Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Tom Lee ukázal „index nešťastia“ Bitcoinu. Má signalizovať, kedy je dobre nakúpiť

Článok

Tom Lee a jeho index nešťastia

Tom Lee, zakladateľ spoločnosti Fundstrat Global Advisors,  vyvinul takzvaný “index nešťastia”, ktorý má vyjadrovať náladu držiteľov Bitcoinu podľa aktuálnych cien BTC.

// UPOZORNENIE: Tento článok nie je investičnou radou. Do kryptomien investujte len to, čo si môžete dovoliť stratiť.

 

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Index, ktorý nazval Bitcoin Misery Index (BMI), má pomôcť investorom správne odhadnúť, kedy je ideálne kupovať Bitcoin. Index má stupnicu od 0 do 100, pričom do úvahy berie volatilitu trhu a počet úspešných obchodov z ich celkového počtu.

,,Keď je index nešťastia pod úrovňou 27 bodov (zóna “biedy”), Bitcoin predstavuje najlepšiu 12-mesačnú výkonnosť. Takýto signál sa generuje každý rok,” vysvetľuje Tom Lee v piatkovej správe pre CNBC. ,,Keď je MBI na úrovni biedy, budúce výnosy budú veľmi dobré,” dodal.z

Tom Lee - index nešťastia

V súčasnosti je BMI index hodnotu 18.8 bodu, čo je absolútne minimum od 6. septembra 2011. Podľa Leeho to je dôsledok výrazného poklesu v posledných dňoch, keď Bitcoin padol takmer o 27 percent (po tom ako sa nachádzal 5. marca na sume 11 675$).

Ak sa Lee nemýli a jeho závery odvodené z BMI indexu sú správne, aktuálne je ideálny čas na nákup Bitcoinu.

Pokles hodnoty BTC spôsobila séria negatívnych správ v súvislosti s Mt.GOX, Binance (špekulácie o hacku), japonským dočasným  pozastavením dvoch búrz a pokutám pre ďalších sedem a novým rozhodnutím SEC (americká komisia pre cenné papiere), ktoré vydala nariadenie, podľa ktorého všetky platformy, ktoré disponujú digitálnymi aktívami alebo s nimi nejakým spôsobom obchodujú, musia byť registrované ako bežné burzy a teda musia podliehať rovnakým pravidlám.

Tom Lee, ktorý je považovaný za jediného veľkého stratéga z Wall Street zverejňujúceho pravidelné predpovede pre kryptomeny, si napriek aktuálnej situácií na trhu naďalej stojí za svojim tvrdením, že Bitcoin do konca roka dosiahne hodnotu 25 tisíc dolárov.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.