Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (21.2.): Google symbolicky podporil Bitcoin, ktorý sa údajne stane rezervnou menou

Článok

Správy dňa - Google
Správy dňa - Google

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Štvrtkový prehľad zo sveta kryptomien

Vlajková loď Samsungu predstavená. Bude mať kryptopeňaženku?

Nová vlajková loď spoločnosti Samsung – smartphone Samsung Galaxy S10, bude obsahovať úložný priestor pre privátne kľúče. Uvedené to bolo v oficiálnej správe zverejnenej 20. februára v rámci predstavenia nových modelov Samsung Galaxy S10, Galaxy S10+ a Galaxy s10e. Viac sa dozviete v tomto článku.

Samsung Galaxy S10 predstavený: Bude mať naozaj kryptopeňaženku?

Zuckerberg naznačil potenciál blockchainu

Zakladateľ a šéf Facebooku Mark Zuckerberg v rámci rozhovoru s harvardským profesorom Jonathanom Zittrainom vyhlásil, že blockchain technológia dáva ľudom jeho generácie významnú necentralizovanú moc.  Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Šéf Facebooku Mark Zuckerberg naznačil potenciál blockchainu

Rýchle správy

GOOGLE & BITCOIN: Spoločnosť Google urobila ústretový krok voči Bitcoinu, keď jeho znak zaradila medzi populárne svetové meny v rámci i0S klávesnice. Bitcoin sa tak ocitol v exkluzívnej spoločnosti ďalších 8 popredných svetových mien.

BITCOIN: Zakladateľ spoločnosti Morgan Capital Maangement a známy kryptobýk Anthony Pompliano vyhlásil, že Bitcoin smeruje k tomu, aby sa stal celosvetovou rezervnou menou. Pri argumentácii poukázal napríklad na to, že Paraguaj a Argentína pomocou Bitcoinu realizovali medzinárodnú transakciu. ,,Bitcoin sa stáva rezervnou menou priamo pred našimi očami,“ uviedol.

HOKEJ & BLOCKCHAIN: Hokejový klub NHL Los Angeles Kings uzavrel spoluprácu so startupom Pro Exp Media, v rámci ktorého využíva blockchain na identifikáciu toho, či sú produkty označené logom LA Kings originálne.

BAHRAJN: Centrálna banka Bahrajnu spustila “regulačnú karanténu”, ktorá umožňuje spoločnostiam, ktoré sa zaoberajú kryptomenami, ďalej vykonávať svoju podnikateľskú činnosť, kým vláda neschváli konkrétne regulácie tohto priemyslu. “Karanténa” respektíve skúšobné obdobie má platnosť 9 mesiacov.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne