Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Dve dôležité správy ohľadom Bakkt

Článok

Bakkt
Bakkt

Keď vlastník newyorskej burzy cenných papierov (NYSE) spoločnosť Interconntinental Exchange (ICE) oznámila, že spustí koncom decembra platformu Bakkt, na ktorej sa bude obchodovať s vôbec prvými Bitcoin Futures kontraktmi s reálnymi BTC, vznikol okolo tejto správy veľký ošiaľ. Spustenie platformy bolo naplánované na 12. decembra 2018, no Bakkt bol napokon odložený na 24. január 2019. Ako sa ukázalo a trochu aj očakávalo, ani tento termín spustenia nie je definitívny.


Sledujte nás na Facebooku

Čaká sa na CFTC, súvisí to aj s Trumpom

Problém tkvie v tom, že Bakkt zatiaľ nedostal povolenie na obchodovanie od CFTC, ktorý si vyžiadal dlhší čas na posúdenie žiadosti o schválenie. Nakoľko Bakkt patrí pod ICE, so schválením by problém byť nemal. Aspoň sa to neočakáva. Povolenie však podľa všetkého nestihne prísť do avizovaného dátumu 24. januára. Bakkt tvrdí, že je pripravený “otvoriť dvere” takmer okamžite ako dostane povolenie, možné je teda aj to, že sa tak udeje len s naozaj minimálny oneskorením.

Zdržanie zo strany CFTC môže súvisieť aj so súčasnou neprehľadnou vládnou situáciou v USA, ktorá sa týka žiadosti Donalda Trumpa o dotáciu v hodnote 5 miliárd dolárov na vybudovanie plotu na hraniciach s Mexikom. Nakoľko s týmto kongres nesúhlasí, spor medzi nim a americkým prezidentom ovplyvnil financovanie amerických federálnych úradov vrátane CFTC. Trump tvrdí, že obnovenie toku peňazí bude pozastavené dovtedy, kým sa neuzavrie dohoda o vybudovaní bariéry na americko-mexických hraniciach. Kým CFTC bude pracovať v obmedzenom režime, ovplyvnené bude aj posudzovanie a schválenie povolenia pre Bakkt.

TIP na článok: 18 zaujímavých faktov o Bakkt

Bakkt ukončil prvé kolo financovania

Hoci definitívny termín spustenia Bakkt teda nie je zrejmý, spoločnosť robí výrazne pokroky. O najnovšie informácie sa podelila prostredníctvom medium.com generálna riaditeľka Bakkt Kelly Loefflerova len pár hodín pred silvestrovskou nocou:

,,S potešením potvrdzujem, že sme dokončili prvé kolo financovania vo výške 182,5 miliónov dolárov od 12 partnerov a investorovi, ktorí rovnako ako my veria v budúcnosť digitálnych aktív. Ide o partnerov a investorov medzi ktorých patria  Boston Consulting Group, CMT Digital, Eagle Seven, Galaxy Digital, Goldfinch Partners, Alan Howard, Horizons Ventures, Intercontinental Exchange, oddelenie Microsoftu pre rizikový kapitál, M12, Pantera Capital, PayU, fintech rameno firmy Naspers a Protocol Ventrues. Naša práca sa orientuje na budovanie inštitucionálneho prístupu k digitálnemu majetku spolu s obchodným a spotrebným použitím a na naplnenie tejto vízie už rozširujeme spoluprácu s veľkými spoločnosťami ako Starbucks,” informovala manželka Jeffa Spreachera, vedúceho predstaviteľa ICE.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne