Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (25.3.): Binance Coin, vplyv USA na Bitcoin či čínsky rating kryptomien

Článok

Bitcoin
Bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Držitelia Maker schválili zvýšenie poplatkov pre DAI

Držitelia tokenov Maker (MKR) si odsúhlasili zvýšenie poplatku za účelom dosiahnutia stabilnej ceny stablecoinu DAI (DAI), ktorý spadá pod tento projekt. Firma oznámila, že užívatelia hlasovali za „áno“ k návrhu o zvýšení poplatku o 4 percentá zo súčasných 3,5 percent na 7,5 percent. Dôvodom odsúhlasenia bolo najmä to, že cena stablecoinu DAI sa stále držala pod jedným dolárom.

Držitelia MKR si mohli v hlasovaní vybrať, či sa poplatok zvýši o nulu, dve alebo štyri percenta. Boli však výrazne upozornení, že stablecoin DAI potrebuje ďalší stimul a 4-percentný poplatok je potrebný na dosiahnutie stanoveného cieľa. MakerDao token MKR, ktorého držitelia majú hlasovacie právo, je v súčasnosti 16. najhodnotnejšou kryptomenou na trhu. 1 MRK má hodnotu 727 dolárov. Stablecoin DAI je aktuálne na 65 mieste. (cointelegraph)

Binance “pumpuje“ cenu Binance Coin

Kým väčšinu najhodnotnejších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie delí od svojho all-time-high (ATH) v dolároch poriadny kus, Binance Coin je na  najlepšej ceste vytvoriť svoje nové maximum už v najbližších mesiacoch. Prispievajú k tomu kroky burzy Binance, vrátane zmeny pravidiel Binance Launchpadu, ktoré oznámila len včera. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Binance “pumpuje“ cenu Binance Coin (BNB). Blíži sa historickému maximu

Čínsky rating kryptomien: Bitcoin opäť podcenený

Čínske ministerstvo priemyslu a informačnej technológie (CCID) zverejnilo svoj už jedenásty rating kryptomien, ktorého víťazom sa opäť stala kryptomena EOS. Bitcoin opäť skončil veľmi nízko. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Čínsky rating kryptomien: Bitcoin opäť podcenený, nováčik TRON zažiaril

Americký vplyv na Bitcoin je omnoho výraznejší

Americké burzy s kryptomenami spracovávajú približne 29% celosvetového obchodovania s Bitcoinom, čo je omnoho viac, než sa doteraz predpokladalo. Vyplýva to zo záverov štúdie Bitwise Asset Management. Viac o tejto téme sme napísali v tomto našom článku.

Americký vplyv na Bitcoin je omnoho väčší, než sa doteraz zdalo

Rýchle správy

TRON & ETORO: Kryptomena Tron (TRX) bola zalistovaná na najväčšej investičnej sieti eToro, ktorá je pre trejderov kryptomien čoraz populárnejšia vzhľadom jej crypto-friendly prístupu. eToro nedávno oznámilo aj príchod na americký trh, kde je možné obchodovať v 32 štátoch s 13 kryptomenami.

TOR: Neziskový projekt Tor, ktorý ponúka bezplatný open-source softvér pre anonymný spôsob výmeny informácii pomocou zakrytia IP adresy a špecializovaných browswerov, začal akceptovať dotácie na svoj rozvoj v podobe 9 kryptomien – Ethereum, Bitcoin, Bitcoin Cash, Dash, Ltecoin, Monero, Stellar, Augur a Zcash.

SEED CX: Americká kryptoburza Seed CX, ktorá sa špecializuje na inštitucionálnych investorov a má povolenie od CFTC pre obchodovanie s komoditnými futures, uzavrela partnerstvo so singapurskou spoločnosťou Hydra X, aby mohla ponúkať svoje obchodne služby aj v Ázii. Seed CX sa tak pripojí na zoznam podporovaných služieb na platforme Sigma, ktorú ponúka Hydra X vo svojej verejnej beta verzii.

TWITCH: Populárna streamovacia služba Twitch, ktorá patrí pod Amazon, zrušila možnosť zaplatiť predplatné za využívanie služby pomocou kryptomien Bitcoin a Bitcoin Cash.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.   

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne