Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (9.1.): Začne Rusko vo veľkom investovať do Bitcoinu?

Článok

Rusko - Bitcoin
Rusko - Bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Bude Rusko vo veľkom investovať do BTC?

Ruský ekonóm Vladislav Ginko, ktorý je profesorom na moskovskej univerzite Russian Presidental Academy of National Economy and Public Administration, naznačil, že jeho krajina by mohla začať kupovať Bitcoin, prostredníctvom ktorého by obišla prísne americké sankcie. Ginko je veľkým zástancom Bitcoinu a myslí si, že Rusko by malo investovať do “digitálneho zlata” údajne až 10 miliárd dolárov, čím by diverzifikovalo portfólio a obmedzilo vplyv dolára na jeho ekonomiku. (dailyhodl)

Charlie Lee: Kryptomeny sú z definície citlivé na 51% útok

Decentralizácia kryptomien je už zo svojej definície citlivá na takzvaný “51% útok”. Uviedol to zakladateľ kryptomeny Litecoin (LTC) Charlie Lee v rámci svojho tweetu, ktorý zverejnil 7. januára. Viac sa dozviete z tohto nášho článku.

K RippleNet sa pridalo ďalších 8 firiem

Spoločnosť Ripple dosiahla ďalší zaujímavý míľnik, keď 8. januára oznámila, že sa do jej platobnej siete RippleNet zaregistrovalo ďalších 8 finančných inštitúcii, 5 z nich priamo využije kryptomenu XRP. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Rýchle správy

VÝROČIE: 8. januára 2018 dosiahla trhová kapitalizácia kryptomien rekordných 826 miliárd dolárov a odvtedy už len klesala. Dnes je na úrovni 137 miliárd USD.

FRANCÚZSKO: Francúzke politické hnutie “Žlté vesty” (Gilets Jaunes) plánuje demonštráciu, ktorá pripomína nedávnu bitcoinovú akciu Proof od Keys, v rámci ktorej mali užívatelia sťahovať svoje kryptomeny z búrz a premiestniť ich na vlastné peňaženky. Žlté vesty chcú urobiť obdobnú akciu so svojimi úsporami v bankách, teda vytiahnuť svoje peniaze uložené vo finančných inštitúciách.

ŠVAJČIARSKO & SHAPESHIFT: Švajčiarska zmenáreň ShapeShift prepustila až 37 svojich zamestnancov, približne tretinu z ich celkového počtu. Oznámil to generálny riaditeľ spoločnosti Erik Voorhees, ktorý ako hlavný dôvod tohto rozhodnutia uviedol súčasnú zlú situáciu na trhu s kryptomenami.

NANO & BITGRAIL: Dve americké právnické firmy Silver Miller a Levi & Korinsky podali v mene klienta Jamesa Fabiana žalobu na vývojárov kryptomeny NANO a taliansku zmenáreň BitGrail. Dôvodom má byť, že kľúčoví členovia NANO porušili federálne zákony o cenných papierov a nasmerovali investorov na umiestnenie finančných prostriedkov do zmenárne BitGrail.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.