Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kampaň Gemini hovorí o potrebe pravidiel pre kryptomeny. Stretla sa aj s kritikou

Článok

Gemini kampaň
Gemini kampaň

Kryptoburza Gemini, ktorú založili v roku 2014 bratia Winklevossovci, vyzýva prostredníctvom svojej novej reklamnej kampane na lepšiu reguláciu kryptomien.

Plagáty propagujúce burzu Gemini sa nachádzajú na taxíkoch a v metrách New Yorku a obsahujú slogan “kryptomeny potrebujú pravidla”. Súčasne tiež naznačujú, že Gemini už poskytuje investorom regulovaný priestor na kúpu, predaj a obchodovanie kryptomien. Na ďalších plagátoch sú slogany ako “peniaze majú budúcnosť“ či “kryptomeny bez chaosu”.

,,Veríme, že investori prichádzajúci do kryptomien si zaslúžia presne rovnakú ochranu ako investori na tradičných trhoch, ktorí dodržiavajú rovnaké štandardy, postupy, predpisy a protokoly o dodržiavaní pravidiel,” uviedol šéf marketingu Gemini Chris Roan v rozhovore pre Wall Street Journal.

Gemini sa za túto kampaň stretla aj s kritikou. Dodržiavanie opatrení proti praniu špinavých peňazí (AML) Know Your Client (poznaj svojho klienta) je podľa kritikov regulácii protikladom základných princípov kryptomien.

,,Gemini nie je dobrá pre kryptomeny ak žiadajú viac pravidiel a regulácii od rovnakých indivíduí a kartelových lídrov, ktorí už roky zdierajú priemerného človeka. Je to veľmi smutný signál,” okomentoval na Twitteri kampaň Gemini kanál Kryptic Nation.

Neha Narula, riaditeľka Digital Currency Initiative v MIT Media LAB povedala pre Wall Street Journal, že regulačné predpisy v súčasnosti nie sú dostatočne uplatňované v celom priestore kryptomien. ,,Je tu obrovský problem s integritou trhu, s ochranou spotrebiteľa a rozhodne sa musíme uistiť, že právne predpisy sa presadzujú tam, kde sa uplatňujú.”

Narula však dodala, že nadmerná regulácia by mohla potlačiť inováciu, ak by sa dodržiavanie predpisov stálo príliš nákladným pre novovznikajúce firmy, ktoré sa pokúšajú presadiť v tomto segmente.

Pokiaľ ide o regulácie, v USA sa vkladajú pomerne veľké nádeje do návrhu zákona Token Taxonomy Act, ktorý predložili dvaja kongresmani zastupujúci stranu republikánov aj demokratov. Jeho schválenie by viedlo k tomu, že kryptomeny by nemohli byť považované za cenné papiere a zároveň by získali vlastnú definíciu a vlastný právny rámec.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.