Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kryptomenová bublina tak skoro nepraskne, myslí si bývalý predseda CFTC

Článok

Bitcoin bublina
Bitcoin bublina

Bývalý predseda CFTC (Americká komisia pre terminované obchody s komoditami) si myslí, že údajná kryptomenová bublina tak skoro nepraskne, uvádza to portál Forbes.

Podľa Jima Newsoma kryptomenám chýba regulačný rámec, čo znamená, že sa tohto trhu zatiaľ nezúčastňujú inštitucionálni investori. Bez jednoznačných regulačných nariadení, po ktorých príde veľká „injekcia” objemu peňazí do trhu je prasknutie “kryptomenovej bubliny” podľa Newsooma vraj nepravdepodobné.

V súvislosti s tým zároveň medzi analytikmi zatiaľ nepanuje jednoznačný názor na to, či kryptomeny vôbec sú v cenovej bubline.

Newsome vyjadril tento názor z pozície nového hlavného poradcu pre politiku USA voči kryptomenám. Tento týždeň mal dodať spolu s bývalým predsedom SEC (Americká komisia pre cenné papiere a burzy) Paulom Atkinsom správu, ktorú však museli odložiť.

Regulácia kryptomenových aktív a obchodných praktík s nimi súvisiacich zostáva ústredným záujmom SEC a CFTC pre rok 2018. Politika týchto dvoch agentúr sa v poslednom období sústredila na to, aby poskytla trhu priestor pre ďalší rast. Naznačilo to už zasadanie SEC a CFTC zo 6. februára, kedy predsedovia CFTC a SEC J. Christopher Giancarlo a Jay Clayton upustili od návrhu ťažkopádnych predpisov, pričom skôr navrhli prípravu vhodných regulácií. Z tohto dôležitého stretnutia vyplynulo najmä poznanie, že kryptomeny nie sú vnímané ako mimoriadne rizikové, to však neplatilo o ICO. CFTC si po februárovej konferencii stanovili 3 základné úlohy:

– Vzdelávať ľudí o tom, čo sú kryptomeny

– Použiť svoje právomoci na trhoch, kontrolovať ich a zhromažďovať informácie, aby nikto nebol poškodený

– Vytvoriť pracovnú skupinu, ktorá pôjde po podvodníkoch vytvárajúcich pyramídové schémy a bezvýznamné kryptomeny

SEC začína byť prísnejšia

Zo pohľadu ďalších regulácií bolo dôležité oznámenie SEC spred pár dni, podľa ktorého všetky platformy, ktoré disponujú digitálnymi aktívami, musia byť registrované ako tradičné burzy. Kryptomenové burzy sa preto musia riadiť rovnakými pravidlami ako ostatné.

Aj v dôsledku tohto oznámenia sa zdá, že SEC začalo v posledných dňoch pristupovať k ochrane investorov do kryptomien prísnejšie než CFTC a pravdepodobne tento rok neschváli prvý Exchange Traded Fund (ETF), uvádza to portál Forbes.

Aktuálne sa čaká najmä na to, ako dopadne medzinárodný Summit G20, kde budú kryptomeny jednou z hlavných tém. Ten sa uskutoční v Argentíne koncom tohto mesiaca.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne