Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

K Ripple sa pridalo ďalších 8 firiem. 5 z nich využije aj kryptomenu XRP

Článok

Ripple - XRP
Ripple - XRP

Spoločnosť Ripple dosiahla ďalší zaujímavý míľnik, keď 8. januára oznámila, že sa do jej platobnej siete RippleNet zaregistrovalo ďalších 8 finančných inštitúcii, čím celkový počet firiem využívajúcich tento produkt prekonal hranicu 200.

Nové inštitúcie, ktoré si zvolili RippleNet, pochádzajú zo Švédska, Anglicka či Kuvajtu a celkovo zastupujú zákazníkov v 40 krajinách.

Päť z týchto spoločností – JNFX, SendFriend, Transpaygo, FTCS a Euro Exim Bank budú používať priamo kryptomenu XRP na likviditu pri odosielaní cezhraničných platieb zákazníkom.

Ďalšie inštitúcie, ktoré sa pridali k RippleNet, ako sú CIMB či Olympia Trust, budú používať technológiu Ripple na okamžité vyrovnanie a vyššiu transparentnosť transakcii.

Generálny riaditeľ Ripple Brad Garlinghouse na margo týchto noviniek poznamenal, že produkty Ripple využíva čoraz viac spoločnosti a od roku 2018 sa každý týždeň pridajú dve alebo tri nové. V roku 2018 sa podarilo Ripple uzavrieť spoluprácu dokopy s viac než 350 inštitúciami.

Garlinghouse v rozhovore pre CNBC tiež spochybnil tvrdenia, že kryptomeny sú zlým sprostredkovateľom pre výmenu finančnej hodnoty pre ich vysokú volatilitu. ,,Priemerná transakcia pomocou SWIFT trvá tri dni – ale v skutočnosti ide o tri pracovné dni. Riziko výkyvov je vysoké, pretože trhy sú cez víkend zatvorené,” uviedol silný protiargument. Ripple naopak ponúka za pomoci svojej technológie veľmi rýchle medzinárodné transakcie za veľmi nízke poplatky.

Hlavným konkurentom Ripple v tejto oblasti je spomínaná spoločnosť SWIFT, ktorá zjavne reaguje na pokroky Ripple a skúma svoje vlastné blockchainové riešenia.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.