Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (1.1.): Bitcoin „zomrel“ 90-krát, altcoinov zaniklo takmer 1000

Článok

Správy dňa - Bitcoin mŕtvy
Správy dňa - Bitcoin mŕtvy

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Rok 2019: Čo náš čaká, o čom sa bude hovoriť?

Rok 2018 priniesol pre kryptomeny prvý medvedí trh od roku 2014. Napriek tomu ste si zvykli pravidelne navštevovať náš portál a na konci roka je vás viac, než v jeho úvode, kedy bola hodnota Bitcoinu viac než trojnásobne vyššia. Preto vám v prvom rade ĎAKUJEME. Prečítajte si náš článok, v ktorom sme zhrnuli, o čom sa bude v roku 2019 pravdepodobne hovoriť najviac. Taktiež sme vymenovali kryptomenové projekty, ktoré najviac zaujali našu pozornosť. Odkaz na celý článok.

Dve dôležité správy o Bakkt

Platforma Bakkt, do ktorej sú vkladané veľké nádeje v súvislosti s novým bullrunom, znovu odkladá svoje spustenie. Ohľadom dcérskej spoločnosti ICE však prišla aj dobrá správa týkajúca sa ukončenia prvého kola financovania. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Bitcoin “zomrel” 90-krát, altcoinov zaniklo už takmer 1000

Bitcoin bol v roku 2018 bol podľa portálu 99bitcoins.com označený v rôznych médiách za mŕtvy celkovo 90 krát, no ako dobre vieme, stále žije. Podľa databázy Dead Coins to však neplatí o takmer 1000 rôznych altcoinoch, ktoré boli z rôznych dôvodov v roku 2018 vyhlásené za zaniknuté. Vývojár Bitcoinu Jimmy Song na margo porovnávania Bitcoinu s altcoinami uviedol, že Bitcoin od ostatných kryptomien bude navždy oddeľovať jeho nepopierateľná decentralizovaná povaha, akú nedokážu ostatné kryptomeny dosiahnuť. (cointelegraph)

Prispeje Bitcoin k prechodu na anarcho-kapitalistickú spoločnosť?

James Lopp, známa persóna v oblasti kryptomien, opísal Bitcoin ako prvý krok v širšom prechode k anarcho-kapitalistickú spoločnosť. Bitcoin je podľa neho experimentom, ktorý ak bude úspešný, mohol by umožniť zmenu spoločnosti. ,,Verím, že Bitcoin je veľmi zaujímavý experiment, ktorý v dlhodobom horizonte prinesie nielen revolúciu peňazí, ale aj revolúciu, ako vnímame riadenie,” uviedol.

Lopp sa domnieva, že služby v súčasnosti poskytované tretími stranami – napríklad vládami – by mohli byť v budúcnosti poskytované softwarovými riešeniami, ktorí môžu začať nahrádzať určite funkcie vlád. ,,Ak bude Bitcoin dostatočne úspešný, myslím si, že môžeme premýšľať o ďalšom kroku,” skonštatoval. (cointelegraph)

90% kryptoprojektov sú blbosti, tvrdí spoluzakladateľ Stellaru

Spoluzakladateľ kryptomeny Stellar (XLM) Jed McCeleb, ktorý je tiež známy aj ako jeden zo zakladateľov zaniknutej japonskej burzy Mt. Gox či člen tímu stojaceho za vznikom kryptomeny Ripple, uviedol že väčšina kryptomien sú blbosti. Platí to podľa neho aj o Tron (TRX). Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Rýchle správy

ZAUJÍMAVOSŤ: Portál Coindoo.com vybral 10 altcoinov, ktoré stoja v roku 2019 za pozornosť. Tipuje, že najzaujímavejšie sú na investíciu OX (ZRX), Basic Attention Token (BAT), NEO, Ethereum Classic (ETC), IOTA (MIOTA), Cardano (ADA), Binance Coin (BNB), EOS, TRON (TRX) a Ripple (XRP). (coindoo)

INDIA: India sa pravdepodobne regulačného rámca pre kryptomeny tak skoro nedočká, pretože neexistujú globálne prijateľné riešenia pre všetky strany. Zdá sa, že aj rok 2019 bude pre Indiu v tejto oblasti komplikovaný.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.