Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Víkendové krypto správy (6.1.): Kryptomeny nie sú riziko, blockchain má vraj málo využití

Článok

Správy dňa a Blockchain
Správy dňa a Blockchain

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku

Víkendové správy zo sveta kryptomien

Predpoveď Weiss Ratings pre rok 2019

Podľa Weiss Ratings, ktorá je prvou ratingovou agentúrou, ktorá sa rozhodla uverejňovať ratingy pre digitálne meny, bude rok 2019 pre kryptotrh omnoho pozitívnejší. Bitcoin má šancu vytvoriť nové all-time-high a XRP ho môže dokonca prekonať. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Kampaň burzy Gemini čelí aj kritike

Kryptoburza Gemini, ktorú založili v roku 2014 bratia Winklevossovci, vyzýva prostredníctvom svojej novej reklamnej kampane na lepšiu reguláciu kryptomien. Stretla sa však aj s kritikou. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Rýchle správy

AMD: Spoločnosť AMD oznámila spoluprácu s firmou ConsesnSys, na ktorej čele stojí spoluzakladateľ kryptomeny Ethereum Joseph Lubin. ConsenSys sa zameriava na vývoj blockchain technológii pre vlády a veľké inštitúcie a so zhruba 1100 zamestnancami patrí medzi najrýchlejšie sa rozvíjajúce firmy v tejto oblasti. Akcie AMD vďaka tomuto oznámeniu stúpili o približne 10%.

 KRYPTOMENY: Podľa medzinárodnej rady pre finančnú stabilitu FSB, v ktorej majú zastúpenie predstavitelia svetových centrálnych bank aj regulačné úrady, nepredstavujú kryptomeny v súčasnosti žiadne riziko pre svetovú ekonomiku.

COINBASE: Zakladateľ sociálnej siete Gab Anddrew Torba tvrdí, že kryptozmenáreň Coinbase zmrazila jeho osobný účet. Portál Gab sa predstavuje ako sociálna sieť, ktorá podporuje slobodu prejavu, slobodu jednotlivcov a voľný tok informácii online. Minulý rok ju využíval aj strelec v Pittsburghu, ktorý pred masakrom v synagóge, kde zabil 11 ľudí, poslal poslednú správu práce skrz Gab. Coinbase v minulosti zablokovala aj účet určený na dotácie pre WikiLeaks.

BLOCKCHAIN: Finančná poradenská spoločnosť McKinsey & Company došla k záveru, že blockchain má len málo praktických využití. Firma vznikla v roku 1926 a vykazuje príjem za rok 2018 viac ako 10 miliárd dolárov. Blockchain okrem iného označili za technológiu pre deti, ktorá je pomerne nestabilná, drahá a zložitá.

JAPONSKO: K združeniu JVCEA, samoregulačnému orgánu pre kryptomeny a burzy, ktorú v apríli 2018 vytvorilo 14 registrovaných kryptozmenárni, sa pridalo ďalších 5 búrz. Sú nimi Coincheck, Everyone’s Bitcoin, Lastroots Inc., LVC Corporation a Coinage Corporation.

RUMUNSKO & USA: Zakladateľ rumunskej kryptozmenárne Coinflux Nistor Vlad Calin bol vydaný do Spojených štátov amerických, kde bude súdený v súvislosti s organizovaným zločinom, praním špinavých peňazí a podvodoch uskutočnených prostredníctvom kryptomien. Týchto trestných činov sa mal dopustiť na území USA.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.