Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Guvernér čínskej centrálnej banky: Kryptomeny môžu v budúcnosti prekonať fiatové meny

Článok

Čína a Bitcoin
Čína a Bitcoin

Čína zaujala jedny z najtvrdších opatrení voči kryptomenám zo všetkých krajín na svete a svojim občanom prakticky takmer neumožňuje podieľať sa na tomto zaujímavom trhu.

Opatrenia Číny viedli dokonca k celoplošnému zákazu propagácie akéhokoľvek materiálu v súvislosti s kryptomenami. Taktiež je zakázané obchodovanie na zahraničných burzách, ktoré sú blokované.

Záujem čínskeho obyvateľstva o kryptomeny je však stále veľký a preto rozhovory na túto tému, ktoré sa udiali na tohtoročnom Národnom ľudovom kongrese, boli mimoriadne sledované.

Guvernér centrálnej banky Číny Zhou Xiaochuan na svojej tlačovej konferencií priznal, že rast trhu s kryptomenami má rýchle tempo. Dokonca povedal, že ,,svet kryptomien a kryptomeny ako také môžu v budúcnosti prekonať fiatové meny vo svojom využití a dôležitosti“.

Na druhu stranu však prevláda názor, že Čína stále nie je nadšená z prvej svetovej kryptomeny Bitcoinu a neustále hľadá spôsoby, ako by ho mohla regulovať. Zhou sa domnieva, že na to, aby sa Čína otvorila kryptomenám, musia byť uplatnené prvé rozumné a presadzujúce predpisy a táto technológia musí byť podrobená skúškam vo všetkých regiónoch.

Napriek tomu, že Čína vydala voči kryptomenám v roku 2017 viacero zákazov a prakticky odstavila väčšinu svojho obyvateľstva od možnosti s nimi obchodovať, už minulý rok Čínska ľudová banka zriadila výskumný ústav pre digitálne meny. Spolupracuje na ňom s vládou.

Taktiež sa intenzívne hovorí o tom, že Čína plánuje vlastnú kryptomenu, no je otázne kedy príde na trh.

Bez ohľadu na to, či a kedy, potešujúce je, že Čína po mesiacoch mimoriadne negatívnych postojov k tejto téme zaujala pomerne odlišné stanovisko a uznáva kryptomeny ako nástroj, ktorý môže mať v budúcnosti široké uplatnenie. Prípadná legalizácia kryptomien by bol obrovský krok vpred, ktorý by obnovil vieru investorov v tejto krajine v digitálne meny.

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.