Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (8.1.): Ethereum Classic pod 51% útokom, Google obmedzil Samourai Wallet

Článok

Správy - 51 attack
Správy - 51 attack

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Ethereum Classic (ETC) čelil 51% útoku

Kryptomena Ethereum Classic (ETC) bola pod takzvaným 51% útokom, ktorý spočíva v zhromaždení väčšinového hashrate siete. Útočníci, ktorým sa podarí takýmto spôsobom napadnúť sieť, môžu urobiť prakticky čokoľvek, najmä vytvoriť takzvaný double spending, čiže poslať rovnaký coin dvakrát. Podľa informácii, ktoré zverejnila zmenáreň Coinbase, sa v prípade tohto útoku na Ethereum Classic vytvorila škoda medzi 1,1 až 1,5 miliónmi dolárov. Coinbase ako zmenáreň, ktorá ponúka aj túto kryptomenu, informovala, že jej zákazníci neutrpeli žiadnu stratu a dočasne pozastavila výbery a nákupy  ETC. Komunita okolo Ethereum Classic si vznikajúce riziko všimla pomerne rýchlo, čo pravdepodobne zamedzilo ďalším škodám. Riziko 51% útoku stúpa vtedy, keď klesá hashrate celej siete. Jej ovládnutie je totiž jednoduchšie.

Izraelský predstaviteľ: Bitcoin je neefektívny a zanikne

Šéf národnej ekonomickej rady Izraela Avi Simhon vyhlásil, že Bitcoin je neefektívny a táto kryptomena čoskoro zanikne. Povedal to počas návštevy univerzity v Tel Avive v rámci konferencie venovanej najhodnotnejšej kryptomene sveta. Simhonov najväčší argument proti Bitcoinu sa týkal jeho energetickej náročnosti v prípade, že by ho používal celý svet. Vraj by to stálo bilióny dolárov na energiu na rozdiel od súčasného stavu, pri ktorom sú náklady na používanie bežných peňazí veľmi nízke. Simhon však tvrdí, že určitý druh digitálnych mien môže nájsť uplatnenie.  (cointelegraph)

Samourai Wallet obmedzil kvôli Google svoje služby

Prevádzkovateľ bitcoinovej peňaženky Samourai Wallet uviedol, že musel vo svojich produktoch zakázať niekoľko funkcii súvisiacich s ochranou súkromia kvôli upozorneniam od spoločnosti Google. Spoločnosť Samourai, ktorej cieľom bolo poskytnúť vylepšenia pre úschovu Bitcoinu pridaním rozšírených možnosti anonymity a odstránením odkazov na fiatovú menu, potvrdila, že odstránila z peňaženky tri funkcie.

,,Je nám ľúto za nepríjemnosti, ale naše ruky boli zviazané spoločnosťou Google. Dúfame, že v budúcnosti prinesieme tieto funkcie naspäť,” uviedla firma vo svojom blogu. Taktiež naznačila, že bude hľadať alternatívne spôsoby distribúcie peňaženky mimo obchod Google Play tak, aby mohla dodať aj verziu, ktorá bude obsahovať všetky funkcie.  Možnosťou je napríklad priamy download zo stránky výrobcu. (cointelegraph)

Firmy v Japonsku obchádzajú vďaka kryptomenám zákon. FSA chce zasiahnuť

Japonská agentúra pre finančné služby (FSA) uvažuje o regulácii neregistrovaných firiem, ktoré požadujú investície vo foriem kryptomien. Prípadné regulácie by uzavreli medzery v existujúcom rámci, v rámci ktorého môžu tieto firmy prijímať finančné prostriedky v podobe kryptomien namiesto fiatových mien, čím ostávajú v akejsi šedej zóne. Táto situácia existuje z toho dôvodu, že spoločnosti, ktoré prijímajú kryptomeny, nespadajú do pôsobnosti japonského zákona o finančných nástrojoch a burzách, ktorý zakazuje neregistrovaným spoločnostiam zbierať investičné fondy v hotovosti. (cointelegraph)

Bitcoin má stále potenciál, tvrdí Wall Street investor

Bitcoin môže mať vysokú hodnotu, no môže skončiť aj na nule. Uviedol to v rozhovore pre CNBC skúsený investor z Wall Street Bill Miller. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Winklevossovci odpovedali na otázky na Reddite

Bratia Winklevossovci sa na Reddite zúčastnili rubriky Ask Me Anything (AMA), kde im mohli užívatelia tejto populárnej sociálnej siete klásť otázky. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.