Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Goldman Sachs varuje, že Bitcoin môže padnúť pod 6 tisíc dolárov

Článok

Pád Bitcoinu
Zdroj: Pixabay.com

Analytický tím spoločnosti Goldman Sachs vedený Shebom Jafairom sa domnieva, že riziko ďalšieho poklesu hodnoty Bitcoin -u je pomerne vysoké. Informoval o tom včera portál Business Insider.

V nedeľu poslal Goldman Sachs svojim klientom upozornenie, že Bitcoinu hrozí pád až pod februárové minimum vo výške 5 992 dolárov. Jafariho tím si myslí, že ďalší pád hodnoty digitálneho zlata spôsobí prerazenie krátkodobého supportu na úrovni 9 210 dolárov.

,,Prerazenie supportu bude významné, čo naznačuje potenciál pre ďalší impulzívny pokles,” cituje Jafariho portál Cointelegraph. Jeho tím varuje, aby klienti pozorne sledovali cenu BTC, pričom avizuje, že ďalším dôležitým supportom budú úrovne 7 667 $ a 7198 dolárov. Zároveň predpovedá, že Bitcoin môže napokon padnúť až pod 5 922 dolárov.

Sheba Jafairi je technický stratég Goldman Sachs, ktorý je známy ako kritik Bitcoinu. V júli 2017 tvrdil, že do konca roka bude mať hodnotu len 4000 dolárov, pričom táto predpoveď mu nevyšla. Vyšla mu neskoršia predpoveď z novembra 2017, kedy BTC stál 7 000 dolárov a on avizoval, že bude konsolidovať na 8 000 dolároch a potom porastie ešte vyššie. Bitcoin napokon rástol až k hranici 20 tisíc dolárov, pričom na začiatku roka 2017 stál len tisíc dolárov.

Možné dôvody pádu

Portál Cointelegraph uvádza, že niektorí odborníci pripisujú súčasný prepad hodnoty BTC informáciám o tom, že správca konkurznej podstaty skrachovanej burzy Mt.GOX predáva bitcoiny, za ktoré má odškodniť veriteľov. Doteraz stihol predať bitcoiny v hodnote vyše 400 miliónov dolárov, no pravdou je, že má k dispozícií ešte vyše 160 tisíc ďalších BTC, čo vyvoláva obavy na trhu.

Na druhú stranu je tiež pravdou, že toto nebola jediná správa, ktorá mohla zamávať trhom s kryptomenami. V takmer rovnaký čas sa objavili správy o údajnom hacknutí burzy Binance (napokon nebola hacknutá, no niektorí klienti boli poškodení phishingom) či o prísnejších reguláciách americkej SEC voči platformám, ktoré obchodujú s kryptomenami.

Dôležitým signálom pre ďalší vývoj trhu s kryptomenami bude určite míting G20 v argentínskom Buenos Aires, ktorý je naplánovaný už na budúci pondelok. Na tomto mítingu budú jednou z hlavných tém práve kryptomeny.

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.