Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Víkendové kryptonovinky (24.2.): Bitcoin výrazne padol, Fidelity či ruská kryptomena

Článok

Pád Bitcoin
Pád Bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Víkendový prehľad zo sveta kryptomien

Bitcoin krásne rastie, dokedy to vydrží?

Bitcoin sa po dlhšom období výraznejšie zelená a rast jeho hodnoty pozitívne ovplyvňuje aj altcoiny. Bitcoin aktuálne atakuje hranicu 4200 dolárov. Pokiaľ ide o posledných 7 dní, voči doláru posilnil o pekných 14 percent. Ethereum však až o 30% a EOS o parádnych 55 percent. Nuž a ak ste pred týždňom investovali do Ontology (ONT), hodnota vašej investície vzrástla až o 78%. Že sa altcoinom naozaj darí, potvrdzuje aj pokles dominancie BTC na trhu – aktuálne je tesne nad úrovňou 51%. Celková trhová kapitalizácia vzrástla z 122 miliárd (17. Februára) na 142 miliárd dolárov (v čase písania článku). Z dlhodobejšieho hľadiska si však treba uvedomiť, že sme stále v silnom bearmarkete a rozhodne netreba robiť unáhlené závery týkajúce sa otočenia trendu. Bitcoin aktuálne rastie aj vďaka FOMO – strachu z premeškanej príležitosti. Na to môžu neuvážliví investori veľmi ľahko doplatiť.

Aktualizácia: Ako vidíte, značnú časť textu vyššie, ktorú sme písali doobeda, sme museli prečiarknuť. Bitcoin totiž padol v poobedňajších hodinách o vyše 300 dolárov na súčasných cca 4850 USD a z trhu zmizlo rýchlym spôsobom viac než 11 miliárd dolárov. Prekonať rezistenciu okolo 4200 dolárov bola pre BTC zjavne veľmi náročná úloha. Pád BTC spôsobil aj oslabovanie altcoinov, ktoré sú voči BTC v červených číslach. Pri pohľade na týždňové štatistiky (posledných 7 dní) je v čase písania textu Bitcoin voči doláru stále v pluse zhruba 5 percent a Ethereum 12%. Víťazom týždňa bude zdá sa Ontology, ktoré posilnilo o 47%.

Zakladateľ Redditu tvrdí, že trh opustili špekulanti

Alexis Ohanian, ktorý je spoluzakladateľom populárnej sociálnej siete Reddit, uviedol v rozhovore pre Yahoo Finance, že súčasný medvedí trh odohnal od kryptomien špekulantov a zostali v ňom už len ľudia a inštitúcie, ktoré naozaj veria v ich budúcnosť. Myslí si však, že to bolo potrebné a kryptomenám to prospeje. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Zakladateľ Redditu verí v Bitcoin a odkazuje: Špekulanti z trhu odišli

Bogart považuje minulý rok za úspešný: Ignorujte cenu!

Spencer Bogart, partner v spoločnosti Blockchain Capital, povedal v rámci rozhovoru pre Bloomberg, že práve teraz je dobrý čas na kúpu Bitcoinu. Povedal to v deň, kedy jeho hodnota prekročila hranicu 4000 dolárov. Bogart okrem toho uviedol viacero dôvodov, prečo považuje predchádzajúci rok 2018 za veľmi úspešný, hoci cena Bitcoinu to neodzrkadľovala. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Bogart: Rok 2018 bol pre Bitcoin fantastický. Teraz je dobrý čas na nákup

Rýchle správy

FIDELITY: Americký finančný gigant Fidelity, ktorý spravuje aktíva v hodnote vyše 7 biliónov dolárov, sa úspešne zúčastnil kampane na propagáciu Lightning Network s názvom Lightning Torch, ktorá prebieha na Twitteri. Akcie sa zúčastnili aj šéf Twitteru Jack Dorsey či šéf burzy Binance Changpeng Zhao. Spoločnosť Fidelity už čoskoro oficiálne spustí svoje Custody riešenie pre správu kryptoaktív pre inštitucionálnych investorov.

KRÁDEŽ: Holandský trejder Tjeerd H. bol prepadnutý vo svojom dome trojicou maskovaných lupičov, ktorí sa mu vyhrážali smrťou v prítomnosti jeho štvorročnej dcéry. Trejder napokon prežil, no skončil v nemocnici vo vážnom stave. Aj z tejto skúsenosti vyplýva, že krádeže kryptomien môžu byť vykonané nielen online formou, ale aj vynútením prostredníctvom fyzického násilia. Ak vlastníte väčší obnos kryptomien, odporúčame vám, aby ste sa tým zbytočne nechválili. Nikdy neviete, kto by mohol mať na váš majetok zálusk.

RUSKO: Ruská štátna duma plánuje v marci riešiť problematiku kryptomien a prijať nové regulačné pravidla týkajúce sa tohto sektoru. Bývalý minister pre energetiku Igor Yusufov popri tom navrhuje, aby Rusko vytvorilo kryptomenu, ktorá bude krytá ropou.

KANADA: Kanadské banky majú vážne pochybnosti v tom, či pristúpia k podpore správy majetku kanadskej burzy QuadrigaCX. Tá čelí súdnemu sporu po tom, ako zomrel jej majiteľ Gerry Cotten, ktorý mal podľa všetkého ako jediný prístup k privátnym kľúčom ku kryptomenám v hodnote 190 miliónov dolárov. Poškodených je vyše 115 tisíc zákazníkov burzy, ktorí dúfajú, že pomocou súdného sporu dostanú naspäť aspoň časť ich investícií.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.