Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Predpoveď Weiss Ratings pre rok 2019: Bitcoin vytvorí nové maximum, XRP ho môže prekonať

Článok

Weiss Ratings 2019
Weiss Ratings 2019

Rok 2018 bol pre investorov do kryptomien mimoriadne náročný. Najmä tí, ktorí vstúpili do trhu až v druhej polovici roka 2017 sa pravdepodobne spálili a v súčasnosti je ich investícia v červených číslach.

Podľa Weiss Ratings, ktorá je prvou ratingovou agentúrou, ktorá sa rozhodla uverejňovať ratingy pre digitálne meny, bude rok 2019 pre kryptotrh omnoho pozitívnejší. Agentúra tvrdí, že kým rok 2018 bol z pohľadu cien katastrofálny, z pohľadu vývoja išlo o “rok veľkého pokroku“, čo sa teraz ukáže ako katalyzátor pre rast cien kryptomien.

Weiss Cryptocurrency Ratings zverejnil sedem technologických predpovedí súvisiacich s kryptomenami a blockchain technológiou pre rok 2019.

Predpovede Weiss Ratings

  1. Bitcoin bude čoraz viac využívaný ako uschovateľ hodnoty. Podľa analytikov Weiss Ratings ide o nástroj, ktorý umožňuje efektívne, lacné a rýchle platby. V tomto smere neexistuje pre Bitcoin žiadna konkurencia a BTC je na ceste stať sa skutočným digitálnym zlatom.
  2. Cena Bitcoinu opäť výrazne stúpne. Autori analýzy síce neuviedli žiadne konkrétne čísla, ale sú presvedčení, že hodnota BTC bude rásť a vytvorí nové maximá. Ako argument uvádzajú aj to, že z trhu odišli špekulanti a naopak sa posilňuje pozícia rozumných investorov.
  3. Niektoré kryptomeny čaká obrovský rast – vraj by mohol predstavovať až 20-násobook svojich predchádzajúcich maximálnych hodnôt. Altcoiny sú aktuálne vo fáze, kedy nasledujú kroky Bitcoinu a zvyšujú svoju adopciu. Tím Weiss Ratings sa domnieva, že výrazný rast sa bude týkať len tých kryptomien, ktoré majú skutočnú hodnotu. Tým sa správanie trhu bude odlišovať od roku 2017, kedy zaznamenali neuveriteľné zhodnotenia desiatky až stovky kryptomien.
  4. Kryptomeny Cardano (ADA), EOS a Holochain (HOT) vytvoria nový druh internetu, ktorý sa označuje aj ako „internet 3.0“.
  5. Kryptomeny ako XRP a Stellar (XLM) zohrajú dôležitú úlohu v bankovníctve a optimalizácii tradičného systému bánk. Weiss Ratings dokonca pripúšťa, že kryptomena XRP od spoločnosti Ripple sa vďaka tomu môže stať najhodnotnejšou kryptomenou sveta a predbehnúť tak Bitcoin.
  6. Kryptomeny Bitcoin Cash a Bitcoin SV sa vďaka kontroverznému Hard forku z konca minulého roku u agentúry Weiss Ratings veľkej obľuby nedočkali. Tieto kryptomeny neprinášajú oproti Bitcoinu nič nové a pravdepodobne vraj postupne zaniknú. Rovnaký osud by mohol údajne čakať aj Litecoin.
  7. Do TOP10 sa dostanú nové krypotmeny – spomínajú sa projekty ako Holochain či Hedera Hashgraph a ďalšie kryptomeny, ktoré zatiaľ nie sú až také známe.

Zdroj: ethereumworldnews

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.