Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Wall Street investor: Bitcoin má potenciál, no môže skončiť aj na nule

Článok

Bill Miller
Bill Miller

Bitcoin môže mať vysokú hodnotu, no môže skončiť aj na nule. Uviedol to v rozhovore pre CNBC skúsený investor z Wall Street Bill Miller.

Miller, ktorý je zakladateľom spoločnosti Miller Valuie Partners, sa v rámci relácie “The Exchange”, ktorej hosťom bol aj Kelly Evans, vyjadril o Bitcoine ako o zaujímavom technologickom experimente, ktorý každý rok dosahuje “vyššie dno” (higher lows).

Napríklad najnižšia cena Bitcoinu v roku 2018 bola 3200 dolárov. Teraz sa opäť obchoduje za viac než $4000. ,,Bitcoin má potenciál byť hodný naozaj veľkej hodnoty, no môže skončiť aj na nule,” vyhlásil.

Známy investor sa tiež vyjadril k ďalšiemu možnému trendu BTC, pričom zdôraznil, že Bitcoin dosiahol dno takmer presne 52 týždňov odkedy dosiahol v decembri 2017 svoju doteraz najvyššiu cenu. Poukázal popri tom na to, že trh s akciami nenašiel svoje dno ešte ďalšie tri alebo štyri týždne.

Na margo toho priznal, že rád investuje aj do kryptomien, pretože neexistuje zjavná trvalá korelácia medzi kryptotrhmi, akciami a dlhopismi, čo naznačuje, že kým kryptomeny padajú, bežné trhy môžu rásť a naopak.

,,Považujem sa za pozorovateľa Bitcoinu, ale nedá sa povedať, že v neho skutočne verím,” poznamenal. V decembri 2017, kedy Bitcoin dosiahol svoju najvyššiu hodnotu, Miller prezradil, že takmer 50 percent z peňazí, ktore mal vo svojom hedžovom fonde, sa vtedy nachádzali v kryptomenách. V septembri 2018 spoločnosť Value Partners spravovala aktíva vo výške 2,89 miliardy dolárov.

Miller taktiež prezradil, že od roku 2014 drží v Bitcoine skromné percento vlastných aktív. Taktiež vyjadril zaujímavý názor na Bitcoin ako bublinu. ,,Bubliny sú potrebné na to, aby sa kapitál dostal na trh, aby sa zistilo, čo tieto inovácie budú skutočne stáť.”

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.