy zo sveta kryptomien
Kryptomeny sa vraj nedajú regulovať
Bývalá sekretárka pre hospodárske záležitosti v Indii, Shaktikanta Das, v rozhovore pre Quartz India uviedla, že kryptomeny by mali byť zakázané, pretože ich nie je možné regulovať. Bývalá zamestnankyňa Indickej administratívnej služby IAS pracovala minulý rok vo vládnej skupine, ktorej cieľom bolo formulovať predpisy pre reguláciu kryptomien v tejto krajine. Počas toho dospela k názoru, že neexistuje žiadny spôsob, ako sa dajú efektívne regulovať. ,,Musíme prijať, že sa nedajú úplne regulovať. Pretože ľudia budú robiť transakcie zo svojich domácnosti. Nemôžete vstúpiť do každého domu a zistiť, o aké transakcie ide. Myslím si, že je to vážna výzva a preto by nemali byť vôbec dovolené.” S jej názorom nesúhlasí jej krajan Anirudh Rastogi, podľa ktorého India nemôže zakázať kryptomeny, keď tri najväčšie ekonomiky im dodali legitímnosť. (cointelegraph.com)
Na čo čakajú inštitucionálni investori?
Podľa Sunila Hiraniho, zakladateľa spoločnosti True Digital Holdings, trh s kryptomenami je atraktívny aj pre inštitucionálnych investorov, no tí doňho vstúpia, až keď bude lepšie pripravený. ,,Inštitucionálni investori a obchodní partneri sú pripravení na regulovaný a likvidný trh, aby sa dostali do styku s týmito čoraz dôležitejšími digitálnymi menami a komoditami, ale trh trápi zatiaľ nedostatok potrebných základov, infraštruktúry a platforiem, ktoré inštitucionálni investori od neho očakávajú,” vysvetlil. (cointelegraph.com)
CBOE a Bitcoin Futures
Dennis O’Callahan, riaditeľ pre vývoj produktov spoločnosti CBOE, ktorá 10. decembra minulého roka oznámila, že spúšťa svoj produkt Bitcoin Futures, poskytol rozhovor portálu Cointelegraph, v ktorom zhodnotil úvodných pár mesiacov od tohto významného momentu: ,,Videli sme veľmi záujem, najmä zo strany menších podnikov. Obchodujeme s takmer 7 tisíc zmluvami denne, takže sme veľmi spokojní s vývojom tohto produktu. Páči sa nám, čo sme urobili a sme spokojní s pokrokom, ktorý sa deje.” O’Callaghan v rozhovore tiež priznal, že CBOE sleduje aj ostatné kryptomeny a preto nevylučuje ani alternatívne Futures. (cointelegraph.com)
Ebook: TOP 5 AI kryptomien
Dostupné na stiahnutie
Paradajky a ťažba kryptomien? Ide to spolu
Spoluzakladateľ českej kryptozmenárne NakamotoX Kamil Brejcha ukázal, ako sa dá využiť nadbytočné teplo získane z ťaženia kryptomien na pestovanie plodín. Teplo vyprodukované ťažbou totiž mieri do skleníku, v ktorom sa pestujú paradajky – takzvané “Cryptomatoes”. (cointelegraph.com)
Bitcoin nie je riešením pre bezhotovostnú ekonomiku
Vedúci predstavitelia Európskej centrálnej banky (ECB) a Bank of International Settlements (BIS) uviedli, že Bitcoin nie je „odpoveďou na bezhotovostnú ekonomiku”. V komentári vo svojej správe však zároveň priznávajú, že Bitcoin poukázal na staré zlyhania nášho súčasného bankového systému – napríklad v prípade drahých, pomalých a menej transparentných cezhraničných platieb. (cointelegraph.com)
Zákaz ťažby kryptomien v EÚ? Nepravdepodobné!
Európska únia nemôže zakázať ťažbu kryptomien, myslí si Maria Gabriel, európska komisárka pre digitálnu ekonomiku. ,,Ak sa energia vyrábaná na túto činnosť vyrába podľa zákona, neexistuje žiadny právny základ, ktorý by ju zakazoval alebo dokonca ju obmedzoval. Keďže ťažba kryptomien nie je nezákonnou činnosťou, komisia zatiaľ nevydala žiadne nariadenia, aby boli voči tejto aktivite urobené právne kroky.” (coindesk.com)
Bitcoin môže klesnúť pod 6 tisíc dolárov
Správa Goldman Sachs tvrdí, že cena BTC môže v najbližšom období ešte výrazne klesať, pričom najpesimistieckejšie odhady hovoria až o cene pod 6 tisíc dolárov. Viac sa dočítate v tomto článku.
40% ukradnutých tokenov sa podarilo hackerom predať
Hackerom, ktorí odcudzili z japonskej burzy Coincheck kryptomenu NEM v hodnote vyše 530 miliónov dolárov, úspešne predali už vyše 40% svojho lupu, ktorého aktuálna hodnota je okolo 80 miliónov dolárov. Pravdepodobne však za predané tokeny dostali menej, pretože všetky sú označené a preto sa neočakáva, že by ich prijala nejaká burza. Predávali ich s najväčšou pravdepodobnosťou na “dark weboch“ a za výrazné zľavy. (ccn.com)
Mení Čína svoj postoj?
Kryptomeny by mohli mať v budúcnosti veľký význam, nechal sa počuť guvernér čínskej centrálnej banky. Viac sa dozviete v tomto článku.
Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.