Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (10.3.): McAfee o reguláciach, správy z Číny či hacknutý Telegram DASH

Článok

John McAfeee a správy dňa
John McAfeee a správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať.

Sobotňajšie správy zo sveta kryptomien

McAfeeho názor na regulácie

John McAfee, autor známeho antivírusu a populárny kontroverzný investor do kryptomien,  vyjadril na Twitteri svoj vlastný (tradične svojský) názor na regulácie kryptomien. ,,Aký pozemský dôvod môžu mať tie regulácie? Ak sú na to, aby chránili idiotov, ktorí nedokážu rozpoznať podvod, prosím prestaňte má sledovať (odkaz ľudom, ktorí sledujú jeho tweety). Nebudete chápať nič z toho, čo vám hovorím. A ak rozprávate bez rozmýšľania, tak žiadny problém. Všetci to robíme…” (twitter.com)

Nové správy z Číny

Guvernér Čínskej ľudovej banky (PBoC) Zhou Xiachouan povedal na tlačovej konferencii, že čínske úrady nevyvíjajú žiadne veľké úsilie na vytvorení národnej čínskej kryptomeny a stále nepovažujú Bitcoin ako spôsob legitímnej platby. Zároveň však priznal, že vývoj národnej kryptomeny je technologicky nevyhnutný. ,,Momentálne nepovažujeme Bitcoin ako peniaze. Náš bankový systém ho neakceptuje,” vyhlásil. Guvernér si tiež myslí, že rýchle rozširovanie technológie Blockchain môže mať veľký negatívny vplyv na spotrebiteľov. Podľa neho by to mohlo mať nepredvídateľné účinky na finančnú stabilitu krajiny. Z toho dôvodu budú určité Blockchain aplikácie kontrolovať, aby sa nešírili príliš rýchlo. (cointelegraph.com)

Index nešťastia Bitcoinu

Tom Lee predstavil svoj index nešťastia bitcoinu (Bitcoin Misery Index), ktorý má predpovedať, kedy je najvhodnejšia doba na investíciu do Bitcoinu. Viac sa dočítate v tomto článku.

Bublina tak skoro nepraskne

Je otázne, či vôbec kryptomenová bublina existuje, no pokiaľ áno, podľa bývalého predsedu CFTC tak skoro nepraskne. Viac sa o tom dočítate v tomto článku.

Ďalšie oznámenie o Trone

Justin Sun, zakladateľ kryptomeny TRON, informoval na Twitteri, že TRX bude odteraz možné obchodovať na burze Houbi v menovom páre TRX/USDT. Tron pred pár dňami expandoval aj do Indie, kde bol zalisovaný na burze Koinex. (twitter.com)

Hacknutý telegram DASH

Telegramová skupina DASH bola hacknutá. Spoločnosť to oznámila prostredníctvom svojho Twitter účtu a upozornila všetkých ľudí, aby ignorovali podvodné správy, ktoré sa môžu na tomto účte objaviť. (ambcrypto.com)

Prvé ICO registrované SEC?

Spoločnosť The Praetorian Group vyplnila požiadavku na prihlásenie svojho ICO pod Americkú komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC). Môže tak ísť vôbec o prvé ICO, ktoré by bolo v Spojených štátoch registrované pod regulačným úradom.  Proterian uvádza, že v rámci ICO plánuje ponúknuť tokeny v hodnote 75 miliónov dolárov, ktoré budú na rozdiel od iných kryptomien kryté reálnym majetkom. V dokumente sa uvádza, že tokenov PAX bude dokopy 200 miliónov, pričom v rámci ICO bude ponúknutých len 15 miliónov. Ponúkať sa budú výhradne po 5 dolárov za jednu mincu, pričom kúpiť sa budú dať za Ethereum, Bitcoin a Litecoin. Tokeny sbude môcť v rámci ICO získať len obchodník so štatútom “akreditovaný investor”, ktorý musí podľa amerického právu spĺňať určité náležitosti. (cointelegraph.com)

Holandský minister financií varuje pred rizikami

Holandský minister financií Wokpe Hoekstra požaduje medzinárodný prístup k boju proti rizikám, ktoré súvisia s kryptomenami. Ide o jeho reakciu na výsledky prieskumu, podľa ktorého v Holandsku vlastní digitálne meny až pol milióna domácnosti. Medzi opatrenia, ktoré navrhuje, patrí aj zákaz reklám na rizikové finančné produkty, pričom v pláne má tiež hovoriť so spoločnosťami vydávajúcimi kreditné karty o rizikách nákupu kryptomien na úver. Zvláštnu pozornosť chce tiež venovať zlepšovaniu transparentnosti v tejto oblasti a to zavedením nových právnych predpisov proti praniu špinavých peňazí. (dutchnews.nl)

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.